Kunstprojecten mét meerwaarde SCHOUWEN-DUIVELAND Van raamkozijn tot kunstgebit edit Zes aanhoudingen na vechtpartij almanak Au MAANDAG 26 maart 2012 13 Gruwelen en knipogen laten verleden leven 14 Gemeente steekt 9500 euro aan stimuleringssubsidie in vernieuwend werk door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland steekt 9500 euro aan stimuleringssubsidie in twee 'vernieuwende' regionale kunst projecten mét een meerwaarde op onder meer toeristisch en educa tief gebied. De stichting View krijgt 4500 euro voor het project Film in de Toren. De Zierikzeese filmmaker en kun stenaar Eef de Graaf werkt aan de totstandkoming van een 'artistieke en informatieve' film over Schou- wen-Duiveland. Deze film wordt geprojecteerd op de binnenmuur van de begane grond van de Zierik zeese Dikke Toren. De plek bij uit stek voor een dergelijk project, meent De Graaf. „Het trekt men sen de toren in, ook als ze die to ren zelf niet willen beklimmen." Het publiek dat binnenloopt krijgt een impressie van Schouwen-Dui- veland en Zierikzee voorgescho teld. Een figuur die via de Brou- wersdam de regio binnenkomt, loodst kijkers langs 'silhouetten' van Schouwen-Duiveland: bijzon dere gebouwen, delen van collec ties van de musea en evenemen ten. „Het worden geen standaard beelden met voice-over, maar het wordt een gestileerde film", om schrijft De Graaf de nog in de maak zijnde productie. „Een visue le sensatie. Je moet erdoor worden meegenomen." Burgemeester en wethouders zijn onder meer be reid bij te dragen omdat de musea in de kijker worden gezet en er sprake is van een educatieve in steek. Met die steun is Film in de Toren overigens nog niet in kan nen en kruiken. Er moeten nog meer geldbronnen worden aange boord. Of de film deze zomer al te zien zal zijn, is afhankelijk van de centen. Wel al zichtbaar op korte termijn (van 30 juni tot en met 29 juli) is het buitenkunstproject Dijken van Wijven. In het krekengebied van Ouwerkerk, rondom het Waters noodmuseum, realiseren vijftien kunstenaars op veertien plaatsen installaties gewijd aan het thema Over Vloed. Rondom de kunstin stallaties vinden culturele activitei ten plaats en er wordt ook een boekje gemaakt waarin fiets- en wandelroutes zijn opgenomen. Vanwege de culturele en toeris tische waarde van het project, dat ook nog eens aansluit bij het Zeeuws Jaar van het Water, stellen B&W een stimuleringssubsidie be schikbaar van 5000 euro. nmUmfMÉ i BBS!» BROUWERSDAM - In korte tijd werd gistermid dag 51 kilo aan afval geraapt bij het surf- strand van de Kabbelaarsbank aan de Brou- wersdam. Zeil- Surfcentrum Brouwersdam haakte aan bij de internationale schoonmaak actie van de Surfrider Foundation; over de he le wereld worden surfspots van troep ont daan. De zo op het eerste gezicht spie en span ogende Kabbelaarsbank bleek nog heel wat troep te herbergen. Van raamkozijn tot kerstmuts en zelfs een verloren kunstgebit. „Goede actie", vindt organisator Inge Holt- RENESSE - Zes mannen in de leef tijd van 22 tot 25 jaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door de politie aangehouden in Renesse in verband met openlijke geweld- pleging. Een groep van ongeveer twintig personen misdroeg zich ernstig in een horecagelegenheid in het dorp. Er werden meérdere men sen geslagen en daarbij werden ta fels, skistokken en barkrukken ge bruikt. Voor zover bekend is bij de incidenten niemand gewond ge raakt. De aangehouden mannen zijn ingesloten. Ze zijn afkomstig uit Almere, Maarssen en Utrecht. De arrestanten maakten deel uit van de groep van twintig perso nen die zich misdroeg. De verdach ten verbleven in een huisje op Port Zélande. Uit de verhoren moet blijken of er meer personen uit de groep bij de rel betrokken zijn. Gisteravond was dat nog niet bij de politie bekend. Communiceren is belangrijk voor verenigingen Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.editoo.nl/actueel Iedereen kan bladen maken. i®SiSfiS®WC65!SSK" kamp van het surfcentrum. Met haar collega Tessa leidde zij het werk in goede banen. „Als je het afval bij elkaar brengt, zie je pas hoe veel het is." foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Als je met kunst in aanraking komt kan dat allerlei soorten van emoties teweeg brengen. Schoonheid kan mensen zelfs ziek maken. Dat be weerde althans de Franse schrijver Stendahl, die emotioneel sterk werd gegrepen door de aanblik van de Ita liaanse stad Florence. Sindsdien wordt gesproken van het Sten- dahl-syndroom. Dat kan gepaard gaan met hartkloppingen, duizelig heid en verlies van bewustzijn. Het zich bewegen tussen kunstvoor werpen kan echter ook leiden tot li chamelijk letsel. Zo kwam zaterdag in een Middelburgse galerie een jon gen hard in aanraking met een tafel rand, hetgeen resulteerde in een huil bui. Diens vader sprak toen: „Dit is net als bij kunst, pure emotie".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45