361 sport De LoofT maakt het verschil Degradatie een feit voor reserves Delta Sport 2 maandag 26 maart 2012 'Ik ben hier twee jaar geleden ingestapt, omdat ik een sterke uitdaging zag. Het is mooi als je ziet dat wat je voor ogen hebt ook uitkomt' Hennie van Liere, trainster van Forza door Wim Kakebeeke rotterdam - Om de derde plek te veroveren in de regioklasse moet je over een heel lange adem be schikken. Daar is promovendus De Graaf/Delta Sport inmiddels ook wel achter. Maar dat vinden ze in Zierikzee niet erg. De equipe van Rob de Vos zit al een tijdje in een opwaartse spiraal en heeft ge duld. Gisteren kwamen de blauw- hemden voor de tweede keer met de schrik vrij tegen Snelwiek: 19-21. „We hebben alles nog steeds in eigen hand", zei De Vos. Er zijn nog twee ploegen in koers voor een topdrienotering. Naast Delta Sport doet ook Westlandia nog volop mee. De weg voor de Rijswijkers is nog iets langer, want er moet nog ingehaald worden te gen Savosa. Komende zondag kun nen de Schouwse handballers de kroon op het werk zetten tegen het vierde garnituur van Hercules. Een lastige klus, want de uitwed strijd werd met 24-20 verloren. „Dat wordt geen leuke pot", keek De Vos alvast vooruit. „Veel routi ne en een laag tempo." De haren van de Middelburgse trai ner schoten meteen overeind toen hij de zenuwslopende slotfase van gisteren liet passeren. In een kort tijdsbestek presteerde Delta Sport het om een veilige 20-17-voor- sprong bijna uit handen te geven. Alles wat verkeerd kon gaan, ging ook verkeerd. „Ik ben blij met de winst, maar desondanks ook kri tisch. We gaven Snelwiek zelf vleu- gels." Het sterk verjongde Snelwiek had de trekker maar over te halen. Een van de doorgebroken Rotterdam mers werd op weg naar de su bliem acterende doelman Jacco de Looff stevig aangepakt. Dat bleef onbestraft. Dankzij het arbitrale voordeeltje haalden de bezoekers de trekker over en niet Snelwiek. „Daar hebben we gezwijnd", ver zuchtte De Vos. Een van de aanjagers achter de winst was zonder discussie sluit post De Looff. Over beide speelhelf- ten liet de Schouwse goalie maar liefst negentien stops noteren. De andere positieve uitschieter was Tim Vleeshouwer. Hij was een van de vervangers op de vrijgevallen stek van Thijs de Vos. Deze linke ropbouwer mocht bij een clinic in Zierikzee dubbelen met voormalig toptennisser Raemon Sluiter. Vlees houwer prikte er drie in. Voor de pauze werd het spel van Delta Sport ook ontsierd door een dip. De riante uitgangspositie van 7-11 werd op slag van rust bijna uit handen gegeven: 11-12. Na de her vatting bleven de bezoekers steeds aan de positieve kant van de score. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 8, Guust Sluijs 5, Tim Vleeshouwer 3, Ken neth Mellaart en Jimmy Niemans 2, Tijs de Vos 1 door Wim Kakebeeke zierikzee - De handballers van Delta'Sport 2 zijn gisteren gedegra deerd uit de tweede klasse. De Schouwse reserves wonnen welis waar met 31-26 van Avanti, maar het was niet genoeg. Ruim een uur hebben de reserves na afloop nog rondgelopen met een sprankje hoop om in de twee de klasse te mogen blijven. Thuis werd immers de sportieve plicht tegen Avanti vervuld. Niet veel la ter werden alle illusies de grond in geboord door concurrent Heerle 2. In Zevenbergen werd het beslissen de punt tegen Groene Ster 2 veilig gesteld: 29-29. „Dit is absoluut ba len", aldus routinier Rick Evertse. „De slotwedstrijd tegen Heerle 2 komende week doet er nu niet meer toe. Dat is heel zuur." De deur' naar de derde klasse stond natuurlijk al veel langer open. De personele bezetting was ondanks de flinke selectiegroep van week tot week wisselend. En dat was een van de voornaamste redenen waarom het seizoen in mineur eindigde. Het afglijden is ook een fikse te genvaller voor de hoofdmacht, want het verschil in klassen loopt op naar drie. „We zullen alles op al les moeten zetten om te promove ren", liet Evertse strijdlustig we ten. De zege van gisteren was voor al te danken aan de samenwerking in het veld. Ruimte voor eigen suc ces was er niet. „Als je het spel van vandaag ziet, begrijp je niet dat we het zover hebben laten komen." Scores Delta Sport: Peter Lefevre 8, Jordy Niemans 6, Arjo Nieuwkoop, Jer- om Jenny, Roy Lefevre en Rick Evertse allen 3, Davy Herfst en Jan Groenendijk beiden 2, Leon van Sande 1. De kampioensploeg van Forza met geknield tweede van links trainster Hennie van Liere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56