zeeland 15 Suriname Leuke, lichte muziek zonder thema Zes zeehondjes krijgen de vrijheid Zeeland 1 maandag 26 maart 2012 VLISSINGEN CresKids scoren bij solistenconcours De jeugdleden van Crescendo uit Dreischor scoorden goed op het za terdag in Vlissingen gehouden so listenconcours Zeeland. CresKid Lu- na Pekaar (9) won een eerste prijs en de Jeugdbeker 2012. Jeanine van Langeraad, Bob van der Valk (bei den bugel), Job Tieleman (snare- drum) en Sander Menten (euphonium, volwassenen) gingen eveneens voor goud. NEELTJE JANS Jacht loopt vast op bank door foute kaart Stichting Westerschouwen Kuitureei nog met in de ruststand De Stichting Westerschouwen Kui tureei verzorgt jaarlijks onder meer een nieuwjaarsconcert in de kerk en een stuk of drie lezingen over streekhistorie. Daarnaast houdt SWK het in een oud schoolgebouwtje gevestigde museum de Burghse Schoole draaiende. Naast oude schoolspul len en de pracht van het gebouw tje zelf wordt elk jaar een nieuwe wisselexpositie ingericht. Via SWK worden verder diverse cul turele projecten (via fondswerving) ondersteund. Zo is er momenteel een boek in de maak van de hand van Wim de Vrieze, Henk Dalebout en Bas Bijkerk met 80 streekhistori sche verhalen uit Burgh-Haamste- de, Burghsluis en Westenschou- wen. Dat boek komt dit jaar uit. De kar van SWK wordt getrokken door een vijfkoppig bestuur, 11 vrij willigers en (deeltijd)museumbe heerder Guusje Poot. Behoefte is er vooral aan meer ruimte. „We zitten heel erg krap." Het museumbestuur lonkt (op ter mijn) naar de naast de Burghse Schoole gelegen woning waarin nu de zoon van de laatste schoolmees ter van het oude dorpsschooltje woont. Behalve meer ruimte biedt deze uitbreiding de mogelijkheid om een doorsteek door de tuin naar de Karolingische burcht te maken. „Die ligt nu best geïsoleerd." O Museum de Burghse Schoole opent het nieuwe seizoen zaterdag 14 april met een voorjaarsmarkt. Een kleinschalige markt op het pleintje voor de school waar nostal gische dingetjes gekocht kunnen worden. De nieuwe wisselexpositie bestaat onder meer uit poppenhuizen en stoommachines. SAS VAN GENT Vrouw (78) gewond na roof van handtas Een 78-jarige vrouw is zaterdaga vond in de Canadaweg in Sas van Gent slachtoffer geworden van een straatroof. De vrouw hoorde achter zich een scooter naderen en vervolgens werd haar tas uit haar hand gerukt en werd zij enige meters meege sleurd. Ze liep een schaafwond op. De scooter verdween richting Pape- geuleestraat. De vrouw kreeg hulp van omstanders. RENESSE - Zes zeehondjes zijn za terdag vrijgelaten in Renesse. Ze werden ruim drie maanden ge leden gevonden in de Zuidwest Delta en hebben al die tijd gelo geerd bij Zeehondencrèche Pieter- buren. Het was de eerste keer dit jaar dat er weer zeehonden wer den vrijgelaten. De belangstelling was groot. bediening aanhangwagens www.zeelandaanhangwagens.nl :en Saris kiep aanhangwagen. Bij aanschaf v; o Driezijdig of achterwaarts kippend, o Aluminium borden, o Stalen vloerplaat o Geïntegreerde bindhaken. deze actie is geldig in de maanden maart en april. OUD-VOSSEMEER Spar-supermarkt na sluiting beschoten De Spar-supermarkt aan de Molen straat in Oud-Vossemeer is vrijdag avond kort na sluitingstijd bescho ten. Er vielen geen gewonden. Uit bater Arjan van Ommen heeft aan gifte gedaan bij de politie. Volgens hem wilden personeelsle den even na 8 uur de deur afslui ten toen ze een harde knal hoor den. Daarna zagen ze een gat in het raam. Voor de ondernemer was vrij snel duidelijk dat er moet zijn gescho ten. Hij denkt met een Tucht- druk-achtig' wapen. Adri Moelijker weet zijn publiek te boeien met grappige en spannende anekdotes foto Ronald den Dekker Een luxe motorjacht met twee Zweden aan boord is zaterdag vast gelopen op de zandbank Bollen van het Nieuwe Zand voor de kust van Schouwen-Duiveland. Het schip was onderweg van Zeebrug- ge naar Oslo. Aan boord bevond zich alleen een kleinschalige kaart van de Noordzee, waarop de bank niet goed staat. De bemanning van KNRM-station Neeltje Jans is uitge varen om hulp te bieden. René Bogaarts dirigeert Oosterlands Fanfare foto Ronald den Dekker OOSTERlAND - Een thema had Oos terlands Fanfare dit jaar niet. Toch was de jaaruitvoering, die zaterdag werd gehouden in dorpshuis Oos terhof, prima verteerbaar. „Een programma vol leuke, lichte mu ziek. Van wat gedragen muziek tot uiteindelijk een spetterend einde", vat voorzitter Peter Biemond de opbouw in uitvoering samen. Met veertien spelende leden moet de Oosterlandse club het bij een uit voering voor een deel hebben van gastmuzikanten. Daarnaast broedt de vereniging op manieren om meer jeugd binnen te halen. Aan belangstelling voor de uitvoering overigens geen gebrek. Het Hoek- sche Waards Accordeonorkest, dat een gastoptreden gaf, alleen al zorgde voor een volle zaal. Ook over Cornelis'jr (4e generatie) zijn smeuïge verhalen te vertellen. Toen ze bij de West-Indische Compagnie niet geloofden, dat de twee priesters die hij mee had geno men naar Suriname, dood waren, liet hij ze in kisten naar Middelburg verschepen. Zeeland Aanhangwagens - Uijterschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47