'Theaterplan opnieuw ter discussie' WALCHEREN almanak Au iL MAANDAG 26 maart 2012 13 Modelbouwbeurs in Muziek Buxtehude Plaatwerkerij 14/15 blijft spannend 16/17 Freek de Jonge in gesprek met Wim Steketee van de Lokale Partij Middelburg. foto Ruben Oreel LPM: Gemeenteraad Middelburg moet bij nieuwe bezuinigingen schouwburgdebat weer oppakken door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Als Middelburg door rijksbeleid nog meer bezuini gingen te verwerken krijgt, moet het besluit tot de bouw van een nieuwe schouwburg in park Mo- I lenwater opnieuw ter discussie f worden gesteld in de gemeente raad. Dat zei Wim Steketee van coalitiepartij Lokale Partij Middel burg (LPM) zaterdag tijdens een manifestatie met cabaretier Freek de Jonge in het Molenwaterpark. De LPM is nu, met de meerder heid in de gemeenteraad, voor de bouw van een schouwburg in het park. Dat besluit staat ook in het coalitieakkoord dat PvdA, CDA, LPM en WD in 2010 hebben ge sloten. Maar als er meer bezuinigd moet worden, vindt de LPM dat het plan toch opnieuw ter discus sie kan worden gesteld. „Dat staat óók in het coalitieakkoord", zei Ste ketee. ,De bijeenkomst in het park was ge organiseerd door de Vereniging Stadspark, die strijdt voor behoud van het park en tegen de bouw van een schouwburg op deze plek. Freek de Jonge steunt deze strijd. „Ik heb mooie herinneringen aan Miniatuur Walcheren. En als je kijkt naar de ontwikkelingen in de theaterwereld, zie je dat een grote schouwburg niet nodig is. De pro ducties worden kleiner en het pu bhek wordt kleiner. Ik wil hier best over komen inspreken bij de gemeenteraad." De Jonge plantte een beuk in het park, droeg zijn gedicht 'Wees niet bang' voor en ging in gesprek met voor- en vooral tegenstanders van het schouwburgplan. Steketee ver dedigde het standpunt van de LPM voor een schouwburg in het park. „We zitten in de coalitie en houden ons aan de gemaakte af spraak. Wat moeten we anders? De coalitie laten klappen?" „Zijn jullie gedoogpartner ofzo?", rea geerde De Jonge. „Je maakt je voor de rest van je leven belachelijk als je hier een schouwburg bouwt." Middelburger C. Jeras, vooral ook om financiële redenen tegenstan der van de nieuwe schouwburg, mengde zich in de discussie en vroeg Steketee: „Wat als er weer een referendum zou worden ge houden?" „Dan zou hier geen schouwburg komen", antwoordde Steketee. „Precies!", zei Jeras. „Knap dan voorlopig het oude theater verder op en ga opnieuw uitkijken naar een andere locatie." zie ook www.pzc.nl/video WESTKAPELLE Motorrijder moet rijbewijs inleveren De politie heeft zaterdag op de Zee dijk in Westkapelle het rijbewijs van een motorrijder ingevorderd wegens te hard rijden. De 25-jarige motorrijder, afkomstig uit de gemeente Veere, reed met 121 kilometer per uur over de Zee dijk. Op die dijk bij Westkapelle geldt een maximumsnelheid van 60 kilo meter per uur. MIDDELBURG Jongen mishandeld op Nieuwe Vlissingseweg Een 17-jarige jongen uit Vlissingen is zaterdagavond rond 23.00 uur op de Nieuwe Vlissingseweg in Mid delburg mishandeld door enkele jongens. De 17-jarige fietste met vrienden richting Middelburg langs een groepje jongens. Hij werd door twee van hen geslagen. Toen enkele omstanders er iets van zeiden, maakten de jongens zich uit de voeten. Communiceren is belangrijk voor verenigingen Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.editoo.nl/aetuee! Iedereen kan bladen maken. Als Je met kunst in aanraking komt, kan dat allerlei soorten van emoties teweeg brengen. Schoonheid kan mensen zelfs ziek maken. Dat be weerde althans de Franse schrijver Stendahl, die emotioneel sterk werd gegrepen door de aanblik van de Ita liaanse stad Florence. Sindsdien wordt gesproken van het Sten- dahl-syndroom. Dat kan gepaard Tip? redactie@pzc.nl gaan mèt hartkloppingen, duizelig heid en verlies van bewustzijn. Het zich bewegen tussen kunstvoor werpen kan echter ook leiden tot li chamelijk letsel. Zo kwam zaterdag in een Middelburgse galerie een jon gen hard in aanraking met een tafel rand, hetgeen resulteerde in een huil bui. Diens vader sprak toen: „Dit is net als bij kunst, pure emotie".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13