sport 131 GPC wint bar slechte derby Bal wil er weer niet in bij Goes Van Mieghem naar Hoek maandag 26 maart 2012 Hoek heeft voor volgend seizoen de Belg Alain van Mieghem aangetrok ken. De 2 9-jarige middenvelder komt over van Deinze en speelde in het verleden voor onder meer Roda JC, Germinal Beerschot Antwerpen en Eendracht Aalst Komende week praat Hoek met Kyle Doesburg en Tho mas van den Houten, beiden van Goes. Fabian Wilson, rechtsback van Hoek, troeft Scheveningen-aanvoerder Sjaak Polak af in een rechtstreeks duel. Links Sebastien Hermans, die geel kreeg en net als zijn ploeggenoot Lionel Fitsch volgende week geschorst is tegen LRC. foto Mark Neelemans door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het contrast was zater dag groot na afloop van de derby tussen Zaamslag en GPC Vlissin- gen in de kleedkamers. Bij de Vlis- singers werd de 2-1-overwinning uitbundig gevierd, terwijl het bij Zaamslag akelig stil was. De con clusie was snel gemaakt. De con frontatie tussen beide ploegen was qua voetbal de zwakste derby van het laatste decennia. Spelers klaagden over het slechte veld, maar Zaamslag-trainer Ken ny Verhoene deed daar niet aan mee. „Dit was het niveau van de eerste klasse onwaardig." Aanval ler Peter Dieleman sprak van een drama. „Het was slecht voetbal op een slecht veld", vond de maker van het enige doelpunt van Zaam slag. Verhoene wilde de straf schop, een cadeautje van scheids rechter Ebink uit Oud-Beijerland aan GPC, niet als excuus aanvoe ren „We vergaten zelf ons spel te spelen. We zijn meegegaan in het spel van de tegenstander, die de lange bal hanteerde. Het is onver klaarbaar. Was het stress vanwege het belang van de derby?" Het zit in deze fase van de compe titie ook niet mee. Vorige week werd de wedstrijd tussen Heine- noord en Zaamslag na twintig mi nuten bij een 0-0 gestaakt door een blessure van de scheidsrechter. Dat overkwam Zaamslag al eerder tegen Rijsoord. „Tegen Heine- noord waren de automatismen in de ploeg er wel en kregen we in die twintig minuten vier kansen. Tegen GPC hebben we geen kans bij elkaar gevoetbald." Het vuurwerk dat werd afgestoken deed de vonken niet overslaan op de spelers. GPC begon wel beter aan de wedstrijd en dwong een aantal hoekschoppen af, die echter niets opleverden. Beide teams gros sierden in foute passes. Van combi natievoetbal was geen sprake, om dat het middenveld te vaak werd overslagen. „Zaamslag zakte in. Dat was voor ons lastig voetbal len", zei GPC-trainer Jurriaan van Poelje. Het openingsdoelpunt van Zaam slag kwam uit de lucht vallen. Een uittrap van GPC-doelman Max Le- ijer viel op het hoofd van Joris Ra demakers. De aanvoerder van Zaamslag lanceerde met de kopbal Peter Dieleman die met zijn linker voet fraai afwerkte: 1-0. Na rust kwam GPC goed uit de startblok ken. Na een kwartier kreeg GPC waar het recht op had. Daar was wel een dubieuze strafschop voor nodig. Remon de Vlieger had even contact met Rademakers, wat vol doende was om zich te laten val len. Scheidsrechter Ebink wees ge decideerd naar de stip. „De num mer dertien (Rademakers) blok keerde de tegenstander", was zijn commentaar. De Vlieger gaf toe dat de strafschop licht was. „Ik wil de hem omspelen en raakte even uit balans. Het was geen schwal- be", zei de uitblinkende midden velder. Grigor Sahakjan schoot on berispelijk raak: 1-1. Zaamslag was van slag. GPC profiteerde van de ruimte. Invaller Ricardo de Nooijer werd matchwinnaar op aangeven van Ronde: 1-2. „Dit was een cruciale wedstrijd", vond trainer Van Poelje. „We heb ben verdiend zes punten gepakt van Zaamslag en alles in eigen hand met thuisduels tegen de laagst geklasseerde ploegen. Ik ben er heilig van overtuigd dat we in de eerste klasse blijven." Zaamslag-GPC 2-1 (1-0). 28. Peter Dieleman 1-0, 58. Grigor Sahakjan 1-1 (strafschop), 78. Ricardo de Nooijer 1-2. Scheidsrechter: A. Ebink (Oud-Be ijerland). Gele kaart: Joris Rademakers, Ugur Kahveci (Zaamslag), Jeroen van Ommen, Wouter Vermeule (GPC). Aan tal toeschouwers: 300. MIDDELBURG - Zondag-eersteklas- ser Goes heeft gisteren een pas op de plaats gemaakt. De voetbal ploeg verloor op ongelukkige wij ze van Brabantia en staat nu zes de. Ook VC Vlissingen leed een nederlaag (1-2 tegen WSC), terwijl Terneuzen drie punten pakte bij Rood Wit in Veldhoven (0-2). Brabantia-Goes 1-0: Voor Goes viel er veel te halen in Eindhoven. Bij winst kwam de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer vijf punten los te staan van Brabantia. Ook zou de top drie weer in zicht ko men. Het liep anders. Uit een dis cutabele penalty maakte Bart van Limpt de enige treffer van de wed strijd. GafFin de Meza kreeg de bal uit een voorzet op zijn hand ge kopt, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. „Volgens mij stond hij op vijftig centimeter van Gaffin", zei De Nooijer. „Hij kon zijn handen nergens anders hou den. Dit was absoluut geen penal ty-" Goes was vooral in de eerste helft heer en meester in Eindhoven. Ze ker vijf goede kansen werden ge creëerd, maar niet benut. Tot de 1-0 kregen de Bevelanders nog wat kansen, maar de Eindhovense doelman bleek niet te verschalken. „Omdat wij niet scoorden, lieten we Brabantia in een goede afloop geloven", klonk De Nooijer teleur gesteld. „Na de goal hebben we al les op alles gezet om nog gelijk te maken. Ik weet niet precies waar het aan lag, maar hij wilde er van daag gewoon niet in." Vlissingen-WSC 1-2: De ploeg van trainer Karl Vergouwen beleef de een net-niet-wedstrijd tegen de Waalwijkers. Kansen waren er wel, maar steeds stond het vizier niet op scherp. Zo kopten Sinan Coban en Jonathan Constancia in de eerste helft net naast. WSC be perkte zich enkel tot verdedigen en het spelen van de lange bal, maar bleek daarin bijzonder effec tief Uit de enige kans van de eer ste helft schoot Onur Ulusan zijn ploeg naar de leiding. Drie minu ten later maakte Vlissingen dan tóch een doelpunt. Een vrije trap van Randy de Dreu belandde op de lat en stuiterde terug het veld in. Jonathan Constancia maakte van het buitenkansje dankbaar ge bruik en bracht zijn ploeg langszij. Na rust konden de Walchenaren weinig meer creëren. In de slotmi nuut schakelde WSC snel om en bracht Rob van Ravenstein in stel ling, die niet faalde: 1-2. Voor Vlissingen was het een geluk bij een ongeluk dat koploper Ne- melaer ook punten verspeelde. Daardoor blijven de Walchenaren vol in de race voor het kampioen schap. Rood Wit-Terneuzen 0-2: De ploeg van trainer Henk Ottens vocht een waar degradatieduel uit met Rood Wit. Op het Veldhoven- se kunstgras kon Terneuzen na tien minuten al juichen. Joost van Damme zette met een knappe pass Jelle van Nieuwenhuyze al leen voor de keeper. De spits ver schalkte de Brabantse doelman met een lob. Diep in de tweede helft besliste Van Nieuwenhuyze het duel, na goed terugleggen van Dominique Verlinde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51