RCS kan leven met gelijkspel 32sport Vlissingen blijft in titelrace ondanks onverwacht verlies Walcherse vierdeklassers pakken allen de volle buit maandag 26 maart 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - VC Vlissingen leed gisteren een onverwachte neder laag tegen WSC, dat tegen degrada tie vecht. De zondag-eersteklasser verloor op eigen veld in de laatste minu ten met 1-2. Ook Goes ging onder uit; de Bevelanders waren niet op gewassen tegen Brabantia. Terneu- zen won wel. Bij Rood Wit werd met 0-2 gewonnen door de ploeg van Henk Ottens Vlissingen-WSC 1-2 (1-1): De ploeg van trainer Karl Vergouwen beleefde een net-niet-wedstrijd te gen de Waalwijkers. Kansen wa ren er wel, maar steeds stond het vizier niet op scherp. Zo kopten Si- nan Coban en Jonathan Constan- cia in de eerste helft beiden net- naast. WSC beperkte zich enkel tot verde digen en het spelen van de lange bal, maar bleek daarin bijzonder ef fectief Uit de enige kans van de eerste helft schoot Onur Ulusan zijn ploeg naar de leiding. Drie minuten later maakte Vlissin gen dan tóch een doelpunt. Een vrije trap van Randy de Dreu be landde op de lat en stuiterde terug het veld in; Jonathan Constancia maakte van het buitenkansje dank baar gebruik en bracht zijn ploeg langszij. Het was volgens Vergou wen illustratief voor het Vlissingse spel dat het op die manier gelijk maakte. Na rust konden de Walchenaren weinig meer creëren. Dat kwam ook door toedoen van WSC. „Ze pasten hun spel helemaal aan, zo dat wij niet aan voetballen toekwa men. Ze speelden echt alleen maar toevalsvoetbal." Dat 'toevalsvoetbal' bracht de Bra- Gérard de Nooijer banders in de slotminuut wel drie punten. Vlissingen viel aan, maar WSC schakelde snel om en bracht Rob van Ravenstein in stelling die niet faalde en de 1-2 eindstand aan tekende. Voor Vlissingen was het een geluk bij een ongeluk dat koploper Ne- melaer ook punten verspeelde. Daardoor blijven de Walchenaren vol in de race voor het kampioen schap. Brabantia-Goes 1-0 (0-0): Voor Goes viel er vooraf veel te halen in Eindhoven. Bij winst kwam de ploeg van Gérard de Nooijer vijf punten los te staan van Brabantia. Ook zou de top-3 weer in zich ko men voor de Bevelanders. Het liep anders voor Goes. Uit een discutabele penalty scoorde Bart van Limpt de enige treffer van de wedstrijd. Gaffin de Meza kreeg de bal uit een voorzet op zijn hand ge kopt, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. „Volgens mij stond hij op vijftig centimeter van Gaffin", zei De Nooijer. „Hij kon zijn handen nergens anders hou den. Dit was absoluut geen penal ty" Goes was vooral in de eerste helft heer en meester in Eindhoven. Ze ker vijf goede kansen werden ge creëerd, maar niet benut. Tot de 1-0 kregen de Bevelanders nog wat kansen, maar de Eindhovense doel man bleek niet te verschalken. „Omdat wij niet scoorden, lieten we Brabantia in een goede afloop geloven", klonk De Nooijer teleur gesteld. „Na de goal hebben wel al les op alles gezet om nog gelijk te maken. Ik weet niet precies waar het aan lag, maar hij wilde er van daag gewoon niet in." De Nooijer realiseerde zich ook dat zijn ploeg een goede slag had kunnen slaan. Zeker omdat de con currenten IFC en EFC gelijkspeel den. „Nu missen we de aansluiting naar boven en dat is heel jammer." Rood Wit-Terneuzen 0-2 (0-1): Terneuzen deed gisteren uitsteken de zaken in de strijd om lijfsbe houd in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Jelle van Nieuwen- huyze was het goudhaantje voor Terneuzen, door beide goals tegen Rood Wit te maken. De ploeg van trainer Henk Ottens vocht een waar degradatieduel uit met Rood Wit. Op het Veldhovense kunstgras kon Terneuzen na tien minuten al juichen. Joost van Damme zette met een knappe pass Jelle van Nieuwenhuyze alleen voor de keeper. De spits verschalkte de Bra bantse doelman met een lob. Diep in de tweede helft besliste Van Nieuwenhuyze het duel, na goed terugleggen van Dominique Verlin de. Ottens was tevreden met de pun ten, maar niet met het vertoonde spelbeeld. Terneuzen loopt door de zege twee punten in op de concurren ten Best Vooruit en PSV, die bei den gelijkspeelden. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Met nog vier wed strijden te gaan blijven Jong Am- bon (4-1-zege bij Steen) en Honte- nisse (5-2-overwinning in Oost burg) de belangrijkste kampioens kandidaten in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Op de laat ste wedstrijddag moeten de Mid delburgers op bezoek in Hontenis- se. De nummer drie, Biervliet, boekte in Breskens (0-2) de zesde overwinning op rij en gaat hier door aan de leiding in de strijd om de derde periodetitel. Zeeland Sport was met 5-2 te sterk voor Corn Boys, dat hierdoor degra deert naar de vijfde klasse. Patrij zen won met 2-0 in Clinge en de wedstrijd tussen IJzendijke en Hul- sterloo leverde een puntendeling op: 2-2. In de vierde klasse B pakte Walcheren tegen Grenswachters met een 2-1-overwinning drie be langrijke punten. Steen-Jong Ambon 1-4: De thuis ploeg werd in de beginfase direct onder druk gezet door de Middel burgers die al na acht minuten via Yannik Taniwel vanaf elfmeter de score openden: 0-1. Hierna kwam de wedstrijd, waar in beide ploegen voor de winst gin gen, tot aan de rust meer in even wicht. Kort na de thee bracht San- der van Remortele Steen langszij (1-1), maar Robbie van Iwaarden bracht de bezoekers weer op voor sprong: 1-2. Steen ging opnieuw op zoek naar de gelijkmaker, maar uit een gemakkelijk gegeven straf schop bracht Yannik Taniwel de marge op twee: 1-3. Kort voor tijd bepaalde Vahdet Coban de eind stand op 1-4. Zeeland Sport-Corn Boys 5-2: Een eerste helft waarin de thuis ploeg domineerde, werd afgeslo ten met een 2-0-stand door tref fers van Arnoud Stok en Jordy Ver meulen. Na rust werd de marge verder uitgebouwd door Matthieu de Smit (3-0), maar Steven de Me ijer en Lennert Aerts brachten na mens de bezoekers de spanning te rug: 3-2. Toen vervolgens Guus van Spaandonk bij de Vlissingers de rode kaart kreeg, leken zij het nog moeilijk te gaan krijgen. Tim van Ommen en opnieuw Mat thieu de Smit zorgden echter voor een 5-2-eindstand. Oostburg-Hontenisse 2-5 (1-2). Titia- no Staes 0-1, Arjen Versluis 1-1, Kris van Meele 1-2 en 1-3, Jeroen Verschu De tweedeklassers Aardenburg en RCS houden elkaar in een boeiende partij in evenwicht. Beide ploegen krijgen kansen, maar verzuimen te scoren: 0-0. Aardenburg prijst zich gelukkig met een zwaarbevochten punt. RCS, dat met tien man eindigt, voelde zich tekort gedaan. door Peter van Kouteren AARDENBURG - RCS-speler Mitch van Dijk werd een kwartier voor tijd weggestuurd, nadat hij een kopstoot had uitgedeeld aan Jelle de Vreeze. Met een man minder kregen de Souburgers de beste mo gelijkheden, maar de bal niet voor bij doelman Sander Tazelaar van Aardenburg. De keeper kreeg hulp in de doelmond nadat hij versla gen was door een lob van Abdoe Abdendi, had een prima reflex op een inzet van Mourad Boubouh en zag tot zijn opluchting een schot van dezelfde speler naast gaan, nadat hij was doorgebroken. Dennis de Nooijer noemde de ro de kaart voor Van Dijk na een duel met Jelle de Vreeze een sme tje op de wedstrijd. „Die kopstoot valt niet goed te praten, maar dat Aardenburg met elf man op h£t veld bleef, snapte ik niet." Van Dijk, die naar de dokter moest om zijn kin te laten hechten, zei te hebben gereageerd omdat hij werd nagetrapt. Scheidsrechter Hesselmans gaf aan dat niet te hebben gezien. Jelle de Vreeze: „Hij lag na dat duel on der mij. Ik kon er niks aan doen en heb hem zeker niet bewust ge trapt. Zo zit ik niet - en heel onze ploeg niet - in elkaar." Aardenburg zakte door het gelijkspel en de winst van EBOH naar de voor laatste plaats. „Het wordt een moeilijke opgave om rechtstreekse degradatie te ontlopen", besefte Robbie de Muijnck. „Onze selectie is zó klein, dat we geen enkele tegenslag kunnen op vangen. Om te overleven, moet ie dereen honderd procent fit zijn. Het zal kantje boord worden. Qua kansenverhouding kan ik met deze uitslag wel leven. De eerste helft was voor RCS. Wij hebben toen niet gevoetbald. Maar de wed strijd had heel anders kunnen lo pen, als Niek (Van Sprundel) die kans had afgemaakt." De Aardenburgse spits stuitte in de vierde minuut op doelman Wiegmans, nadat hij door balver lies van Bart Joziasse oog-in-oog met de keeper was gekomen. Jo ziasse, die als no-nonsense verdedi ger een sterke indruk maakte, was in het vervolg van de wedstrijd de spits slechts één keer kwijt. Van Sprundel mikte van afstand op de lat. „Gezien de eerste helft en de kansen die we hebben gehad, had den wij moeten winnen", zei Jo ziasse. „Na de rust waren we het middenveld een beetje kwijt. Aar denburg was toen een stuk feller." Besar Xoxhaj, die voor rust achter de spitsen sterk speelde, noemde het gemis van kansen al een hele competitie een euvel. „We kun nen allemaal voetballen, maar als je met veel puppy's speelt, is er geen rust. Dit is gewoon een moei lijk seizoen. Ik speel sinds kort op 'tien' en moet op die positie van- ren 1 -4, Peter van de Linde 2-4, Tom Rijk 2-5. Clinge-Patrijzen 0-2 (0-1). Erik Jansen 0-1, Edwin Capello 0-2 (strafschop). IJzendijke-Hulsterloo 2-2 (1-1). Luc van Waes 0-1 (eigen doelpunt), Lodewijk van Keeken 1-1, Jelle van Damme 1-2 (strafschop), Arjen Quaak 2-2. Breskens-Biervliet 0-2 (0-1). Erik Adam 0-1 (strafschop), Derek de Booij 0-2. Vierde klasse B. Walcheren-Grenswachters 2-1: Na een doelpuntloze eerste helft leek invaller Daryl Hollander met één van zijn eerste balcontacten de score te openen, maar zijn in zet eindigde tegen de paal. Vijf mi nuten later liet Hollander het net wél bollen: 1-0. Nadat Justin Schie- wold voor 2-0 had gezorgd, leek Walcheren in veilige haven. De te gentreffer van de bezoekers vijf mi nuten voor het einde (2-1) was de inleiding voor een benauwde slot fase. De Vlissingers gaven de voor sprong echter niet meer uit han den, waardoor de eerste zege sinds 6 november vorig jaar een feit was. Luctor'88-HSC*28 3-2 (2-0). Roy van Leeuwen 1 -0, Bernard Prevost 2-0, Ar no de Jonge 3-1. Zeelandia Middelburg-doelman Dylan Gerritsen is net iets eerder bij de bal dan Kenny Raaymakers, de Belgische aanvaller van Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32