141 land 700 'Wij staan nu op de plek waar mijn De Meerpaal uit Terneuzen is Redt de Kaloot is ongelukkig met Zeeuws Kampioen Schoolschaken langdurige afsluiting van strandje maandag 26 maart 2012 'We konden hier nu gratis in. Maar een volgende keer zouden we huur moeten betalen en ik heb vernomen dat dat veel geld kan kosten' Ben Polderman, voorzitter Stichting Zeeuwse Modelbouw Hobbyisten De modelbouwbeurs in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen trok dit weekend zo'n 700 bezoekers. )o Gabriëlse en zijn kleinzoon Thomas bekijken de vistrawler Boston Typhoon van modelbouwer Hans van Geersdaele op de beurs in de Plaatwerkerij. door Carla van de Merbel Het is toch bijzonder, deze modelbouw- beurs in de Zware Plaatwerkerij op het voormalige Schelde- terrein in Vlissingen, vindt ook bouwer Hans van Geersdaele. „An ders staan we in een gymzaal in «MHHaKaHMRaaBaHMMaMHMB» Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Middelburg. Hier is het veel mari- tiemer. Zowel binnen als buiten. Wij staan nu op de plek waar mijn vader vroeger werkte als mal- lenmaker." De Vlissinger toont met zijn schoonzoon Mare de Vos uit Middelburg het publiek en hun collega-modelbouwers de schepen en vrachtauto's die ze gemaakt hebben. Zoals de Engelse vistraw- door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De Leonardo-afdeling van basisschool De Meerpaal uit Terneuzen is weer Zeeuws Kam pioen Schoolschaken geworden. Twintig Zeeuwse teams streden za terdag om de titel Zeeuws Kam pioen Basisschoolschaken. Een team van De Meerpaal uit Terneu zen behaalde zoals vorig jaar de eerste plek en plaatste zich hier mee voor het Nederlands Kam ler Boston Typhoon, hoewel dit schip niet helemaal door Van Geersdaele gebouwd is. Het casco kreeg hij kant-en-klaar aangele verd, de aankleding is van Van Geersdaele. En van zijn vriendin, die de poppetjes schildert. Hij heeft; thuis een speciale kamer voor zijn hobby. Jo Gabriëlse uit Oost-Souburg pioenschap Basisschoolschaken. Tweede werd de Groen van Prin- stererschool uit Scherpenisse en derde de Oude Vaart uit Terneu zen. Manuel Colsen, die wekelijks schaakles geeft aan de Leonardo- klassen op De Meerpaal, ziet het verdere verloop van de schaak- strijd met vertrouwen tegemoet. Vorig jaar strandde De Meerpaal in de kwartfinale. Het NK School schaken wordt 26 mei gehouden in Leiderdorp. bouwt zijn schepen 'gewoon in de keuken'. „Ja, dat vind m'n vrouw goed. Zij zit daar dan kaarten te maken. Dat is heel gezellig, ook al zeggen we soms de hele avond niets." „Dan kun je ook geen ruzie krijgen", vindt Van Geersdaele. De twee zijn blij met hun hobby, al zit er ook een nadeel aan, zegt Gabriëlse. „Het kost veel geld." door Rob Paardekam borssele - Vereniging Redt de Ka- loot is verontwaardigd over het feit dat het Kalootstrandje bij de kerncentrale in Borssele van half maart tot oktober is afgesloten voor het publiek. Volgens projectbureau Zeewerin gen is dat nodig omdat aan de dijk wordt gewerkt. Alleen tijdens de bouwvak is het strandje toeganke lijk. De vereniging stelt dat de be Gabriëlse is van de Scheepsmodel bouwvereniging Vlissingen, die met een grote stand op de beurs staat. Ook zijn kleinzoon Thomas (9) is lid van de vereniging. Tho mas timmert nog kleine schepen van hout, zijn opa bouwt grote ra diografisch bestuurbare exempla ren. In een grote waterbak varen enkele modelschepen rondjes. langen van recreanten worden ge schaad. „Wij verzoeken u dan ook met klem om maatregelen te ne men om het strand bereikbaar te houden", schrijft ze in een brief aan het projectbureau. „Dat moet kunnen, want er wordt niet op het strand gewerkt, maar op de dijk." De vereniging zegt in heel Europa leden te hebben die naar het Ka- lootstrand komen voor de fossie len. „Deze mensen komen straks helemaal voor niets naar Zeeland."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14