Wat trek je aan en vooral, wat trek je uit? 21 zeeland Boze reacties op vertrekpremie Delta maandag Zwartkijkers De krant 6 weken voor 18 euro! PZC maandag 26 maart 2012 door Wim Hofman Pessimisten zijn mensen die menen dat we alles bij een genomen in een mise rabele wereld leven en dat vroeger eigenlijk ook alles slecht was maar wat er was, was in ie der geval beter dan nu. Het zijn degenen die vinden dat de gulden terug moet komen, liefst de papieren gulden en de vierkante stuiver en de halve cent, al kon je daar in de praktijk haast niets mee doen. Pessimisten zijn degenen die diep in hun hart terug willen naar de eenvoudige wereld die zij in ge dachten hebben en naar een tijd dat de meeste jongens op hun vijf tiende een overall aankregen of een stofjas totdat ze in militaire dienst echt man werden; en de meeste jonge vrouwen naar de huishoudschool gingen om later aan het aanrecht te staan of om kinderen te baren en ze op te voe den zoals het hoorde. De samenleving kende verder zui len en je hoorde bij een zuil die houvast gaf waardoor je wist op welke partij je moest stemmen. Je wist hoe laat je naar bed moest en je wist naar welke muziek je moest luisteren en in welke krant je niet moest kijken. Echte pessimisten zijn van me ning dat alles om hen heen slecht is en dat mensen niet deugen en zeker de anderen en vooral vreem de mensen slecht zijn en dat de dingen enkel maar slechter wor den totdat alles finaal in elkaar stort In feite zijn het oerconservatieve- lingen die de zon niet in het wa ter kunnen zien schijnen. En die in feite gauw geneigd zijn zich aan alle verantwoordelijkheden te onttrekken. In hun ogen is alles immers vroe ger alles al gedaan en geprobeerd en heeft het geen zin je in te span nen. Er verandert toch haast niets en als er al iets verandert dan wordt het toch alleen maar slech ter. Ik hoop niet dat dit soort karak ters het voor het zeggen krijgen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0T18- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 Erredactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E; zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 18- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van-interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, Ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28> Deen doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg, Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gjat rorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. De Vlaamse weerman maakt gewag van een 'blokkerend hogedrukgebied', waarmee maar gezegd is dat we nog niet op regen hoeven te rekenen. Vlaamse televisie, afgelopen zaterdag Lentekriebels. Een paar weken geleden hoopten we nog op een Elfstedentocht. Nu denken we dat de zomer al voor de deur staat. Afgelopen weekeinde was heel Zeeland buiten te vinden. Aan het strand, op het terras, in het tuincentrum of in de tuin. door Jan van Damme Astronaut André Kuipers •maakte begin dit jaar al eens een foto van Zee land. Als hij afgelopen weekeinde, en dan vooral zater dag, op het deltagebied zou heb ben ingezoomd, had hij zijn ogen niet geloofd. Wat een drukte, wat een bedrijvigheid. Alsof'er een mierenkolonie uit haar winter slaap was ontwaakt. Want zo voelde het afeelopen za terdag en zondag wek Zon, een temperatuurtje van zo'n graad of zeventien... ja, dan gaat het kriebe Een martenitsa, een Bulgaars arm bandje dat de lente inluidt. len. Op de fiets en wandelend zag je iedereen twijfelen: wat trek ik aan en vooral, wat trek ik uit? Opti misten kozen al voor hoogzomer met hemd, bermuda en slippers. Meer ervaren buitengenieters rits ten hun winterjas open en voor spelden veel verkoudheden en spierpijn voor de hardlopers. Waar was het eigenlijk niet druk? Nou, op het strand viel het nog wel mee. Alleen achter een wind scherm of in een duinpan was het comfortabel zonnen. Met een fris - om niet te zeggen: koud - windje van zee was het zomerse aanzien van de kuststrook verraderlijk. Op de beglaasde terrassen van de strandpaviljoens was het goed uit te houden. Maar daar was u dan ook niet alleen. Zondag kwam de stranddrukte pas laat op gang, de hardnekkige voorjaarsnevel liet zich pas rond een uur of twaalf (zomertijd) verdringen. Alle tuincentra hadden toch al het idee opgevat dat afgelopen week einde het plantseizoen zou begin nen. Daar werkte het weer grif aan mee. Als er al ergens sprake was van filevorming, was het daar. Len tekriebels vertalen zich nu een maal in een onverklaarbare hang naar vers groen. Wachttijden bij de milieustraten hadden ook met niet te onderdrukken tuinkoorts te maken. Als je daar zaterdag was, leek het net of heel Zeeland een aanhangwagen met net heeft. Op zulke eerste lentedagen is het net of iedereen alleen maar over het weer kan praten. Dat gebeurt op heel verschillende niveaus. De Vlaamse weerman heeft het over een 'blokkerend hogedrukgebied', waarmee maar gezegd is dat we nog niet op regen hoeven te reke nen. Op Radio 3FM zenden ze op zondagochtend een overdenking de ether in, op het moment dat ge lovig Nederland gelouterd de kerk banken verlaat. Gisteren was de overpeinzing van de discjockey: 'Zon zee strand, een kont vol zand'. Dat zal 'm toch tegengeval len zijn. Op de doorgaande wegen konden de eerste caravans worden gesigna leerd. Niet veel, want het camping seizoen is eigenlijk nog niet begon nen. De meeste recreatieterreinen gaan pas komende week open. Ook de landbouwsector werd door het mooie weer overvallen. Aardappelplanters en zaaimachi- nes worden momenteel uit het vet gehaald, maar zijn nog niet op gro te schaal uitgerukt. De eerste filmpjes over dansende koeien hebben we vorige week al gezien. Inmiddels is het Zeeuwse vee gewend aan het buitenleven. En vormt het in de ochtendnevel een tableau vivant waarvoor je je bed uit zou komen. gsgggra-Kwaaaa-:ass door Jan van Damme MIDDELBURG - De vertrekpremie van 1,3 miljoen euro voor Del ta-topman Peter Boerma is slechte reclame voor het nutsbedrijf. Die conclusie kan getrokken worden uit de reacties op het artikel op de site van deze krant. Ruim honderd lezers laten daar in niet mis te ver stane bewoordingen weten, dat de bonusregeling en vertrekpremie ge tuigen van witteboordencriminali teit, maffiapraktijken en zakken- vullerij. Ten koste van de mensen die 'gewoon' hard moeten werken of een ww-uitkering hebben. De verontwaardiging is zo groot, dat vele reageerders oproepen om Delta massaal te laten vallen en voor een andere energieverstrek ker te kiezen. 'Revolutie', met een uitroepteken, dat is de strekking. Met het verzoek om de privatise ring van nutsbedrijven terug te draaien en bonussen aan een maxi mum te koppelen. Slechts enkele schrijvers op de site brengen begrip op voor de bedra gen die de afgetreden bestuurder krijgt. Allemaal jaloezie, conclu deert 'zunige zeeuw'. Eén van de inzenders vertaalt een Engels ge zegde: 'Als je pinda's betaalt, krijg je apen' - als je weinig betaalt, krijg je geen goede mensen. De slechtst betaalde voetballer bij Ajas vangt eenzelfde bedrag, zegt Anton. En één troost, volgens weer een ander: de genoemde be dragen zijn bruto, dus er komt via de belasting veel bij 'ons' terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2