Kampioenen balen van dat ene setje Kerkwerve houdt stand :37 Doelpunten Renesse en DZC'09 onbeloond Johnny de Leeuw heeft titel voor het grijpen Rehabilitatie Van der Weijde maandag 26 maart 2012 De mannen van Forza spelen nog tegen de nummer twee (Yum) en drie (Gavoc'10). De volleyballers van Forza zet ten in de Bruinisse de kroon op een bijna vlekkeloos seizoen. De formatie van trainster Hennie van Liere wint voor de zestiende keer met de maximale 4-0-cij- fers. Eén keer lukte dat niet... door Peter van Kouteren BRUINISSE - Uitzinnige feestvreug de bleef na het laatste fluitsignaal aanvankelijk achterwege, omdat Forza na winst in de eerste set al kampioen was geworden en toen reeds een ovationeel applaus ten deel was gevallen. De door het pu bliek geformeerde erehaag vormde niet veel later echter de aanzet tot een kampioensbal, dat uitbundig werd gevierd. De volleyballers van Forza zetten zaterdag voor eigen publiek de kroon op een ijzersterk seizoen, waarin de ploeg heer en meester was. De Schouwse equipe werd met nog vier wedstrijden voor de boeg onbereikbaar en werd in de competitie nooit echt op de proef gesteld. WS'92 2 ontfutselde de voor de eerste klasse veel te sterke formatie van Hennie van Liere als enige een set. „Dat vond ik ramp zalig", zei aanvoerder Yuri van der Sluijs. „Verder was het een gewel dig jaar, waarin het veel te gemak kelijk ging. ]e merkte af en toe dat de 'drive' weg was. Een stapje ho ger is leuk. Meer tegenstand, daar word je alleen maar beter van." Spelverdeler Valentijn Luijk had als aangever een belangrijk aan deel in het surplus aan aanvals- kracht. Ook tegen Strijen slaagde hij er meer dan eens in om het blok van de tegenstander volledig weg te spelen. „Als we als team twee keer in de week kunnen trai nen, weet ik zeker dat we volgend seizoen in de top meedraaien", keek hij vooruit. „Het gaat om vas tigheid als team. We hebben oefen wedstrijden tegen promotieklas- sers gehad en zijn niet één keer weggespeeld." Forza liep in de eerste set naar een 18-7-voorsprong, nam op 24-11 een time-out en verzekerde zich door winst met 25-12 van de titel. Het wedstrijdshirt maakte plaats voor een kampioensuitgave, waarop de namen van de selectie in de vorm van het cijfer één, pronkten. Drie gewonnen sets (25-17, 25-17, 25-12) later genoot Hennie van Liere als OUWERKERK Revanche blijft uit voor Ouwerkerk Na de 9-0-nederlaag van vorige week liepen de voetballers van Ou werkerk gisteren op eigen veld te gen MOC'17 4 opnieuw tegen een nederlaag op: 1-4. Barry Manni bracht zijn ploeg na twintig minu ten op voorsprong, maar nog voor de rust stond er een 1-2-stand op het bord. Grote plaaggeest voor Ou werkerk was Michael Bouwman, die alle MOC-goals maakte. KWADENDAMME Eerste plaats voor turnsters Delta Sport Tijdens de voorronden regio club- teamkampioenschappen meer kamp heeft het team van Delta Sport derde divisie pupil 1 en 2 ge wonnen in Waspik. Daliah Ahzaz, Mila Hammink en Daphne Rotte plaatsten zich voor de clubteam regiofinale. Anouk Koster, Roos Nortier, Noa Verbraak en Kris Papeveld werden tweede in de vierde divisie instap/pupil. eerste met volle teugen van cham pagne. De coach zei met een knip oog naar de ruime selectie vooral blij te zijn dat de tien puzzelstuk jes in elkaar passen. „Ik ben hier twee jaar geleden ingestapt, omdat ik een sterke uitdaging zag. Het is mooi als je ziet dat wat je voor ogen hebt ook uitkomt." De vrouwen van Forza deelden la ter op de avond eveneens in de feestvreugde. Dat gebeurde nadat met 3-1 (25-23, 25-17, 25-22, 22-25) van Flits was gewonnen. Een eind klassering in het linkerrijtje blijft daardoor binnen bereik. Forza zet te de bezoekers met een lastige ser vice onder druk en was .drie sets de bovenliggende partij. Met een maximale zege in het verschiet stokte het ritme. Jaap van der Weijde uit Noordgou- we heeft met een mooie overwin ning een stevige bijdrage geleverd aan de 6-2-winst van het kader team 's Lands Welvaren op Nieuw Rubroek Griffioen. De Schouwse hotelhouder revan cheerde zich met de zege op Ray mond Timmers voor zijn slechte prestatie van vorige week (140-44-nederlaag in tien beurten) en was daar blij mee. „Zoiets wil je niet te vaak meema ken. Ik ben blij dat ik heb laten zien dat ik wel degelijk kan biljar ten." Van der Weijde won met 120-47 in vijftien beurten in het ka der 38/2. Een door het publiek geformeerde erehaag vormde de aanzet tot een kam pioensbal dat uitbundig werd gevierd. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De beide Schouwse ploegen die uitkomen in de vijfde klas B van het zondagvoetbal, Ren esse en DZC'09 kwamen allebei twee keer tot scoren. In beide ge vallen leverde dit echter geen pun ten op omdat de tegenstanders, Vosmeer (drie keer) en Kwaden- damme (vijfmaal), vaker het net wisten te laten bollen. Renesse-Vosmeer 2-3: De eerste tien minuten van de thuisploeg waren goed, maar daarna trok een in hoog tempo spelend Vosmeer het initiatief naar zich toe. In de 15e minuut schoot Sylvester van Willigen, direct uit een hoek schop, de openingstreffer' binnen: 0-1. Vijf minuten later zorgde de zelfde speler voor 0-2. Kort na rust bracht Sebastiaan Everaers Renes se terug in de wedstrijd: 1-2. Pascal Zwegers bracht met een ei gen doelpunt de gelijkmaker op het bord. Tien minuten voor het einde bracht Joshua van Willigen de bezoekers opnieuw op voor sprong: 2-3. Deze stand bleef tot het einde gehandhaafd, mede om dat een inzet van Vincent Goede- gebure kort voor tijd tegen het zijnet eindigde. DZC'09-ICwadendamme 2-5: Bin nen tien minuten keek DZC'09 te gen een 0-2-achterstand aan door treffers van Frank Franse en Ma- riusz Mosiej. Kort voor rust bracht Bas de Winter de marge op drie: 0-3. Halverwege de tweede helft was er tumult nadat de scheids rechter de thuisploeg een straf schop gaf wegens hands. Doelman Koen Franse van Kwadendamme kreeg binnen korte tijd tweemaal geel en kon gaan douchen. Ray mond Sonneveld bleef kalm en schoot raak vanaf elf meter: 1-3. Al snel werd het echter 1-4 door Bas de Winter. In de slotfase tekende Johan van der Bijl de 2-4 aan, waarna het slotakkoord voor Ma- riusz Mosiej was: 2-5. SESjaassassseaa •S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw is met nog één ronde te spe len alleen aan de leiding gekomen in het Zeeuws damkampioen schap. De Goesenaar won zaterdag van Jos de Wild, terwijl zijn con current Daaf Kasse bleef steken op een gelijkspel tegen Kees Rijk. Op 14 april heeft De Leeuw in de slot- ronde tegen Kasse genoeg aan een remise om zijn twaalfde titel in de wacht te slepen. Johnny de Leeuw speelde een mo delpartij tegen Jos de Wild. Hij voerde de druk tegen de vijandelij ke linkervleugel langzaam op en toen hij later een aanval door het midden kon plaatsen was er voor de man uit Zierikzee geen houden meer aan. De Leeuw brak .door naar dam en won snel. Daaf Kasse mikte tegen Kees Rijk op een om singeling, maar de Middelburger kwam er al snel achter dat deze op zet weinig kans van slagen had. De aanval van Rijk zag er lange tijd kansrijk uit, maar desondanks ein digde de partij in een gelijkspel. Danny Wattel kan geen kampioen meer worden, maar een tweede plaats zit er nog altijd in voor de jonge Middelburger. Zaterdag over klaste hij een zwak spelende Ko Louwerse. Winst was er zaterdag ook voor Ludwig Wilson, na een bizarre partij tegen Jaap Veerhoek, en Martin van Dijk. De veteraan uit 's-Heer Abtskerke won tegen Kees de Jonge al vroeg een schijf en rondde hét karwei daarna geroutineerd af. Evert Wis- kerke zat tegen Jan van Beeck ook dicht bij winst maar de man uit Bergen op Zoom kwam met de schrik vrij. In de promotieklasse blijft Hans van Akkeren na een gelijkspel te gen Jan van der Hart koploper. MIDDELBURG - Ondanks de nodige personele problemen hadden de tafeltennissers van Kerkwerve wei nig moeite om Big Smash 2 te ver slaan. In Kerkwerve werd het 8-2, waardoor het Schouwse trio nu derde staat in de vierde klasse met 33 punten uit zes wedstrijden. Het eerste seniorenteam van Scaldina heeft zijn wedstrijd tegen Wanzl/Belcrum 5 van deze week verplaatst. Het kwam dus niet in actie. Het eerste jongensteam van Scaldina kreeg in eigen huis een pak slaag te verwerken in de lande lijke competitie. De wedstrijd te gen ZTTV uit Zeisteindigde in een 10-0-nederlaag. Kerkwerve-Big Smash 2 8-2: Kerkwerve 1 moest na de neder laag van vorige week en na het wegvallen van kopman Stoffel van de Wekken, die wegens een lies operatie deze competitie niet meer speelt, vol aan de bak. Met de invallers Jos Lindeman en Bart Stoffel van de Wekken de Bruijne, die met vaste man Daan van de Hoek het team com pleteerden, waren ze vol gemoti veerd om een goed resultaat neer te zetten. Daan van de Hoek won alle individuele partijen waarbij hij van Rheenen en Corbijn bei den met 11-3 in de vijfde game ver sloeg. Bart de Bruijne won in vijf games van Corbijn (11-7) en won zeer vlot van Roelse met 11-4,11-5 en 11-9. Jos Lindeman was ook al goed op dreef. Ook Lindeman won drie keer waarbij hij Corbijn in de vierde game zelfs met 11-0 te rugwees. Het dubbel Linde man-Van de Hoek verloor. Jeugd. Scaldina-ZTTV 0-10: Het spel van de Scaldina-spelers oogde ongeconcentreerd en dat kwam het team duur te staan. Herbert Ke- ijman, die in de vorige wedstrijd tegen ZTTV nog drie keer won, moest al zijn tegenstanders felicite ren. Tegen Thijs van Berkel perste- hij er nog een vijfde game uit. Ook Dirk Geuze en Martijn Stouten kwamen niet verder dan het een maal behalen van de beslissende game, beide tegen Coco Antonis- sen. Het dubbelspel kon ook geen eer redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57