lort 39 Zeeuwse MTB'ers laten zich gelden Wilma Salm overtuigt met Zazou in Nieuwiand Vijfde plaats De Bruijn Zeges Vader en De Vries, podium voor Eversdijk maandag 26 maart 2012 Klooster en Remco Vroegop ver sloegen invalster Stefanie van Ge negen. Van der Klooster en van Dijke wonnen ook van Erik Fran ken. Emiel de Rijke deed goede zaken met TTC Middelburg in de derde di visie. De Walcherse for matie won met 6-4 van Pecos 4, dat slechts met twee man kwam opdra ven. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wilma Salm toonde zich zaterdag in de dressuurwedstrijd van de Stich ting Hippische Sport Zeeland in met Zazou overtuigend de beste in het ZZ-licht. Emma van den Hoo ve was in Stal de Kroo in Niéuw- land met VMF Beaumonde een klasse apart in het Z2. De Yersekse Salm haalde met de vederlicht door de piste dansende merrie Zazou een score van 69,41 procent. Maartje Eibers uit Osse- nisse eindigde met de veel power door de baan gaande Flem- mingh-zoon Willow met 66,17 pro cent op de tweede stek. Salm toon de zich erg tevreden over de San Remo-dochter: „Een leuke opste ker voor het NK dat vrijdag begint. Zazou toonde vormbehoud. Ze gaf me zelfs het gevoel dat ze de laat ste weken nog verder is gegroeid." Van den Hoove behaalde in Z2 met de United-zoon VMF Beau monde met 66,17 procent een afge tekende overwinning. Met de Ca- bochon-zoon VMF Zanyo eindig de de amazone uit Koudekerke ook nog op de tweede plaats. Die plek moest zij delen met Arnemui- denaar Peter Klaasse op de Ca- bochon-afstammeling Zephyr. „Beaumonde is een heel lief paard, dat alles snel opneemt. Ik heb hem in januari één keer in het Zi uitgebracht. En nu voor het eerst in het Z2. En met deze score kun je wel stellen dat het klikt tussen ons", vertelde de zichtbaar tevre den Van den Hoove. Martin de Kroo bleef met de mer rie Troela Bella K in het M2 de baas in eigen huis. De bedrijfslei der van Stal de Kroo behaalde met de móói bergopwaarts gaande Ki- gali-dochter een score van 64,33 procent. „Troela Bella is een heel fijn paard om te rijden. De volgen de wedstrijd start ik met haar in het Zi. Daarvoor heb ik al meer dan voldoende winstpunten ge haald. Maar ik heb met de over stap gewacht tot dat mijn trainster Annemiek Picavet vond dat we er klaar voor waren." De Kroo hecht veel waarde aan Pi- cavets adviezen. „Ik volg al heel lang lessen bij haar. Ze heeft zelf op hoog niveau gepresteerd en zij weet waarover ze praat. Zij gaat uit van de basis. Als je die onder knie hebt, kun je daar op teruggrijpen als het eens iets minder gaat. Ik ben er van overtuigd dat in Zee land de kwaliteiten van Annemiek worden onderschat." Marina Kuzee uit Yerseke (met de Tserk-dochter Nynke van de Breesendiek) en Carola van Lee- nen uit Ouddorp (met Upper Class-zoon Bohran) eindigden met 63,33 procent op gelijke hoog te. In de beslissende onderdelen, het rechtgericht paard en de rij vaardigheid van de ruiter, toonde Kuzee zich met de zwarte Friese merrie de beste. HAARLO - Het NK biljarten pentat- lon is gewonnen door Dave Chris- tiani. Hij bleef veelvraat Henri Til- leman met 6-4 de baas. Jean Paul de Bruijn uit Hulst werd vijfde. De titel kwam bij de man met de beste wedstrijdmentaliteit zoals de Zeeuwse voorzitter van de vereni ging carambole van de KNBB, Jaap Labrujere na afloop terecht opmerkte. Christiani slaagde er tot drie keer in om in de nabeurt een partij over de volle lengte toch nog gelijk te maken. Voor Christiani is het de definitieve doorbraak nadat hij eerder dit seizoen al de titel in het bandstoten van Jean Paul de Bruijn overnam. In de verliezerpoule won De Bruijn eerst met 8-2 van René Tuil om in de strijd om de vijfde en zes de plaats met dezelfde cijfers te winnen van René Luijsterburg. MIDDELBURG Oostkapelle gastheer van Jong Ajax Voetbalvereniging Oostkapelle is in de voorbereiding van het nieu we voetbalseizoen opnieuw gast heer voor Jong Ajax. De beloften uit Amsterdam komen voor de vier de keer op rij voor een meerdaags trainingskamp naar Oostkapelle. Van maandag 16 tot en met vrijdag 20 juli verblijven zij in Oostkapelle. Jong Ajax, de reserves van Ajax 1, trainen op sportpark Duinhelm en spelen ook twee oefenwedstrijden. Op dinsdag 17 juli speelt Jong Ajax in en tegen Goes, op donderdag 19 juli in en tegen Oostkapelle. SLUISKIL Berry Dallinga terug van weggeweest De driebanders van Garage Ver- brugge Hyundai speelden in de eer ste divisie met 4-4 gelijk tegen Me lis Handelsonderneming uit Bakel. Bart Ceulemans boekte in 32 beur ten een riante 45-19-zege op Kenny Miatton. Berry Dallinga stond na een lange periode van afwezigheid weer aan de tafel. De Sluiskillenaar is her steld van een hernia. Hij versloeg Erwin Kivits met mooie cijfers: 45-39 in 43 beurten. Koen Saver ver loor van Frank Dielis, terwijl Pa trick Vasseur onderuit ging tegen Nico van den Heuvel. GRANDOLA Minnaard achtste in Portugese etappe Wielrenner Marco Minnaard, af komstig uit Wemeldinge, is giste ren als beste Nederlander geëin digd in de slotetappe van de Portu gese wedstrijd Volta ao Alentejo. De coureur van de continentale ploeg van Rabobank finishte in de rit naar Grandola als achtste. De Portugees Filipe Cardoso won gisteren. De Rus Aleksey Kunshin verzekerde zich van de eindzege. Minnaard speelde in het klasse ment geen rol van betekenis. Pieter Israel uit Kruiningen reed in Harelbeke in een criterium voor eli terenners zonder contract en belof ten naar de zesde plaats. De wed strijd werd gewonnen door de Belg Christophe Van Cauwenberghe. TTC \J VJ Middelburg PEPINGEN - De mountainbikers Mi lan Vader uit Middelburg en Didi de Vries uit Wilhelminadorp heb ben gisteren in Pepingen een wed strijd gewonnen in het kader van de MTB Merida Flanderscup. Va der haalde het bij de nieuwelingen van de Belg Kenneth Coomans. Ook De Vries kwam bij de meisjes- - nieuwelingen solo over de meet. De derde plaats was voor Marque- rite de Neve uit Middelburg. Matthijs Eversdijk greep tijdens de Bergrace in Wageningen naast de eerste plaats in categorie 2. Na één uur en drie kwartier mountainbi- ken finishte hij als tweede, achter winnaar Frank Beemer. De uit Wilhelminadorp afkomstige Evers- - dijk (19) was tevreden, omdat het zijn eerste -goede uitslag was sinds zijn rentree. Hij stond zes weken buitenspel met een knieblessure, maar hij is nu weer fit en pijnvrij. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - De Zeeuwse jeugdmountainbikers weten de aansluiting met de nationale top redelijk in stand te houden. Tij dens een landelijke jeugdwedstrijd in Boswachterij Westerschouwen eindigden zaterdag in verschillen de categorieën Zeeuwse vertegen woordigers op het erepodium. Na tionaal kampioen Mick van Dijke uit Wissenkerke won zelfs zijn wedstrijd. Daarnaast vielen er en kele eerste plaatsen voor meisjes te noteren. Wielerbond KNWU is al enkele ja ren bezig om het jeugdmountain- biken naar een hoger plan te til len. In eerste instantie werden er vooral regionaal jeugdwedstrijden gehouden, maar om het niveau op te krikken zijn landelijke wedstrij den ingevoerd waar de concurren tie groot is. „Dit jaar is het aantal van deze wedstrijden behoorlijk uitgebreid, waardoor meer jongens en meisjes mee kunnen doen. Ze zijn ook re delijk gespreid over de regio, waar door de reisafstanden niet te groot zijn. En daar profiteert iedereen van want het niveau is aanzienlijk omhoog gegaan. In Zeeland kun nen we op dat gebied zeker tevre den zijn. Vorig jaar bijvoorbeeld hebben we de nationale kampioen schappen gehouden, waar we en kele kampioenen van X-Treme konden begroeten", vertelde voor zitter Patrick Vader van de Zeeuw se mountainbikevereniging X-Tre- me. Als voorbeeld noemde hij zijn zoon Milan. Die is inmiddels ook Nederlands kampioen bij de nieu welingen en bovendien opgeno men in de nationale selectie. Ook Mick van Dijke is zo'n talent. Za terdag was hij opnieuw de sterk ste. Voorts waren er topklasserin- gen voor Roel Verloop, Shirin van Anrooij en Joppe de Vries. Shirin van Anrooij won in categorie 2 tijdens een landelijke mountainbike wedstrijd in Boswachterij Westerschouwen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39