vader werkte zeelandI 15 'Beurs in fabriek is goed bevallen' Bijna 13.000 euro voor Afrika Zeelands maandag 26 maart 2012 'Anders staan we in een gymzaal in Middelburg. Hier is het veel maritiemer. Zowel binnen als buiten' Hans van Geersdaele, modelbouwer VLISSINGEN Politie houdt man aan voor overtredingen De politie heeft zaterdagavond rond 21.00 uur in de Aagje Deken straat in Vlissingen een 30-jarige Vlissinger aangehouden wegens di verse overtredingen. De Vlissinger bleek onder invloed van alcohol en weed en zonder gel dig rijbewijs een auto te hebben be stuurd. Vervolgens was hij ook nog in een vuilnisbak gaan staan urine ren. SAS VAN GENT Vrouw (78) op straat beroofd van tas Een 78-jarige vrouw is zaterdag avond rond 23.00 uur op straat in Sas van Gent beroofd van haar handtas. De vrouw liep öp de Cana- daweg toen zij een scooter achter haar hoorde naderen op de stoep. Even later werd haar handtas uit haar hand gerukt en werd zij enige meters meegesleurd. Ze liep hier door een schaafplek op. De vrouw kreeg hulp van omstanders. NEELTJE JANS Jacht loopt vast voor kust van Schouwen De bemanning van KNRM-station Neeltje Jans heeft zaterdagochtend een Noors motorjacht geholpen dat aan de grond was gelopen op de zandbank Bollen van het Nieu we Zand voor de kust van Schou- wen-Duiveland. De melding kwam even over half acht binnen. Na een half uur varen was reddingboot Koopmansdank ter plaatse. MIDDELBURG Lente-speurtocht op kinderboerderij Kinderboerderij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg houdt woensdag een lente-speur tocht voor kinderen van 6 tot 10 jaar. De tocht brengt de kinderen over het hele boerderijterrein en langs alles wat met lente te maken heeft De speurtocht kan tussen 13.30 en 15.00 uur worden gedaan en duurt ongeveer 45 minuten. Meedoen kost 1 euro. MIDDELBURG Snelheidscontrole op Torenweg De politie heeft zaterdag tussen 14.40 en 22.00 uur snelheidscontro les gehouden op de Torenweg in Middelburg. Er passeerden 720 voertuigen waarvan 25 bestuurders een snelheidsovertreding begin gen. De overtredingssnelheden lag tussen de 70 en 80 kilometer per uur. Op de Torenweg is 50 kilome ter per uur toegestaan. Eén bestuur der reed 114 km/u. VLISSINGEN Dronken automobilist veroorzaakt aanrijding De politie heeft zondagochtend vroeg rond 05.00 uur op de Ko ningsweg in Vlissingen het rijbe wijs ingevorderd van een 43-jarige Vlissinger. De man reed onder in vloed van te veel alcohol in zijn au to en veroorzaakte een aanrijding op de Koningsweg. Na een blaas- test bleek dat de man ruim drie maal de toegestane hoeveelheid aL- cohol had genuttigd. VLISSINGEN Nieuw strandpaviljoen Panta Rhei is open Het nieuwe strandpaviljoen van Panta Rhei aan de Nolledijk in Vlis singen is sinds zaterdag open voor publiek. Het nieuwe Panta Rhei ligt, vanuit Vlissingen gezien, iets verder op het strand, op de plek waar het voor de brand in 2007 ook stond. Het nieuwe strandpavil joen is gecombineerd met de strandbewakingspost De Nolle. MIDDELBURG Rien Balkenende geeft orgelconcert De Middelburgse organist Rien Bal kenende geeft donderdag een con cert in de serie orgelconcerten van de Gasthuiskerk aan de Lange Delft 94 in Middelburg. Thema van het concert is 'Rondom de lijdenstijd'. Balkenende speelt werken van onder anderen Bach, Ruppe en Bijster. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 7 euro. Bij aanschaf v; wimmmmsmms&asmm aanhangwagens a www.zeelandaanhangwagens.nl ;n Saris kiep aanhangwagen. 1. Nieuw Panta Rhei is open (foto) 2. Modelbouwbeurs in Plaatwerkerij 3. Geschrokken van overvallen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl o Driezijdig of achterwaarts kippend, o Aluminium borden, o Stalen vloerplaat o Geïntegreerde bindhaken. deze actie is geldig in de maanden maart en april. Zeeland Aanhangwagens - Uijtcrschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659 MIDDELBURG - De actie Zip Your Lip op de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg heeft 12.890,15 euro opgeleverd. Ruim 250 leerlingen van CSW Van de Perre hebben een etmaal doorgebracht op school - van vrijdagochtend 8.00 uur tot zaterdagochtend 8.00 uur - en in die tijd niet gegeten. Ze lieten zich daarvoor sponsoren. Het opgehaalde geld gaat naar slachtoffers van aids en armoede in Afrika. De actie is ook bedoeld om leerlingen bewust te maken van de problemen in dit continent. De CSW deed voor de zeventiende keer mee met Zip Your Lip. Het opge haalde bedrag aan sponsorgelden loopt nog op omdat nog niet alle leerlin gen hun sponsorlijsten hebben ingeleverd. Op scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg werd vorig weekend 5260 euro opgehaald met Zip Your Lip. foto Martin Hofman In een andere stand staat een mo del van een oude scheepsmotor, een triple expansie scheepsstoom- machine, om precies te zijn. Dit soort machines werd vroeger ge bruikt in bijvoorbeeld de Titanic en in stoomsleepboten. De 91-jari- ge meneer De Crooy uit Oost-Sou burg kijkt er vol belangstelling naar. „Ik heb als dienstplichtige nog gevaren op een mijnenveger met zo'n motor. Dat was in de oor log." De Crooy houdt van dit soort beurzen. Hij bouwt zelf geen sche pen. „Maar ik knutsel wel graag. En ik hou-van lezen en compute ren. Ik volg mijn familie in Ameri ka via Facebook." zie ook: www.pzc.nl/video „Zo'n beurs organiseren we niet voor het geld", zegt Polderman. „Als we maar uit de kosten zijn. We willen niet meer zijn dan een platform zodat mensen, voorname lijk uit de regio, hun hobby kun nen te laten zien." De Stichting Zeeuwse Modelbouw Hobbyisten houdt op 15 en 16 sep tember weer een modelbouw- beurs in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. door Carla vara de Merbel VLISSINGEN - De Stichting Zeeuwse Modelbouw Hobbyisten hield dit weekend voor het eerst Model bouw by the Sea, een modelbouw- beurs in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen. Deze locatie is goed be vallen, zegt voorzitter Ben Polder man van de stichting, die ook elk jaar al een grote beurs houdt in sporthal De Kruitmolen in Middel burg. „De plek leent zich er uitste kend voor. De Plaatwerkerij is wel kleiner dan de sporthal. In de Plaatwerkerij is de oppervlakte die we kunnen gebruiken 400 m2; in De Kruitmolen 1400 rrn. Maar daardoor was het hier wel intie mer en gezelliger. De deelnemers waren enthousiast." Polderman zou graag - naast de beurs in Middelburg - beurzen blij ven organiseren in de Plaatwerke rij. Maar hij vraagt zich wel af of dat financieel mogelijk is. „We kon den hier nu gratis in. Dat hebben we van de gemeente aangeboden gekregen. Maar een volgende keer zouden we huur moeten betalen en ik heb vernomen dat dat veel geld kan kosten." De tweedaagse beurs dit weekend in de Plaatwerkerij trok zo'n 700 foto Ruben Oreel bezoekers. Zij kwamen af op de schaalmodellen van onder meer schepen, vrachtauto's, treinen, hui zen, vliegtuigen en helikopters. Ook waren er kramen waar model bouwspullen verkocht werden. En boterbabbelaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15