9 spectrum Opgestapte PW'ers 'WSmmmÈ Zaterdag 24 maart 2012 -91 met onhaalbare voorstellen publicitair scoren, maar bekommert zich te weinig om de echt be langrijke zaken. „Populisme is voor mij niet dat je over de rug van de coalitie met ondoordachte plannetjes een paar makkelijke zeteltjes scoort", zei Brinkman dinsdag. Het opgestapte PW-Kamerlid denkt dat het een kwestie van tijd is dat meer mensen de par tij gaan verlaten. In Noord-Holland hebben in derdaad drie Statenleden zijn voorbeeld ge volgd. Jelle Hiemstra is ervan overtuigd dat dit ook lan delijk staat te gebeuren. „De PVV", zegt hij, „is een pak yoghurt dat over de vervaldatum heen is. De zure lucht komt je tegemoet." Waar hij ook kijkt, ziet hij barsten in het bolwerk. „In de fractie van het Europees Parlement kan men el- kaars bloed wel drinken. Er zijn daar twee kam pen: dat van de hardliners Laurence Stassen (die ook Europarlementariër is, red.) en Auke Zijlstra, en dat van de meer gematigde Barry Madlener en Lucas Hartong." Dat het Groning se Statenlid Klara Wolthof vorig jaar is opge stapt omdat het haar te druk werd, is niet de he le waarheid, bezweert hij. „Er was ook ruzie. De fractieleider pakte mensen keihard aan." Van de Tweede Kamerleden wordt André Elis- sen genoemd als iemand die Brinkman zou kun nen volgen. Elij heeft weinig met het anti-islam- standpunt van de partij. Lilian Helder heeft zelf al aangegeven dat ze met vuur speelde, toen ze afstand nam van het fractiestandpunt dat rech ters die te lage straffen uitdelen, moeten wor den vervangen. „Het kan me mijn plaats op de lijst kosten", zei ze toen. „Maar ik blijf bij mijn mening." Dat PW'ers zich van hun ketenen willen bevrij den, verbaast de liberaal Arno Visser niet. „Je kunt een fractie van politici niet dictatoriaal aan sturen. Ze heten toch Partij voor de Vrijheid?" Maar opstappen is toch een hele stap, denkt Martijn Kap. „Zeker in deze tijden van crisis denken mensen toch aan hun carrière. Ze ho pen dat ze hierna nog ergens wethouder kun nen worden. Dan hebben ze hun netwerk no dig. Ze gaan niet hun eigen glazen ingooien." Uringa: „Als je 40, 45 bent, geef je niet makke lijk je baan op. Want waar vind je een andere baan? Dat is een probleem voor een PW'er." Hij sluit niet uit dat het vertrek van Brinkman en de drie Statenleden in Noord-Holland de PW juist hechter maakt, nog meer eensgezind om de 'boze buitenwereld' te bestrijden. De hardliners blijven immers over. „Je ziet dat een groot deel Van de PW de loopgraven ingaat. Ze praten niet meer met mij, ook redelijke mensen niet. Ik ben de vijand." reageren? spectrum@wegener.nl James Sharpe. Tweede Kamerlid. November 2010. Reden: moest te rugtreden na berichten over frau de, oplichting en mishandeling. Harm Uringa. Statenlid Limburg. Juli 2011. Reden: interne cultuur. Daniël van der Stoep. Europarle mentariër. Augustus 2011. Reden: moest weg na veroorzaken van aan rijding met te veel drank op. Martijn Kap. Statenlid Noord-Bra bant. Oktober 2011Reden: weg zetten van mensen, harde toon, ge brek aan inhoud. Jelle Hiemstra. Statenlid Friesland. Oktober 2011. Reden: niets met islamisering. Kadaverdiscipline. Klara Kolthof. Statenlid Gronin gen. September 2011Reden: (offi ciële verklaring) te druk. Olof Wullink. Statenlid Gelder land. November 2011Reden: on bekend. Arnoud van Doorn. Raadslid Den Haag. December 2011Reden: be ticht van gesjoemel met fractiekas. Marjolein de Waal. Raadslid Den Haag. December 2011Reden: har de en slechte sfeer. Cor Bosman. Statenlid Limburg. Januari 2012. Reden: uitgelekte ra cistische e-mail. Marissa Visser. Raadslid Almere. Februari 2012. Reden: kon zich niet verenigen met de manier waar op de PVV mensen bejegent. Hero Brinkman. Tweede Kamerlid en Statenlid Noord-Holland. Maart 2012. Reden: gebrek aan democra tie en bejegening mensen. Kreeg drie mensen van de Noord-Holland se St atenfractie mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85