'Werkgeversrisico bij WW' FZC III O! Circusolifant na een uur gered uit Goese sloot Spookrijder rijdt 23 kilometer tegen verkeer in Helikopter stort neer in vijver MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 26 maart 2012 I 254e jaargang nr. 73 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 Grijs, later zon 15° Binnenland Politiebonden overwegen indienen schadeclaim bij Rijk Sport Ajax zet concurrent PSV op achterstand: 2-0 25 Voorzitter Wientjes van werkgeversorganisatie pleit voor grote hervorming van arbeidsmarkt AMSTERDAM - Werkgevers zijn be reid om een stuk eigen risico te be talen voor de werkloosheidswet (WW). Dat zei voorzitter Bernard Wientjes van werkgeversorganisa tie VNO-NCW gisteren in het tele visieprogramma Buitenhof. Wientjes pleitte voor grote hervor mingen van de arbeidsmarkt, waar GOES - Een olifant van Circus Renz International is zaterdag in een sloot beland bij de Zeelandhal len in Goes. Vrouwtjes-olifant Lay- ka was rond kwart over zes onder de afzetting doorgelopen en rustig in het water gaan staan. Ze kwam echter vast te zitten in de modder, waardoor ze niet meer op eigen kracht op de kant kon komen. Ongeveer veertig circusmedewer kers, brandweerlieden en vrijwilli gers hebben met man en macht ge probeerd de olifant uit het water te trekken. Na ongeveer een uur stond het onfortuinlijke dier weer op het droge. Het publiek werd door de politie op afstand gehou den, omdat de olifant wel eens gek ke dingen zou kunnen doen. Niets bleek minder waar. Nadat het dier uit het water was getrokken, liep het rustig naar de andere olifanten toe. Gisteren stond ze alweer in de piste. foto Willem Mieras Video op www.pze.nl/video onder het korten van de WW van 36 naar 12 maanden. De bestuur der bood kabinet en vakbonden aan te praten over een totaalpak ket. „Laten we bij elkaar gaan zitten om het ontslagrecht te versoepe len, geld te stoppen in opleidingen en werk naar werk en eigen risico van werkgevers in de WW te stop pen", aldus de werkgeversvoor man. Hij stelde ook voor om een be paald percentage van de loonsom te gaan besteden aan het in dienst nemen van 'mensen die nu buiten de boot vallen', in ruil voor o pro cent loonstijging. Daarbij wees Wientjes naar Wajongers en men sen die onder de sociale werkvoor ziening vallen. „Dat zijn er tiendui zenden. Het bedrijf krijgt de moge lijkheid: of je neemt mensen aan in een bepaald percentage, of je stort geld dat je normaal zou beta len aan deze mensen in een be paalde pot." Ook de zorg en woningmarkt moe ten volgens Wientjes hervormd worden. Bij de woningmarkt moet er echter een 'keiharde' garantie af gegeven worden door het kabinet dat er niks verandert in de hypotheekrenteaftrek voor men sen die nu een hypotheek hebben of nu een huis kopen, gedurende de looptijd. Dan kan de rust op de huizenmarkt weer wat terugkeren. pagina 4 en 5: dood of de gladiolen sssss^-aeesssss^sfssssssssBssasssssssaisiss wss&jsseessaaseess, DE MEERN - Een 75-jarige automobi list uit Gouda is zaterdagochtend op de A12 23 kilometer tegen het verkeer ingereden. De spookrijder zei tegen de politie in de war te zijn geraakt door werkzaamheden op de oprit bij zijn woonplaats. De politie noemt het een wonder dat er geen ongelukken zijn ge beurd. De politie zette het tege moetkomende verkeer stil ter hoogte van De Meem. Agenten maanden met armgebaren de man te stoppen, maar hij reed toch nog door. Na zo'n 100 meter langs de ontstane file te hebben gereden, stopte hij. Zijn rijbewijs is in be slag genomen. ZWOLLE - Een helikopter is zondag middag door nog onbekende oor zaak in de vijver bij hotel-restau rant de Koperen Hoogte in Zwolle beland. De drie inzittenden, twee volwassen mannen (41 en 52 jaar) en een 9-jarig jongetje, bleven on gedeerd en konden zelf naar de kant zwemmen. De helikopter is eigendom van een bedrijf in Lely: stad en was gehuurd door de 52-ja- rige man uit Poeldijk. Hij was de piloot van het toestel. Het ongeval gebeurde tijdens het opstijgen. De helikopter zonk naar de bodem van de vijver. Er steekt niets boven water uit, zei een woordvoerder van het Korps lande lijke politiediensten (KLPD), dat een onderzoek instelt. DESTELLING Olifanten horen niet thuis in een circus Reageer op pzc.nl UW MENING 486 reacties Delta is verplicht netjes afscheid te nemen van Boerma eens 15% oneens Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 "7 11688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1