De Jong maakt er 7-7 van sweetde a I 281 sport Boonen en Breschel geven blijk van waar kopmanschap Zilveren comeback voor Celine van Gerner WELKOM BIJ SPEEDY GOES mmiKim BQVAG maandag 26 maart 2012 door Edward Swier WEVELGEM - Geboren leiders schreeuwen niet. Slaan evenmin met de vuist op tafel. Geven hoog stens zo nu en dan een hint. Ze dwingen respect af door hun pres taties, laten hun benen spreken. En ze tillen zo, door het goede voorbeeld te geven, ook anderen naar een hoger niveau. Tom Boonen is er zo één, bij Ome ga Pharma-Quickstep. De Belg heeft charisma én, zo toonde hij andermaal in Gent-Wevelgem, een stel snelle benen.- Hij scoort, na twee mindere jaren, als in zijn bes te tijd. Staat persoonlijk alweer op zeven zeges. En zijn team? Ook dat draait als een tierelier, al het he le voorjaar. „Een ploeg zit altijd op het niveau van zijn kopman", al dus de 31-jarige Vlaming. Het zijn woorden die Rabo bank-ploegleider Nico Verhoeven onderschrijft, na de derde plaats voor Matti Breschel, achter de - het moet gezegd worden - superi eure Boonen en Peter Sagan. Verhoeven had in Vlaanderen de zon zien schijnen. „Met een afma ker in de ploeg wordt iedereen naar een hoger niveau getild. Dan weten renners waarvoor ze het doen." Het is juist die duidelijk heid waar ze bij de Rabo-ploeg al weken op zoek naar waren. Het team kon zijn draai dit seizoen nog maar moeilijk vinden, hinkte op meerdere gedachten. Maar de kopman voor de twee komende weken heeft zich nu getoond. Bres chel (27) is, zo toonde hij met een plaagstootje tijdens de tweede be klimming van de Kemmelberg, meer dan in orde. Tom Boonen Gisteren kon de explosieve Deen eindelijk eens laten zien waarom de Rabobank hem eind 2010 ge haald heeft. Zijn knieklachten zijn verleden tijd, de derde plaats in Wevelgem was Breschels beste re sultaat in Nederlandse dienst. „Dit is waarom ik hier ben. Ik heb ein delijk kunnen laten zien dat ik er nog ben. Eindelijk." Breschel voelde zich de hele dag op zijn gemak. Hij had goed gesla pen. „En 's morgens lekker lang ontbeten." Er was rust. „Rust in mijn benen, rust in mijn hoofd." In de ploegbus naar de start voel de Breschel vertrouwen. „Ik ging niet naar de wedstrijd, de race kwam naar mij toe." Zijn ploeg merkte het, trok zich aan hem op. Breschel hoefde niet te commanderen, de boodschap was duidelijk. Verhoeven: „Een kopman hoeft niet te vloeken of te tieren, moet het met zijn benen doen. De rest gaat dan vanzelf mee." Tijdens beide beklimmin gen van de Kemmelberg zaten er vier Rabo's bij de eerste twintig man. Niet daar, maar op de Monteberg kwam de schifting. Alle alarmbel len gingen af toen Fabian Cancella- ra (Boonen: „Voor mij is hij nog steeds de nummer één favoriet in de Ronde van Vlaanderen. Daar verandert mijn overwinning niets aan.") en Peter Sagan vertrokken. Een eerste peloton kwam terug, maar het lijntje brak bij Mark Ca vendish. De Brit was zodoende de enige échte kanshebber die ont brak op het sprintersbal in Wevel gem. Er werd gisteren meer duidelijk. Verhoeven zag dat Lars Boom nog niet in de conditie is die hem in de Ronde van Vlaanderen of Pa- rijs-Roubaix zomaar op het po dium doet belanden. Een lichte keelontsteking, en een antibiotica- kuur, hebben de fysiek van Boom ietwat aangetast. Verhoeven: „Er is in een ploeg niets belangrijker dan duidelijkheid. Na deze derde plek van Matti is duidelijk hoe de ver houdingen liggen. Hij is onze drij vende kracht, maakt anderen be ter." Uit zijn Saxo-tijd kon Breschel zich nog wel dagen heugen dat hem gevraagd werd zich bovenma tig in te spannen voor een kop man waarvan hij wist dat deze niet mee zou doen om de winst. „Je kan ervan denken wat je wilt, maar dan ben je toch niet hon derd procent toegewijd. Je moet iets hebben om voor te strijden. Als de kopman goed rijdt, veran dert alles binnen een ploeg." Bob de Jong kroont zich in een uitverkocht Thialf voor de vijfde keer in zijn lange carrière tot we reldkampioen op de 10 kilome ter. De Leimuidenaar komt bij de WK afstanden in Heerenveen tot een tijd van 12.53,91 door Robbert Minkhorst HEERENVEEN - Op de vraag of de tien kilometer nou zon Hollands feestje is omdat types als hij steeds winnen, of omdat Nederlanders zo lang schaatsen gewoon gaaf vin den, antwoordde Bob de Jong za terdag: „Je moet helden hebben om het mooi te vinden." Een held mag hij zich inmiddels best noemen. De Leimuidenaar won zijn vijfde tien kilometer op een WK Afstanden (12.53,91), zijn zevende titel in totaal alweer. Daar mee kwam de veteraan aan kop van de medaillespiegel voor (indi viduele) afstandstitels. Hij, Gianni Romme en Sven Kra mer pakten alledrie zeven keer goud. De Jong verzamelde er al leen de meeste andere kleuren me taal bij: acht keer zilver en vier keer brons, om twee en drie (Rom me) en één keer zilver (Kramer). Hij was kort na zijn race Romme tegengekomen in Thialf Zeven-ze ven, had hij zijn oude rivaal toe gelachen. Dat was voor de grap. „Het is helemaal niet een strijd. .Ik ben bezig om mezelf iedere keer te verbeteren." Van zijn vijftien WK's was er maar één jaar dat hij niets won.. Dat was in 2007, het jaar na zijn gouden olympische medaille van Turijn. „Het is een mooi rijtje geworden", constateer de De Jong, „en we zijn zeker nog niet aan het einde." Twee jaar duurt zijn carrière in be ginsel nog, tot en met de Spelen van 2014 in Sotsji. Een traject dat opnieuw tot goud moet leiden. De Jong greep zijn glorie meteen aan om te pleiten voor verandering. „Om de tien kilometer een push te geven. Dat heeft die afstand no dig. Ik heb voorgesteld om in de wereldbeker meer tien kilometers te rijden en van de tien een apart klassement te maken. Bij de ISU (internationale schaatsunie) is het in elk geval positief ontvangen. Dan gaan ook meer schaatsers zich er in specialiseren." Dan kan ook eens' een Nederlander niet winnen. Want De Jong hield een traditie in ere. Sinds het eerste WK Afstanden van 1996 won er al tijd een Nederlander. De stayer ziet uit Duitsland 'twee, drie goe de mannen opkomen'. Moritz Geisreiter was nu vierde achter Jonathan Kuck en beste Duitser, maar die zou door De Jong wel op bijna een ronde zijn gereden. Aan het Nederlandse pu bliek was zijn oproep niet eens be steed. Dat stond zaterdag toch wel voor hem op de banken, en voor zijn ploeggenoot Jorrit Bergsma, die in de rit voor De Jong dapper het baanrecord van Kramer (12.49,88) aanviel, maar dat moest bekopen en met zilver eindigde (12.57,71). De aanval op het baanre cord was overigens toeval, zei Bergsma. „Het ging goed, op die vier rondjes na. Ik heb wel een keer een tijd voorbij zien komen, maar wat er dan uitkomt, zien we dan wel." door Renze lolkema COTTBUS - Op Koninginnedag kan turnster Céline van Gemer dit jaar mogelijk de vlag voor zichzelf uit hangen. Op maandag 16 april wil de Emmeloordse tiener via een kort geding nieuwe olympische kwalificatiekansen afdwingen, net zoals Jeffrey Wammes dat eerder deze maand bij diezelfde recht bank in Zutphen voor elkaar kreeg in zijn strijd om het enige Neder landse mannenstartbewijs voor Londen 2012. Normaal gesproken heeft de rech ter exact veertien dagen nodig om tot een oordeel te komen. Dan is het Koninginnedag. „Dat zou leuk zijn", zei Van Gerner dit weekein de in het Duitse Cottbus waar ze de rechterlijke instanties al een beetje op weg hielp. In haar eerste internationale wedstrijd sinds het WK van oktober waar ze haar voetwortelbeentje brak, werd ze zomaar tweede op het onderdeel brug. De gymnastiekunie heeft Wyomi Masela het enige Neder landse vrouwenticket voor Lon den 2012 toebedeeld. „Maar", licht te Van Gerner haar gerechtelijke stappen in Cottbus nog maar eens toe, „ik heb twee jaar achtereen in een WK-finale gestaan. Ik ga dus voor het hoogst haalbare. Ik wil dat op de Olympische Spelen ook kunnen laten zien." In Cottbus demonstreerde Van f Gerner haar ongelooflijke talent voor turnen. Omdat ze vanwege de kwetsbaarheid van haar voet wortelbeentje nog geen zware oe fening op de balk kon tonen, zette de zestienjarige ster in de Duits-Poolse grensstad alles op al les op het onderdeel brug. Het - werd een zilveren comeback. Laatje auto snel, vakkundig en voordelig APK keuren bij Speedy Goes! MAANDAG 26 MAART Profiteer van wel 60% korting op een APK-keuring voor je auto bij Speedy Goes. Voor het complete onderhoud aan alle merken auto's ben je bij Speedy Goes aan het juiste adres. De voordeelprijs maakt het verschil!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28