SKNWK laat dure punten liggen tegen negen man 9 Olaf Willemse heeft het laatste woord 321 sport maandag 26 maart 2012 Voor DFS Burgh-Haamstede bete kende het gelijke spel alweer het ne gende van het seizoen. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SKNWK kwam za terdag in de vierde klasse B in Hal steren, terwijl het ruim een half uur tegen negen man speelde, niet verder dan een 3-3-gelijkspel. Ko gelvangers (i-o-overwinning bij Smerdiek) en De Fendert, dat met 7-1 won bij Brouwershaven, profi teerden optimaal. SKNWK blijft koploper met een punt voor sprong op De Fendert en vier op Kogelvangers, dat een wedstrijd minder speelde. ZSC'62 klopte Chrislandia met 5-1 en blijft daar door in de race voor de derde-pe- riodetitel (zes uit drie). WIK'57 ging na een goede eerste helft met 5-0 onderuit bij SPS. Halsteren-SKNWK 3-3: „We mo gen blij zijn met een punt", biecht te SKNWK-trainer Thomas de Rid der op terwijl zijn ploeg meer dan 35 minuten tegen negen man speelde. „Voor mijn gevoel hebben we verloren. In de kleedkamer heb ik gezegd dat ik het dieptriest vind dat we door een penalty nog een punt mee naar huis mogen ne men." Via Sjoerd Lammerts kwam Halste ren voor rust op 1-0, maar vlak voor rust zorgde SKNWK'er Mar- tijn Backx voor de gelijkmaker. Vlak na rust werd eerst Halste- ren-speler Mpanda Miguel na twee gele kaarten uit het veld ge stuurd en even later overkwam teamgenoot Yannick lansen het zelfde. Robbert Uijl zette de Nieu- werkerkse ploeg op het juiste spoor. Het Halsterse negental kwam door twee uitvallen aan twee treffers van Matthew Kra mer. In de 85e minuut kreeg SKNWK een strafschop, na een handsbal bij Halsteren. Vanaf de stip bezorgde Martijn Neele zijn ploeg alsnog een punt. ZSC'62-Chrislandia 5-1: Het werd de Provoost-show in Scharendijke. Robin Provoost opende de score. Daarna stopte ZSC-doelman Ray- mon Bodbijl een strafschop van Wouter Visser. Diezelfde Visser zorgde een tijdje later alsnog voor de i-i, maar door een treffer van Mark Provoost ging ZSC'62 toch met een voorsprong de rust in. In de tweede helft tilde Provoost met een zuivere hattrick de stand naar 5-1. De laatste treffer, waarbij hij kort om zijn as draaide, was de fraaiste. Bij ZSC'62 viel Martin van der Schee al vroeg in de wedstrijd uit met een hamstringblessure. SPS-WIK'57 5-0: In een gelijkwaar dige eerste helft kwam SPS met wat geluk op voorsprong. Een als voorzet bedoelde trap van links back Edwin Andriessen verdween over WIK-doelman Niels Hendrik- se in het doel. In de tweede helft verbeterde het spel van SPS wat. Na voorberei dend werk van Jan-Pieter Bevelan der zorgde Martin Quist voor 2-0. Op aangeven van Ramon Voshol tekende Quist ook voor de 3-0. Andriessen was de aangever bij de goal van Jan-Pieter Bevelander. Quist zorgde met zijn derde treffer voor de eindstand. Brouwershaven-De Fendert 1-7: Brouwershaven keek na een helft spelen, door goals van Janko Raay- makers en Wiebe de Kok, al tegen een 2-0-achterstand aan. Uit een vrije trap verkleinde Den nis van Grunsven daarna de Brouwse achterstand nog wel, maar in de laatste twintig minu ten gaf de ploeg uit Fijnaart toch nog vol gas. Door twee goals van Jeroen Beerendonk en treffers van Raymond Lingen, Sander Looij en Johan Netten liep de score nog hoog op. Stavenisse-Vrederust 3-1 (0-0). Mark Suijkerbuijk 0-1, Perry Potappel 1-1, Perry Potappel 2-1, Lorenzo van Haat ten 3-1. Smerdiek-Kogelvangers 0-1 (0-0). Ste fan de Ruiter 0-1Rode kaart (2x geel): 85. Pascal Vermunt (Kogelvangers). Na ruim twee minuten opent Duiveland-spits Dennie Ie Comte de score al in de derby tegen DFS. door Oscar Fonteine BRUINISSE - Olaf Willemse was de hele tweede helft druk bezig ge weest om zijn teamgenoten naar voren te dirigeren. De aanvoerder van Bruse Boys rook bloed én wist tegelijkertijd dat zijn ploeg er wei nig aan had om de ontmoeting met Internos met een 1-1-gelijk- spel te besluiten. Ver in blessure tijd meldde de verdediger zich ook maar eens aan het front. Het resul taat mocht er zijn, want met een welgemikte kopbal promoveerde hij een hoekschop van Johan Vroegindeweij tot de winnende treffer. Bruse Boys kende een voortvaren de start van de wedstrijd. Al na zes minuten werkte Internos-ver dediger Ferdi van Haperen de bal in zijn eigen strafschopgebied niet goed weg en kon Gerard Vogel van dichtt de 1-0 binnenkoppen. Drie m tuten later was de stand al weer in evenwicht. Bruse Boys-keeper Mark Giljam kon in eerste instantie nog redding bren gen, maar uit de kluts wist Bart Lips de gelijkmaker voor de bezoe kers op het bord te zetten. Na dat veelbelovende begin zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau. Willemse: „We openden sterk, kwamen ook snel op voor sprong, maar na die 1-1 moesten we weer helemaal opnieuw begin nen. Het liep op dat moment niet, ballen kwamen niet aan, we lie pen te veel met de bal en begon nen tegen elkaar te mopperen. Daarmee speelden we een ervaren ploeg als Internos in de kaart." Omdat de ploeg uit Etten-Leur zelf ook veelvuldig balverlies leed en nauwelijks gevaar creëerde, res tte er voor de toeschouwers wei nig meer dan te genieten van een stralend voorjaarszonnetje. Aan het begin van de tweede helft ging de knop eindelijk om bij Bru se Boys. Hoewel de wedstrijd nog steeds niet al te best was, kwamen er wel een aantal aardige kansen voor de ploeg van trainer Wim Nieuwland. Zo hield Inter nos-keeper Carlo Eversdijk halver wege de tweede helft met het nodi ge kunst- en vliegwerk een inzet van Thomas Groeneveld uit het doel. Even later was diezelfde Eversdijk geklopt toen Jos Erades de bal over de uitgekomen keeper heen kopte, maar een verdediger bracht vlak voor de doellijn red- ding. Internos hapte naar adem, maar leek beloond te worden met een punt. Totdat Olaf Willemse in de zesde minuut van de blessuretijd anders besloot en zijn ploeg als nog aan de 2-1' zege hielp. „Ik kwam behoorlijk hoog van de grond en raakte hem lekker", be schreef Willemse zijn winnende goal. „Maar die bal van Johan was echt precies op maat, strakker kan bijna niet", complimenteerde hij de aangever. De goal van Willemse leidde tot- opgeluchte gezichten aan Bruse zij de. „Dit zou aan het einde van de rit wel eens een heel belangrijke overwinning kunnen zijn", sprak Nieuwland na het laatste fluitsig naal. „Daarnaast moet ik mijn ploeg een groot compliment ma ken dat ze er met z'n allen in zijn blijven geloven en bleven voetbal len, ondanks dat die bevrijdende goal maar uitbleef Dat vind ik nog wel de grootste winst van van daag, al had die goal ook gerust wat eerder mogen vallen." Door de zege op Internos klimt Bruse Boys naar de zevende plaats op de ranglijst en is de ploeg zeker nog niet kansloos voor de derde periode. Bruse Boys heeft daarin zeven punten en duldt met één punt meer drie ploegen boven zich, waaronder Arnemuiden dat zaterdag de tegenstander is. Nieuw land: „Daar kijken we op dit mo ment helemaal niet naar. Dit is een gekke competitie en laten we ons eerst maar eens veilig spelen. Daarna zien we wel verder." Karakteristiek Bruse Boys-Internos 2-1 (1-1). 6. Gerard Vogel 1-0, 10. Bart Lips 1-1, 90+6. Olaf Willemse 2-1. Scheidsrechter: H. van Beijsterveld (Dongen). Gele kaart: Sander Luij- ten (Internos). Aantal toeschou wers: 80. Bruse Boys: Mark Giljam; Olaf Wil lemse, Johan Vroegindeweij, Jasper Maaskant, Rudi van der Bijl; Jos Era des, Marco Ketting, Thomas Groe neveld, Robin Meertens; George Geluk (80. Mare bij de Vaate) en Gerard Vogel (82. Emiel Dorst).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52