oemoemenoe De Looit maakt net verschil sport 137 HRC 2 knikkert uit de beker WS'92 biedt goed tegenstand tegen kampioen Een speelster van hockeyclub Walcheren schermt de bal af. foto Ruben Oreel DEN HAAG - Oemoemenoe en To- vaal zijn er niet in geslaagd om de volgende ronde van het nationale bekertoernooi te bereiken. Beide teams troffen een tegenstander uit een hogere klasse. Oemoemenoe kon het in Den Haag niet bolwer ken tegen HRC 2 (26 -7) en Tovaal ging in Den Bosch met 46-7 on deruit tegen Dukes 2. Oemoeme noe was in de eerste helft gelijk waardig aan de thuisclub. Beide teams kregen kansen, maar voor rust werd er niet gescoord. Kort na rust kwamen de Hagenaars op- 7-0, maar na een vlot genomen penalty stond Quinten van Dijk aan het eind van een driekwartaan- val en bracht Laurent Legrand bei de teams weer in evenwicht: 7-7. Vervolgens kwam Oemoemenoe knullig op achterstand. Oemoeme noe was niet veel minder dan de thuisclub, maar HRC 2 liep uit naar een geflatteerde zege. door Wim Kakebeeke ROTTERDAM - Om de derde plek te veroveren in de regioklasse moet je over een heel lange adem beschik ken. Daar is promovendus De Graaf/Delta Sport inmiddels ook wel achter. Maar dat vinden ze in Zierikzee niet erg. De equipe van Rob de Vos zit al een tijdje in een opwaartse spiraal en heeft geduld. Gisteren kwamen de blauwhem- den voor de tweede keer met de schrik vrij tegen Snelwiek: 19-21. „We hebben alles nog steeds in ei gen hand", zei De Vos. Er zijn nog twee ploegen in koers voor een topdrienotering. Naast Delta Sport doet ook Westlandia nog volop mee. De weg voor de Rijswijkers is nog iets langer, want er moet nog ingehaald worden te gen Savosa. Komende zondag kun nen de Schouwse handballers de kroon op het werk zetten tegen het vierde garnituur van Hercules. Een lastige klus, want de uitwedstrijd werd met 24-20 verloren. „Dat wordt geen leuke pot", keek De Vos alvast vooruit. „Veel routine en een laag tempo." De haren van de Middelburgse trai ner schoten meteen overeind toen hij de zenuwslopende slotfase van gisteren liet passeren. In een kort tijdsbestek presteerde Delta Sport het om een veilige 20-17-voor- sprong bijna uit handen te geven. Alles wat verkeerd kon gaan, ging ook verkeerd. „Ik ben blij met de winst, maar desondanks ook kri tisch. We gaven Snelwiek zelf vleu gels." Het sterk verjongde Snelwiek had de trekker maar over te halen. Een van de doorgebroken Rotterdam mers werd op weg naar de subliem acterende doelman Jacco de Looff stevig aangepakt. Dat bleef onbe straft. Dankzij het arbitrale voor deeltje haalden de bezoekers de trekker over en niet Snelwiek. „Daar hebben we gezwijnd", ver zuchtte De Vos. Een van de aanjagers achter de winst was zonder discussie sluit post De Looff Over beide speelhelf- ten liet de Schouwse goalie maar liefst negentien stops noteren. De andere positieve uitschieter was Tim Vleeshouwer. Hij was een van de vervangers op de vrijgevallen stek van Thijs de Vos. Deze linke ropbouwer mocht bij een clinic in Zierikzee dubbelen met voormalig toptennisser Raemon-Sluiter. Vlees houwer prikte er drie in. Voor de pauze werd het spel van Delta Sport ook ontsierd door een dip. De riante uitgangspositie van 7-11 werd op slag van rust bijna uit handen gegeven: 11-12. Na de her vatting bleven de bezoekers steeds aan de positieve kant van de score. Scores Delta Sport: Cuido de Graaf 8, Guust Sluijs 5, Tim Vleeshouwer 3, Ken neth Mellaart en Jimmy Niemans 2, Tijs de Vos 1 maandag 26 maart 2012 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 slikten in de regiodivisie opnieuw een nederlaag. Alfa/Next Volley was in Dordrecht met 3-1 te sterk en werd kampioen. De vrou wen van WS'92 verloren met 3-1 van Redkey Goirle. De mannen van Mytilus wonnen in de promo tieklasse B met 0-4 bij Sarto 2. Alfa Next Volley Dor- drecht-WS'92 3-1 (25-21, 25-22, 17-25, 25-18): De Vlissingse man nen deden niet veel onder voor de thuisploeg, die twee sets nodig hadden om kampioen te worden. De Dordtse formatie stuitte in de eerste twee sets op meer dan ver dienstelijke Zeeuwse tegenstand. Toch werd twee keer naar winst af gewikkeld. Vooral dankzij een pri ma service van Paul Kleinepier scoorde WS'92 in het derde be drijf tegen. Daar bleef het bij. Redkey Goirle-WS'92 3-1 (25-18, 22-25, 25-12, 25-20): Hard werken leidde ertoe dat de Vlissingse vrou wen in de tweede set de eer kon den redden. In de andere sets pro fiteerde de Brabantse nummer zes van de rangschikking vooral van een soms slechte pass en te veel opslagfouten aan Vlissingse kant. Goirle kon zich daardoor vanaf de derde set vrij gemakkelijk van een zege verzekeren. Sarto 2-Mytilus 0-4 (18-25, 12-25, 16-25, 13-25): In de strijd om de tweede plaats pakte Mytilus op nieuw de volle winst. De Goese équipe trof in Sarto een taaie oppo nent, die in elke set aanvankelijk stug verdedigde. Met een prima op slag hield Mytilus de thuisploeg onder druk. Een aantal fouten op rij resulteerde er telkens in dat de sets in een beslissende plooi wer den gelegd. LIER Van Sparrentak blijft net binnen drie uur Wim van Sparrentak is tijdens de marathon van Lier (België) net bin nen de drie uur gefinisht. De inwo ner van Sint Laurens legde de ruim 42 kilometer onder zeer warme omstandigheden af in een tijd van 2 uur, 59 minuten en 37 seconden. Ingrid IJsebaert liep voor het eerste een buitenlandse marathon. Ze kwam samen met Anton van Daal- en over de finish in een tijd van 3.49.28. Ronald Wïllemsen uit Kam perland liep een tijd van 3.54.58. Op de Tien Engelse Mijl noteerde Henk Lous uit Vlissingen 1.06.01. John Guequièrre uit Middelburg kwam tot 1.09.21. ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. Engiplast/Uitrtn 1 - No Spang 6-11, Westkapelle 1 - Hiwako 18-5, SV Sloga - Damen/Schelde 8-6, Meiveld - Milano Domburg 15-6, Domburg ZV 1 - SCB/Esprit 5-0 regl, Murre/de Visser - Taxi Centrale VI 1 3-7. Tweede klasse. Domburg ZV 2-Engiplast/Uitrtn 2 0-7, Westkapelle 2 - Geen Idee/Vanuus 3-9, Garderen/Dekker - ECL servi ces 6-1, TA Control Systems - VAW 1 5-7, Ak kerdaas - WZP 2-5, KWPD - Arnemuiden 4-5. Derde klasse. SC Torna - Keukenstd de Looff 12-5, FC Logus - Schinkel adviesgrp 1-4, Van Boxtel tglwrk - Geen Idee 2 6-4, Aktiefiets - Gouwe Gheyt/SVB 3-12, Domburg ZV 3 - AFC 4-7, Zeeuwsche Stryders - De Buuzen 4-1 Vierde klasse. Thermo-Don 14-2, Meijer mon- faop - Tavi rpntralp 4-1 Inhsp- Fao|p« 74-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37