Arnemuiden koerst af op promotie Niels Koole is het nog niet verleerd 381 sport Springers Turn'87 in de voorste gelederen Hoekman nog zonder puntverlies maandag 26 maart 2012 door Sjaak Sinke ROOSENDAAL - Af en toe keert at leet Niels Koole uit Zoutelande te rug naar zijn roots: de combinatie van duursporten. In dit geval de zwemloop in Roosendaal, waar hij gisteren in en om het zwembad De Stok de zevende plaats overall en de winst bij de mannen H40 pakte. Na de 1000 meter zwemmen in 14.23 begon Koole op de veertien de plaats aan de tien kilometer lo pen, waarin hij zeven plaatsen goedmaakte en finishte in 51 minu ten en 32 seconden. De zwemloop werd gewonnen door de Belg Peter Denteneer, die precies elf mi nuten nodig had voor de kilome ter zwemmen en na 44 minuten en zes seconden zijn tweede zege in het zwemloopcrciuit binnen haalde. Erik Simon Strijk (Heerlen) en Rob Musters volgden op eerbiedi ge afstand op de plaatsen twee en drie. Hannuel Kramer (Koudeker- ke) was goed voor de negende plaats overall in 53.23. Kobus Bot man (Middelburg) haalde voor de tweede keer in het circuit de zege bij H60. De 500 meter zwemmen en de vijf kilometer lopen leverden een Belgisch erepodium op met Stijn Noens op de hoogste trede van het erepodium. Langeafstand- zwemster Priscilla Meerman (Vlis- singen) noteerde met 6.30 op de 500 meter de zesde zwemtijd over all. Na het lopen finishte ze in 29 minuten en 47 seconden op de twintigste plaats overall, goed voor de eerste plaats D18. Wanneer ze haar lopen kan verbeteren, is ze een aanwinst voor de triatlon. Daarin wil ze zich ook specialise ren. Térèse van Lare uit Sluis pakte de zege op de korte zwemloop in de categorie D60. De volgende zwemloop is in Breda op 7 april. door Janny Vermeule OOSTBURG - In Oostburg streed een aantal verenigingen met ver schillende teams uit de regio ZWN om de podiumplaatsen tij dens de regiokampioenschappen springen. De gastvereniging Tum'87 had teams op verschillen de niveaus en toestellen en haalde goede resultaten. Op de airtumbling waren er in de C-lijn podiumplaatsen voor het jeugdteam met een tweede plaats en een promotie naar de B-lijn. Het juniorenteam scoorde een eer ste plaats. In de B-lijn was er een eerste plaats voor de heren met een promotie naar de A-lijn. Bij het springen over de pegasus met minitrampoline was er in de C-lijn een tweede plaats voor het jeugdteam meisjes en een eerste plaats voor het mixjeugdteam en het jongensjeugdteam. De teams heren en mix heren/dames B-lijn hebben beide een eerste plaats be haald bij de pegasus. Op het onderdeel minitrampoline hebben het jongensjeugdteam C en de heren A de eerste plaats be haald. Het meisjesjuniorenteam be haalde een tweede plaats. Naast de prijzen per onderdeel konden er ook wisselbekers ver diend worden. Het herenteam van Turn'87 heeft de wisselbeker van de B-Hjn gewonnen met de hoog ste score van de dag op airtum bling. Ook MTV uit Middelburg deed goede zaken in Oostburg. De sprin gers van de Middelburgse turnver eniging haalden drie gouden me dailles, zes zilveren medailles en een bronzen medaille. Het senio renteam dames promoveerde bo vendien op de minitramp dankzij een puntentotaal van 16.00 naar het A-niveau. De Oostburgse springer Guitho de Wolff die in België uitkomt voor de vereniging Altis uit Eeklo, heeft zijn goede vorm van afgelo pen maanden behouden. Na twee goede voorrondes heeft hij zater dag zijn finalewedstrijd voor het Vlaams kampioenschap omgezet naar een eerste plaats bij de junio ren B. In mei volgt de strijd om het Belgisch kampioenschap. Twee turnsters van MTV Mid delburg hebben de bondsfinale van de KNGU gehaald in de derde divisie. In het Groningse Leek turn- den Mariëlle Tange en Imke van Schoonhoven een prima resultaat. Na een afvalrace in het hele land met zo'n duizend turnsters plaats ten ze zich bij de beste achttien turnsters die doorstromen naar de bondsfinale. Tange deed dit bij de juniorcategorie, Van Schoonhoven bij de pupillen 2. MIDDELBURG Zeeuwse rugbyers zijn al uitgebekerd Zowel Oemoemenoe als Tovaal is er niet in geslaagd de volgende ron de van het nationale bekertoernooi te bereiken. Beide team troffen een tegenstander uit een hogere klasse. Oemoemenoe kon het in Den Haag niet bolwerken tegen HRC 2 (26-7) en Tovaal ging in Den Bosch met 46-7 onderuit tegen Dukes 2. Voor de Goesenaren was het de eerste of ficiële nederlaag van het seizoen. AARDENBURG Aardenburg tevreden met punt, RCS niet De tweedeklassers Aardenburg en RCS hielden elkaar in een boeien de partij in evenwicht in de twee de klasse van het zondagvoetbal. Beide ploegen kregen kansen, maar verzuimden te scoren: 0-0. Aardenburg prees zich gelukkig met een punt RCS voelde zich te kortgedaan. Mitch van Dijk (RCS) kreeg een kwartier voor tijd rood vanwege een kopstoot. TTCM doet goede zaken door Kim 't Hooft KLOOSTERZANDE - De tafeltennis sers van Arnemuiden walsten in de tweede divisie met 9-1 over Ta- naka uit Etten-Leur heen. Alleen Riny Kasse moest een wed strijd afstaan aan Erik van Opstal. Wel versloeg hij Ton Vogelaar en Jeroen Cristianen. Frank Boute en Jan-Henk Bomhof bleven ongeslagen. Bomhof had het lastig tegen van Opstal, maar hij nam deze horde in vijf games. Cristianen en Vogelaar zette hij zonder pardon aan de kant. De Walchenaren kunnen zich opma ken voor de terugkeer naar de eer ste divisie. In dezelfde poule heeft SAR/Neckermann.com nog altijd zicht op lijfsbehoud. Directe degra datieconcurrent Salamanders werd in Kloosterzande met 6-4 versla gen. De eerste drie wedstrijden werden over de volledige vijf games ge speeld. Dennis Verdunnen ver sloeg Tim Knops en Simone de Klerk verschalkte Dennis van Ma ren. Johan 't Hooft ging onderuit tegen Peter Beekman. Nadat SAR het dubbelspel had ge wonnen, werden de wedstrijden minder spannend. 't Hooft kende een mindere avond en moest Knops en van Maren feli citeren. De Klerk won van Beek man en verloor van Knops. Den nis Verdurmen bleef ongeslagen. „Een uitslag waar we van tevoren voor getekend hadden", zei Johan 't Hooft.„Jammer dat ik zelf niet zo goed speelde. Anders hadden we er meer uit kunnen halen." TTC Middelburg (TTCM) deed goede zaken door Pecos 4 met 6-4 te verslaan. De ploeg uit Oegst- geest trad met slechts twee man aan, waardoor TTCM drie punten cadeau kreeg. Sören de Witte won zijn twee wedstrijden, al moest hij daar te gen Jop van der Wiel diep voor gaan. Emiel de Rijke zorgde voor het zesde punt met een zege op Kristijan Plesnik. Michel Sperling bleef met lege handen achter. De Walchernaren staan op een veilige derde plaats in de derde divisie, maar de onderlinge verschillen zijn klein. In de landelijke klasse A kenden de jongens van TTCM in eigen huis weinig problemen met Hotak '68. Jordin Heijens en Miquel de Witte bleven ongeslagen tegen de formatie uit Hoogerheide. Mathijs Claus won van Martijn Withagen en Dennis Overbeke, maar hij moest zijn meerdere erkennen in Edwin Kommers. Scaldina kreeg in de andere lande lijk A-poule met 0-10 op de broek van ZTTV. Herbert Keijman, die in de vorige confrontatie met de Zeistenaren nog drie keer won, moest al zijn tegenstanders felicite ren. Ook Dirk Geuze en Martijn Stou ten kwamen niet in de buurt van een zege voor de ploeg uit Zierik- zee. In de hoofdklasse A stelde TTC Middelburg 2 de play-offs veilig met een 4-6-zege op het Bossche Never Despair. Thomas Groenewoud en Kim 't Hooft wonnen beiden drie wed strijden. In dezelfde klasse deed Smash '76 goede zaken in de strijd om lijfsbe houd door een gelijkspel tegen koploper Hotak '68 2. Anné van Dijke, Merijn van der door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Nina Hoekman heeft op het NK dammen voor vrouwen in Zoutelande nog geen punt verspeeld. De titelverdedig ster uit Zutphen voegde dit week einde drie overwinningen aan haar totaal toe en leidt nu met twee punten voorsprong op Vita- lia Doumesh en de Zeeuwse Rian- ka Rentmeester. Zaterdag had Hoekman het zwaar tegen Mei-Jhi Wu, de nummer drie van vorig jaar. Haar omsinge ling kwam niet helemaal uit de verf maar toen ze een offer in de stand kon vlechten, reageerde de jonge Groningse niet adequaat. Het linie-eindspel leverde voor Hoekman geen problemen meer op. In de tweede partij sloeg Hoek man al voor de twintigste zet toe. Jorien Alink werd geconfronteerd met een damdreiging waar niets meer tegen te doen was. Ook gisteren was Hoekman snel klaar. In een stand waarin de ge vechtshandelingen nog moesten beginnen, ging Barbara Graas zwaar in de fout. Een simpele twee-om-drie werd de oudste deel neemster in dit NK fataal. Rianka Rentmeester hield aan het weekeinde vier punten over. Eerst werd ze stevig aan de tand gevoeld door Agita Marterere. Ze liep ter reinnadeel op en toen ze op de 47e zet in de fout ging, leek een ne derlaag onafwendbaar. Marterere behandelde het eindspel echter niet goed en na 75 zetten kon de speelster uit Nieuwdorp een punt op haar notatiebiljet noteren. La ter kwam Rentmeester ook remise oveFeen met Mariëlle Meijer. Het was een klassieke partij waarin geen van de speelsters aanspraken kon maken op meer dan een punt. Gisteren stond het Zeeuwse onder onsje tegen de Leonie de Graag op het programma. Rentmeester ging op de 31e zet in de fout, maar De Graag overzag dat ze met een fraaie damcombinatie kon win nen. Daarna kreeg Rentmeester een prachtige aanvalsstand op het bord. Een grote afwikkeling resul teerde eerst in schijfwinst en later in haar tweede zege. Vitalia Doumesh staat inmiddels twee punten achter op Nina Hoek man, maar ze heeft wel al een be langrijke prooi te pakken. Zaterdag versloeg ze met subtiele middelen Agita Marterere, de nummer twee van vorig jaar. In haar andere twee partijen, tegen Barbara Graas en Mariëlle Meijer, kon Doumesh geen vuist maken. Leonie de Graag wacht nog op be tere tijden. Ze haalde in drie par tijen slechts één punt en staat nu onderaan. Behalve van Rianka Rentmeester verloor de damster uit Goes ook van Mei-Jhi Wu. Al leen- tegen Mariëlle Meijer pakte De Graag zaterdag een punt. De vijfde ronde begint vandaag in het Best Beach Hotel in Zoutelande om 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58