Boerma krijgt 1,3 miljoen Paasbrunch? 'Desi Bouterse haalde zelf de trekker over' A I ATiOU Eindhoven komt in actie tegen mensenhandel ZATERDAG 24 maart 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 72 - los nummer 1,60-zaterdag €2,40 I Fraai weekeinde CCD I 17° SPORT Kramer en Groothuis pakken wereldtitel 36 en 37 BIJLAGE WERKEN Basisscholen zitten te springen om mannen Vertrekpremie Delta-topman door Ben Jansen en Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta is bijna 1,3 miljoen euro kwijt aan zijn gewezen directeur Peter Boer ma. Die kreeg bij zijn vertrek eind vorig jaar 760.000 euro mee. Over 2011 ontvangt hij een bonus van 117.000 euro. Daar komt nog 410.000 euro bij omdat Boerma nog twee jaar voor de raad van commissarissen beschikbaar blijft. Boerma legde zijn functie in de cember neer nadat duidelijk was geworden dat Delta zijn ambities voor de bouw van een tweede kerncentrale niet kon waarmaken. Het is gebruikelijk bij de vaststel ling van vertrekregelingen op dit niveau dat wederzijds geheimhou ding geldt. President-commissaris Daan van Doorn licht voor de PZC evenwel een tipje van de sluier op, omdat Delta in het april te publiceren jaarverslag inzicht moet verschaffen in de met Boer ma getroffen regeling. Het bedrag van 760.000 euro vloeit voort uit Boerma's arbeids overeenkomst: een jaarsalaris met een opzegtermijn van een half jaar. De adviesfunctie .waarvoor hij 410.000 euro ontvangt, duurt tot 1 maart 2014, de datum waarop zijn oorspronkelijke benoemingster mijn verstrijkt. Van Doorn is zich ervan bewust dat veel Zeeuwen de regeling 'schandalig' zullen vinden. Hij on derstreept dat de ontslagvergoe ding in lijn ligt met de normen die in de top van het bedrijfsleven gel den en met de afspraken die met Boerma bij diens aantreden zijn ge maakt. Van Doorn: „We willen or dentelijk omgaan met een werkne mer die zeker verdiensten voor Delta heeft gehad. En het is ook in het belang van het bedrijf, met het oog op het vinden van een opvol ger, dat we laten zien dat we ons bij Delta aan afspraken houden." Vorig jaar zag Boerma af van een bonus omdat Delta 2010 met 178 miljoen euro verlies had afgeslo ten. De gang van zaken rond de plannen voor de tweede kerncen trale is misschien evenmin aanlei ding voor een extra beloning, maar Van Doom verzekert dat daar ook veel tegenover staat. Dat Delta nu een belang van 70 pro cent in de bestaande kerncentrale heeft is volgens hem ook te dan ken aan de creatieve inbreng van Boerma. pagina 2 en 3: Onrust is eruit bij Delta pagina 3: commentaar m wm u w A Live muziek Clown Paashaas^ Eieren zoeken schilde! CtSoDccaJCiiD oe KnmpeRDUinen NIEUWVLIET - Het heerlijke lenteweer van de afgelopen dagen verleidde veel mensen al om van het strand te genieten of fietsend of wandelend de natuur in te trekken. Ook in Nieuwvliet werd al volop gezond. De vooruit zichten voor de komende tijd zijn uitstekend: volop zon met zachte tempe raturen voor deze tijd van het jaar. Lentekriebels dus voor velen. foto's Mark Neelemans fl»02ï5!QaaaïSSi5iSSl! Amadore Grenzeloos Gastvrij PARAMARIBO - Desi Bouterse heeft zelf tijdens de decembermoorden in 1982 Cyrill Daal en Soerendre Rambocus doodgeschoten. Dat heeft medeverdachte Ruben Ro- zendaal gisteren voor de Krijgs raad verklaard. President Bouterse reageerde fu rieus op de beschuldiging. Hij ver zekerde zijn aanhang dat hij 'een kind van God is' en dat niets hem zal treffen, aldus de Surinaamse nieuwssite Starnieuws. De behandeling van de amnestie wet in het Surinaamse parlement ging gisteren niet door. De voorzit ter van De Nationale Assemblee (DNA) maakte dat bekend. De re den daarvoor is dat het vooronder zoek van deze wet niet is afge rond, aldus voorzitter Jenny Sim ons, een lid van de Nationale De mocratische Partij (NDP) van pre sident Desi Bouterse. Eerder op dag werd gezegd dat er niet genoeg parlementsleden aan wezig waren om een vergadering uit te kunnen schrijven. „Dat het vooronderzoek niet zou zijn afge rond, is een onwaarheid", zei Radj- koemar Randjietsingh, fractievoor zitter van de grootste oppositiepar tij Nieuw Front Hij ziet het uitstel als een positieve ontwikkeling. pagina 9: Keiharde getuigenis van een boezemvriend EINDHOVEN - In een grote actie te gen internationale mensenhandel hebben de autoriteiten gisteravond in Eindhoven het Baekelandplein met veel raamprostituees volledig afgesloten. De politie en de gemeen te zeggen ernstige signalen te heb ben gekregen van mensenhandel. Er werden 300 agenten en 50 amb tenaren bij de actie ingezet. Alle aanwezige prostituees werden voor gesprekken naar het stadhuis ge bracht De (vaak buitenlandse) pros tituees geven vaak aan vrijwillig te werken, maar volgens justitie wijst de verkregen informatie een andere kant op. Er is mogelijk sprake van uitbuiting, het aanbieden van drugs aan prostituees en het tewerkstel len van minderjarigen. Ook zouden vrouwen overnachten in bedden waar zij ook klanten ontvangen. DESTELLING Delta is verplicht netjes afscheid te nemen van Boerma Reageer op pzc.nl UW MENING 363 reacties Brussel moet zich niet bemoeien met Nederland eens oneens l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1