Middenmoter Hoek scoort veel te weinig 301 sport 7 Corné Schilperoort kent geen angst Mathijs Hage volgend seizoen naar Halsteren maandag 26 maart 2012 door Rudy Boogert HENDRIK-IDO-AMBACHT- Zijn helm pje a la Petr Cech viel af en zelf bleef Corné Schilperoort liggen. Verschrikt sprong het Kloetin- ge-kamp op toen hij acht minuten na zijn.rentree met zijn hoofd op de grond viel. „Ik zag wel even ster retjes", bekende Schilperoort na af loop. Maar uiteindelijk viel de klap mee. Net als de klap die ASWH uitdeelde: 2-0. Die klap viel mee omdat ASWH veel sterker was dan de uitslag doet vermoeden. De nummer drie van de hoofdklasse B, drie punten achter koploper Scheveningen, combineerde makkelijk en snel, maar had niet zo'n productieve bui. Drie keer raakte de ploeg het aluminium, daarnaast voorkwam doelman Jaco van der Schee het nodige leed. Schilperoort baalde vanzelfspre kend van de nederlaag („Ik doe weer mee en we verliezen."), maar de voldoening over zijn terugkeer overheerste („Dit is waar ik naar toe heb gewerkt."). Op de dag af een halfjaar na zijn ongelukkige botsing met ploeggenoot Timo Jan sen (hoofd tegen hoofd) in de der by tegen Hoek kwam hij terug. Dat gebeurde eerder dan hij zelf had verwacht. „Ik heb nog maar drie of vier trainingen meege daan", vertelde hij. „Vorige week heb ik een halve wedstrijd bij het tweede gespeeld en ik had ver wacht dat ik eerst nog een hele wedstrijd bij het tweede zou spe len. Maar Diederik (Hiensch, trai ner) zei: Ga maar mee." Schilperoort startte op de bank, maar na 29 minuten moest hij er al in. Verdediger Arjan van der Smissen had een beenwond opge lopen en kon niet verder. Schilper oort speelde met een helmpje, maar had de riempjes niet vastge maakt. „Dat irriteert zo onder mijn kin", verklaarde hij. Een paar minuten na zijn entree viel hij en kwam zijn hoofd hard in aanraking met de grond. Schrik bij Kloetinge, maar Schilperoort kon verder. Twee keer durfde hij het zelfs aan om te koppen. Angst kende hij niet. „Anders moet je niet spelen. Ik heb in het zieken huis groen licht gekregen. De scans waren goed, mijn bloed was goed en de neuropsychologische tests ook." En dus stond Schilperoort als van ouds opgesteld als verdedigende middenvelder. Maar in zijn eerste optreden kon ook hij de over macht van ASWH niet breken. Het ging bij de thuisclub allemaal zo makkelijk, zo naturel en soms ook zo laconiek. Door dat laatste bleef Kloetinge uiteindelijk nog heel lang in de race. Binnen twee minuten stond Kloe tinge al op achterstand toen tops corer Alexander van Dommelen een mislukte voorzet over Van der Schee en via de paal binnen zag zeilen. Het ergste werd gevreesd, maar hier en daar met kunst- en vliegwerk hield Kloetinge de scha de tot kort voor tijd beperkt tot die ene 'lucky goal'. In de tweede helft kroop Kloetin ge wat vaker uit zijn schulp en het kreeg warempel nog een kans op de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd speelde de goed invallende Jo- simar Pattinama zich vrij en met zijn schot dwong hij doelman Jor- dy van de Corput tot zijn enige redding van de middag. Kijk voor beelden van de wedstrijd op www.pzc.nl/video Karakteristiek ASWH-Kloetinge 2-0 (1-0). 2. Alexander van Dommelen 1-0, 89. Mels van Driel 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: B.B. van den Hel der (Ter Aar). Gele kaart: Mitchell van Esveld (ASWH), Timo Jansen en Michel Maaskant (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Arjan van der Smis sen (29. Corné Schilperoort), Jaap Esser, Maarten van Rosevelt (82. Rogier Veenstra); Timo Jansen, Mats Willemse; Mark Schuit, Ing- mar Quist (67. Josimar Pattinama), John Schot; Bart Deprez. Voor het eerst sinds lange tijd speelt Hoek op eigen veld weer eens een duel dat het publiek kan bekoren. De zaterdag-hoofd klasser moet tegen Schevenin gen genoegen nemen met een gelijkspel (1-1), maar blijft nog wel kansrijk in de strijd om de derde-periodetitel. door Barry van der Hooft HOEK - Soms kan het doelsaldo van een ploeg veel verklaren. Hoek is de nummer zeven van de hoofdklasse B, maar de defensie is met 26 tegentreffers de op één na minst gepasseerde - verdediging. Een blik op het aantal gemaakte doelpunten leert echter dat Hoek (27 goals) in aanvallend opzicht heel ver achterblijft bij de concur rentie. Het beeld is zelfs een beetje schrij nend. Alleen de laagvliegers Nieuw Lekkerland (24 treffers) en LRC (18) zijn dit seizoen minder productief. Zelfs hekkensluiter Heerjansdam (31) scoorde al vaker dan Hoek. Dan is het niet zo vreemd dat je niet mee kan doen om het kampioenschap, in een klasse waarin niet één club er echt bovenuit steekt. Dat bleek ook zaterdag weer. Sche veningen mag dan de koploper zijn; wie de twee ploegen naast el kaar legde, zag weinig verschil. Scheveningen had wat meer fysie ke kracht in huis, probeerde pro fijt te halen uit de fenomenale traptechniek van Sjaak Polak, maar speelde niet als een kam pioen. Hoek was in fases van de wedstrijd gelijkwaardig of zelfs be ter dan de lijstaanvoerder, maar kwam opnieuw moeizaam tot het creëren van échte kansen. Scheveningen kreeg er voor rust ook niet veel, maar scoorde wel op een belangrijk moment. Mehmet Aldogan dook één minuut voor rust op uit de rug van Giovanni Siereveld, gooide er een versnel ling uit en verschalkte doelman Jordi de Jonghe (0-1). Met Jari Vyaene voor Regilio Pinas, die last heeft van hielspoor, leek Hoek na rust geen vuist te kunnen maken. Pennings: „Na na rust dreigde het hetzelfde spelbeeld te worden." De trainer greep echter in en haal de negen minuten na rust Ferry Alfons van het veld. De routinier was niet blij met die wissel en dook meteen de kleedkamer in. Zijn vervanger was de afgelopen Karakteristiek Hoek-Scheveningen 1-1 (0-1). 44. Mehmet Aldogan 0-1, 70. Gui- llaume Clïnckemaillie 1-1. Scheids rechter: W. O'Niel (Amsterdam). Gele kaart: Sebastièn Hermans, Lio nel Fitsch (beiden Ho'ek), Jeffrey Ros en Marcel de Bruijn (beiden Scheveningen). Aantal toeschou wers: 650. O Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch; Sebastien Hermans, Tim de Meersman, Ferry Alfons (54. Dimitri van Oppens); Guillaume Clinckemaillié, Jorrit D'Haeseleer en Regilio Pinas (46. Ja ri Vyaene). Hoek heeft in de derde periode ze ven punten na vier duels. Leider is Scheveningen met tien punten. weken ook al niet te spreken over de beslissingen van Pennings. Di mitri van Oppens, die deze winter overkwam van profclub Sint Ni klaas, verdween begint maart na de nederlaag bij RWH uit de ba siself van Pennings. „Ik ben eigen lijk uit het niets op de bank te rechtgekomen", zei hij na afloop. „Ik heb de afgelopen jaren op een hoger niveau dan de hoofdklasse gespeeld en was altijd een vaste waarde. Het is eigenlijk voor het eerst in mijn carrière dat ik geen basisspeler ben." Dat is hij aanstaande zaterdag in Leerdam wel weer. Van Oppens viel ten eerste goed in tegen Sche veningen en zaterdag mist Hoek te gen LRC de geschorsten Sebastien Hermans en Lionel Fitsch. Van <k. selectie blijven dan nog dertien fit te spelers, inclusief twee keepeet over. Dan is het niet zo moeile- om elf namen op papier te zettem Van Oppens neemt dan de vn over van Hermans, als controle rende middenvelder. „De afgelo pen weken moest ik kiezen tussen die twee", zei Pennings. „Ik vind Sebastien iets beter, omdat hij meer vooruit durft te voetballen." Van Oppens kan dat echter ook, liet hij zaterdag zien. Want Hoek leek op weg naar de achtste neder laag van het seizoen, tot Van Op pens regisseur Tim de Meersman met een bekeken pass vrijspeelde. De Meersman hield het overzicht en bediende Guillaume Clincke- maillie, die voor de derde week op rij kon scoren (1-1). Het gevoel dat er meer-te halen viel kwam boven drijven bij Hoek, maar het slaagde er niet meer in de winnende tref fer te produceren. MIDDELBURG - Mathijs Hage gaat volgend seizoen voetballen bij Hal steren. De uit Zierikzee afkomstige middenvelder hoopt met die club in de eerste klasse van het zondag voetbal uit te komen. Moijienteel is Halsteren koploper in de tweede klasse. De Schouwse voetballer voerde ook gesprekken met top- klasser FC Lienden. „Maar ik heb een beter gevoel bij Halsteren", zei hij gisteren. Hage speelt sinds de winterstop bij het Roosendaalse Alliance in de derde klasse. Hij kwam over van het Belgische KFC Nieuw- moer, waar hij zijn draai niet kon vinden. Bij Alliance werd hij aange trokken om lijfsbehoud te bewerk stelligen. Voor de winterstop pakte de club zeven punten, erna al der tien. Gisteren won Alliance met 8-2 bij hekkensluiter BW'63. Hage scoorde niet. Daardoor passeerden de Braban ders RIA uit Westdorpe, dat nu op de promotie/degradatieplaats staat. Komende zondag spelen de twee ploegen tegen elkaar. De strijd om het kampioenschap lijkt beslist. Axel won de Zeeuwse topper tegen Zeelandia Middel burg met 2-1. Met nog vier wed strijden voor de boeg heeft Axel een voorsprong van tien punten op nummer twee Internos, dat wel een wedstrijd minder heeft ge speeld. Axel-Zeelandia Middelburg 2-1 (1-1). Alberto Conde Morgado 0-1, Maik de Wolf 1-1, Niek de Meijer 2-1. Cluzona-HW'24 1-6 (1-3). Guus Heij- mans 1-0, Evert van de Berg 1-1 en 1-3, Dennis Buys 1-2 en 1-5 (pen), Jas per Sulmon 1-4, Niek Luime 1-6. RIA W.-Victoria'03 2-2 (1-0). Karim Abdelli 1-0, Tom Willems 2-0, rest on bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50