CPC wint barslechte derby in Zaamslag sport 31 Terneuzense Boys dicht bij titel na zege in Yerseke maandag 26 maart 2012 w door Klaas Verspoor Fabian Wilson, rechtsback van Hoek, troeft Scheveningen-aanvoerder Sjaak Polak af in een rechtstreeks duel. Links Sebastien Hermans, die geel kreeg en net als zijn ploeggenoot Lionel Fitsch volgende week geschorst is tegen LRC. foto Mark Neelemans derde week op rij kon scoren (1-1). Het gevoel dat er meer te halen viel kwam bovendrijven bij Hoek, maar het slaagde er niet meer in de winnende treffer te produce ren. Scheveningen kreeg nog één goede kans, maar de sterk spelen de Lionel Fitsch blokte de inzet van Polak. „Ik moet hard blijven werken, meer kan. ik niet doen", zei Van Oppens later. „Ik heb hier in janua ri voor anderhalf jaar getekend, maar als het zo blijft moet ik mis schien wel op zoek naar een ande re club. Met Alain van Mieghem heeft de club voor volgend seizoen ook een speler aangetrokken die op mijn positie speelt. Ik wil even afwachten hoe het de komende maanden loopt." De 29-jarige Van Mieghem, die overkomt van Deinze en in het verleden voor onder meer Roda JC, Germinal Beerschot Antwer pen en Eendracht Aalst speelde, is niet de laatste nieuwe speler voor Hoek. Komende week praat de hoofdklasser ook met aanvaller Ky le Doesburg en linksback Thomas van den Houten, die nu voor eer steklasser Goes uitkomen. De club is ook op zoek naar een nieuwe keeper, omdat reservedoel man Gilles Berckmoes naar Marie- kerke vertrekt. MIDDELBURG - FC Dauwendaele pakte in de tweede klasse bij Din- teloord drie belangrijke punten. De Middelburgers wonnen met 3-1. Serooskerke gaf op knullige wijze tegen Nieuwdorp een i-o-voorsprong uit handen en speelde daardoor met 1-1 gelijk. Ar- nemuiden boekte tegen Klundert hetzelfde resultaat. Dinteloord - Dauwendaele 1-3: Een terechte zege voor Dauwen daele. In de zesde minuut scoorde Peter van Gorsel, via verdediger Pieter van Est, de 0-1. Na 33 minu ten counterde de Middelburgse ploeg zich, na een afgeslagen cor ner van Dinteloord, via Stefan Joosse naar de 0-2. Dinteloord-spe- ler Danny Verhoeven werd daarna met rood uit het veld gestuurd. Te gen tien man zorgde Van Gorsel voor de 0-3. Na een overtreding op Jacco de Gast kreeg Dinteloord tien minuten voor tijd nog een strafschop. De Gast scoorde zelf de 1-3- Serooskerke - Nieuwdorp 1-1: Nieuwdorp-doelman Ruben Otte hield in de 31e minuut Alex Jobse van de openingstreffer af en twee minuten later was Nieuwdorp dicht bij de 0-1. In de 68e minuut werd er daadwerkelijk gescoord. Na een pass van David Dekker schoot Alex Jobse de bal hard in de touwen. In de 75e minuut werd er een overtreding begaan op Job se. De topscorer ging zelf achter de bal staan, maar schoot hoog over. Het bleek een dure misser, want een minuut later leidde een uitval van Nieuwdorp "tot de gelijkmaker. Seroos-doelman Jordy Suurmond werkte de bal tegen de borst van Renco Francke, die de bal achter zijn eigen keeper werkte. Scheids rechter Bovenkerk gaf Pascal Gak- eer (Nieuwdorp) in de slotfase zijn tweede gele kaart, maar ver zuimde hem vervolgens uit het veld te sturen. SSV65 - Zwaluwe 0-0: De ploe gen waren aan elkaar gewaagd en beide defensies waren te sterk voor de aanvallers. Voor rust was SSV65 iets sterker en Zwaluwe was dat na rust. Zes minuten voor tijd leek Gijs van der Maden de 0-1 voor zijn rekening te nemen, maar SSV-doelman Roy Sallet ronselde de bal uit zijn doel. Arnemuiden - Klundert 1-1: Een terechte uitslag. Klundert kreeg via Poger Mukoko en Eric Fuanani de eerste kansen, maar doelman Ben nie de Looff was paraat. In de 65e minuut kwam Arnemuiden via Marc van Haneghem op voor sprong. Drie minuten later kwam Klundert alweer langszij. Mukoko schoot van afstand de 1-1 binnen. Via Aries Nieuwkerk, die op de lat schoot, was Klundert daarna nog het dichtst bij de winnende tref- - fer. Yerseke - Terneuzense Boys 0-1: De aanstaande kampioen uit Ter- neuzen kwam in de zestiende mi nuut via Jeroen van de Broeke op - 0-1. Daarvoor had de formatie van trainer Eddy van der Hooft vier kansen onbenut gelaten. Vlak na de 0-1 miste Marco Faassen de kans op. 0-2. In de 32e minuut was Yerseke gevaarlijk en daarna schoot Rody Bakker namens de thuisploeg hoog over het doel van Dennis Rijnberg. Na rust verzuim de Terneuzense Boys, mede door goed keeperswerk van Frans Won- dergem, om verder uit te lopen. DFS - Duiveland 2-2: Dennie le Comte zette Duiveland in de der de minuut al op 0-1, maar Lennart Padmos schoot DFS twee minuten later op schitterende wijze - een vrije trap in de kruising - al naar de 1-1. In een spectaculair eerste kwartier zette Wouter de Jonge, na een prima loopactie, Duiveland op 1-2. In de 75e minuut kreeg DFS met de gelijkmaker van Dona- doni Warrenaar loon naar werken. Bruse Boys - Internos 2-1: Al na zes minuten werkte Internos-ver dediger Ferdi van Haperen de bal in zijn eigen strafschopgebied niet goed weg en kon Gerard Vogel van dichtbij de 1-0 binnenkoppen. Drie minuten later was de stand al weer in evenwicht door Bart Lips, die de gelijkmaker voor de bezoe kers op het bord te zette.- Ver in blessuretijd maakte Olaf Willemse de winnende treffer. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het contrast was zater dag groot na afloop van de derby tussen Zaamslag en GPC Vlissin- gen in de kleedkamers. Bij de Vlis- singers werd de 2-1 overwinning uitbundig gevierd, terwijl het bij Zaamslag akelig stil was. De con clusie was snel gemaakt. De con frontatie tussen beide ploegen was qua voetbal de zwakste derby van het laatste decennia. Spelers klaagden over het siechte veld, maar Zaamslag-trainer Ken ny Verhoene deed daar niet aan mee. „Dit was het niveau van de eerste klasse onwaardig." Aanval ler Peter Dieleman sprak van een drama. „Het was slecht voetbal op een slecht veld", vond de maker van het enige doelpunt van Zaam slag. Verhoene wilde de straf schop, een cadeautje van scheids rechter Ebink uit Oud-Beijerland aan GPC, niet als excuus aanvoe ren „We vergaten zelf ons spel te spelen". We zijn meegegaan in het spel van de tegenstander, die de lange bal hanteerde. Het is onver klaarbaar. Was het stress vanwege het belang van de derby?" Het zit in deze fase van de compe titie ook niet mee. Vorige week werd de wedstrijd tussen Heine- noord en Zaamslag na twintig mi nuten bij een 0-0 gestaakt door een blessure van de scheidsrechter. Dat overkwam Zaamslag al eerder tegen Rijsoord. „Tegen Heine- noord waren de automatismen in de ploeg er wel en kregen we in die twintig minuten vier kansen. Tegën GPC hebben we geen kans bij elkaar gevoetbald." Joris Rade- makers en Arjan Hamelink ontbra ken tegen Heinenoord vanwege een schorsing, maar waren tegen GPC inzetbaar. Rademakers keer de terug in het elftal, maar Hame link begon op de bank. De van na ture ingestelde aanvaller Ugur Kah- veci begon net als tegen Heine noord als rechterverdediger. Pepijn Rademakers speelde als linkermid denvelder, maar hij miste duidelijk wedstrijdritme. Ook de meeste van zijn teamgenoten verzaakten. Het vuurwerk dat werd afgestoken deed de vonken niet overslaan op de spelers. GPC begon wel beter aan de wedstrijd en dwong een aantal hoekschoppen af, die echter niets opleverden. Beide teams gros sierden in foute passes. Van combi natievoetbal was geen sprake, om dat het middenveld te vaak werd overslagen. „Zaamslag zakte in. Dat was voor ons lastig voetballen", zei GPC-trai- ner Jurriaan van Poelje. Het ope ningsdoelpunt van Zaamslag kwam uit de lucht vallen. Een uit trap van GPC-doelman Max Leijer viel op het hoofd van Joris Rade makers. De aanvoerder van Zaam slag lanceerde met de kopbal Peter Dieleman die. met zijn linkervoet fraai afwerkte: 1-0. Op slag van rust was Tommy Tissink na een vrije trap van Juriën Dam via een scrimmage nog dichtbij de 2-0. Na rust kwam GPC goed uit de start blokken, Björn Ronde miste de kans op de gelijkmaker. De aanval ler kreeg de bal niet langs Zaam- slag-doelman Mitchell Braafhart. Na een kwartier kreeg GPC waar het recht op had. Daar was wel een dubieuze strafschop voor no dig. Remon de Vlieger had even contact met Rademakers, wat vol doende was om zich te laten val len. Scheidsrechter Ebink wees ge decideerd naar de stip. „De num mer dertien (Rademakers) blok keerde de tegenstander", was zijn commentaar. De Vlieger gaf toe dat de strafschop licht was. „Ik wil de hem omspelen en raakte even uit balans. Het was geen schwal- be", zei de uitblinkende midden velder, die na zijn blessureleed (ver rokken kniebanden) helemaal te rug op zijn niveau is. Grigor Sahak- jan schoot onberispelijk raak: 1-1. Zaamslag was helemaal van slag. GPC profiteerde van de ruimte. In valler Ricardo de Nooijer werd matchwinnaar op aangeven van Ronde: 1-2. Van Poelje maalde niet om de vrij gemakkelijk gegeven strafschop. „Dit was een cruciale wedstrijd. We hebben verdiend zes punten gepakt van Zaamslag en alles in eigen hand met thuis duels tegen de laagst geklasseerde ploegen. Ik ben er heilig van over tuigd dat we in de eerste klasse blij ven." De penningmeester van GPC beloonde de prestatie met kratten bier. Zaamslag-GPC 2-1 (1-0). 28. Peter Dieleman 1-0, 58. Grigor Sahakjan 1-1 (strafschop), 78. Ricardo de Nooijer 1-2. Scheidsrechter: A. Ebink (Oud-Be ijerland). Gele kaart: Joris Rademakers, Ugur Kahveci (Zaamslag), Jeroen van Ommen, Wouter Vermeule (GPC). Aan tal toeschouwers: 300. Ruud Pennings over het inbrengen van Dimitri van Oppens 'We wilden erop vliegen, de afvallende bal én de duels winnen. Maar na rust dreigde het hetzelfde spelbeeld te worden'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31