2 tot 3 |.S; IlIË zeeland 13 Studenten werken aan een duurzaam Zeeland maandag 26 maart 2012 fflijinwBwitliMiiiiiiVKasioaacwK^wi^jWfwiftMuiiwitiiiii'.iw. iiiiw.iitiiWiiiww^^.uwiiyvJBnwww&HtCMBw^Wigg^sssgiSLinoiniQD^o jiiaiij u JUJW Inmiddels is het Zeeuwse vee gewend aan het mooie weer. En vormt het in de ochtendnevel een tableau Kilometer telde de enige file aan de kust gistermiddag. Ondanks waarschu- VIVQflt WQQfVOOf js J6 bed ZOU uitkomen wingen van de ANWB voor files naar de kust, was het alleen op de N200 van Bloemendaal naar Haarlem eventjes aanschuiven in de rij. Met dank aan fotograaf Ruben Oreel foto Koen van Weel/ANP 1 let ultieme voorjaarsgewei was af gelopen weekeinde toch op het platteland te vinden. Omdat alle groen hooguit in de knop staat, is het er in alle vroegte nog onwerkelijk stil. Pas als alle po pulieren in blad staan en de riet kragen volgroeid zijn, ruist het land altijd. Nu moeten de grutto's en leeuweriken in hun eentje voor het zonnegeluid zorgen. Zo gauw de stad ontwaakt, worden ze over stemd door het geluid van stoere motoren, die voor minder groen aangelegde oren net zo zomers klinken. Een echt lenteritueel hebben we niet in Zeeland. Even afgezien van voorjaarsschoonmaak en tuincen trum. Met de opening van de Euro pese grenzen schijnt een Bulgaars Weiland in de omgeving van Boude- wijnskerke op Walcheren, in de och tendnevel van wat bijna een zomer se dag lijkt. foto Ruben Oreel fenomeen terrein te winnen. Daar dragen ze rood-witte armbandjes, martenitsa's, die voor vriendschap staan. De rode kleur verbeeldt le ven en passie, wit staat - hoe kan het anders - voor puurheid. Zo gauw de eerste bomen en struiken in bloesem staan, worden de arm bandjes daar massaal in gehangen. Om zo de hoop op een vreugdevol le zomer te verbeelden. Dat hebben we hier misschien ook nodig. Precies een jaar geleden koester den we ons ook in een zonnig voorjaar. Pas later bleek dat dat meteen de zomer was. Ook fietsers grepen de kans om van het mooie weekendweer te genieten. -■ FREEK GOOIT BEUK ERIN Freek de Jonge strijdt voor groen Mo lenwater. Bekijk deze en andere vi deo's op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Een groep internatio nale studenten van de HZ in Vlis- singen en de Roosevelt Academy in Middelburg gaat de komende weken aan de slag met duurzame economische projecten in de pro vincie. Ze doen dat ter voorbereiding op het side-event van de Four Freedoms Awards dat gehouden wordt op ïi mei, de dag voordat de Four Freedoms Awards worden uitgereikt. Tijdens dit evenement in de Timmerfabriek in Vlissingen presenteren de studenten de inno vatieve oplossingen die ze bedacht hebben voor de projecten. Afgelopen vrijdag discussieerden de studenten voor het eerst met initiatiefnemers van de Zeeuwse projecten. Eén van hen is de Zeeuwse Zonnefabriek. In dit pro ject worden scholen gestimuleerd om zonnepanelen op het dak van de basisschool te plaatsen. Leerlin gen worden zo in contact gebracht met duurzame energie. „De finan ciering van de zonnepanelen droogt op", zegt Pascal Elegeert van Cos Zeeland. „We hopen dat de studenten andere ideeën beden ken om aan geld te komen, zodat we ook op andere scholen zonne panelen kunnen plaatsen." Student George Slater uit de VS is enthousiast. „Het is leuk om te brainstormen over manieren om het milieu te helpen." Valentine Milluy is het met hem eens. „Dit is ook een goede manier, omdat we echt in actie komen en nadenken over échte projecten", vult ze aan. Tijdens het side-event is er ook aandacht voor wereldburgerschap. In de aanloop naar het evenement houdt de Roosevelt Academy vier lezingen over dit onderwerp, on der de noemer Going Glocal. De eerste lezing is komende woens dag. Audrey Ausler van de Univer siteit van Leeds vertelt over Global Citizenship Education in Enge land. Aanvang 16.00 uur. Kijk ook op www.goingglocal.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3