^cJiLanta zeeland 127 Feniks VERHUIZEN MET ZORG! Raad houdt vast aan bestaande verordening tweede woningen Sluis 011569 50 10 Komende zomer vijf oplaadpunten voor elektrische voertuigen in Sluis Hardloopwedstrijd met hond op strand De NIEUWE voorjaa zomercollectie 2012 zaterdag 24 maart 2012 ZANDSTRAAT Bestelauto gestolen van bedrijfsterrein In de nacht van donderdag op vrij dag is van een terrein in buurt schap Zandstraat bij Sas van Gent een bestelauto gestolen. Het gaat om een grijze Ford Tran sit, voorzien van het kenteken 46-BB-JB. De bestelauto is voorzien van het opschrift De Pooter Twee- wielers. HOEK Muziekvereniging houdt oliebollenactie Muziekvereniging ENZK uit Hoek houdt vandaag, zaterdag, de jaarlijk se oliebollenactie om de clubkas te spekken. Vrijwilligers bakken 's ochtends vanaf acht uur en om kwart over negen trekken jeugdle den het dorp in. ENZK hoopt niet minder dan drieduizend oliebollen te verkopen. HULST Spektakel Scout it Out op Grote Markt Scouting Hulst houdt vandaag, za terdag, het spektakel Scout it Out op de Grote Markt in Hulst Wie dat wil, kan meedoen aan activiteiten als abseilen, klimmen, koken op houtvuur, een reuzenstoelendans en 'mega zaklopen'. Burgemeester Jan Frans Mulder verzorgt de ope ning om 14.00 uur. Tot slot worden om 16.30 uur ballonnen opgelaten. TERNEUZEN Jazz behind the dikes in De Vriendschap Roney Verbiest (accordeon), Hen drik Brackman (gitaar), Mario Ver- mandel (bas) en Aad Versteeg (drums) verzorgen vandaag (zater dag) een Memorial Concert ter ere van Frits Madlener. De muzikanten beginnen om 17.00 uur in café De Vriendschap in Ter- TERNEUZEN Dow verwacht zondag extra te fakkelen Dow verwacht vanaf zondag extra te fakkelen. Door de stroomstoring bij het bedrijf, afgelopen woens dag, viel kraker 3 uit waardoor af- fakkelen van gassen in de leiding noodzakelijk was. Daarna heeft zich een technisch probleem voorgedaan waardoor het weer opstarten niet mogelijk was. Dit weekeinde wordt op nieuw opgestart en het fakkelen kan enkele dagen duren. AANNEMINGSBEDRIJF iAERS O PMuraM NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE heroal gmad»; VEKA Tel. 0115-491282, HENGSTDIJK Concert Antwerps Ensemble Houthandel In de Catharinakerk in Hengstdijk treedt zondagmiddag het Ensem ble Houthandel Antwerpen op. Het programma biedt uiteraard mu ziek, maar het ensemble besteedt ook veel aandacht aan woord en beeld. Titel van het concert: Kicking Saw dust, circusjargon voor 'de aftrap in de arena'. Er worden werken van minder bekende componisten gebracht. Aanvang: 15 uur. SLUIS - Deze zomer kunnen vijf op laadpunten voor elektrische voer tuigen in de gemeente Sluis in ge bruik worden genomen. De Stichting E-laad heeft opdracht gekregen oplaadpunten aan te leg gen in Sluis (Maria en Havenpol der); Oostburg (parkeerplaats bij gemeentehuis aan Veerhoeklaan); Breskens (Spuiplein); Cad- zand-Bad (Duinhof) en Nieuw- vliet (parkeeronthaalkamer, bij het verhuurpunt voor elektrische scoo ters). Wanneer elektrische auto's en scooters precies stroom kunnen 'tanken' is nog niet bekend, meldt een woordvoerster van de gemeen te Sluis. „E-laad houdt een periode van zestien weken aan voor plaat sing van oplaadpunten." Sluis heeft onlangs opdracht gege ven, dus zouden de oplaadpunten omstreeks half juli in gebruik moe ten zijn. NIEUWVLIET - Bij strandpaviljoen De Boekanier in Nieuwvliet start zondag om 11 uur een canicross, een hardloopwedstrijd voor baas jes met hun hond. Het is een initiatief van het team Country Dogs Groede. Een dieren arts controleert de deelnemende honden tussen 9.00 en 10.45 uur. De canicrosswedstrijd wordt voor de derde keer gehouden. Alle deel nemers krijgen een cadeautje: hon- denvoeding. MEEST CELEZEN 1. Carl(y) de Wolf wint stilettorace 2. Roctus en De Cock uit politiek 3. Minder appartementen De Zon STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl door René Hoonhorst OOSTBURG - De verkoop van twee de woningen blijft in bijna heel de gemeente Sluis verboden. Geen en kel raadslid kon zich vinden in de door B en W voorgestelde aanpas sing van de Verordening tweede woningen om tweede woningen alleen te weren in de vijf grootste kernen. Omdat amendementen om de ver ordening helemaal af te schaffen of om ook in vijf kustdorpen geen tweede woningen toe te staan het niet haalden, blijft alles bij het oude. De PvdA kon daar het meest blij mee zijn, want de sociaal-de mocraten pleitten er al voor de be staande verordening te handha ven. „De leefbaarheid is het meest gediend met het beleid om geen tweede woningen toe te staan in de hele gemeente. Om dat doel te bereiken moeten we het beleid wel handhaven", betoogde fractie voorzitter Robert Evers. Het CDA sloot zich bij die visie aan. Andere fracties stelden dat het handhaven van de verordening juist het zwakke punt is. „Want er is niets makkelijkers dan een huis kopen in een dorp en je laten in schrijven in de gemeente Sluis. Na een paar maanden laat je je weer uitschrijven, omdat het je toch niet zo bevalt, je gaat terug naar je oude woonplaats en houdt het huis in de gemeente Sluis aan", verhaalde WD-fractievoorzitter Stan Lauret. De WD koos dan ook voor de meest rigoureuze oplossing: af schaffen van de 'overbodige' veror dening. Van de zeventien aanwezi ge raadsleden (Liber Baarends van D T en Albert de Bruijn van D66 waren afwezig) gingen er acht mee met het voorstel van de WD. Het voorstel van Lijst Babijn om tweede woningbezit niet alleen in de grote kernen, maar ook in vijf kustdorpen te beperken, kreeg slechts twee stemmen. „Altijd nog meer dan het collegevoorstel", lach te indiener Babijn. De familie De Koeijer wil uit opbrengsten van onder meer de fooienpot in de toekomst jaarlijks een gezin verwennen in een vakantiebungalow om gezinsleden - als een verrijzende feniks - nieuwe krachten te laten opdoen. polder. „Mensen met puberende kinderen bijvoorbeeld, die in een rustige omgeving eens anders met elkaar omgaan." Uit de fooienpot hopen de De Koeijers jaarlijks 'een gezin in moeilijkheden' een weekje te kun nen verwennen in een apparte ment. Het eerste verwenweekje wordt tijdens de officiële opening zaterdag 31 maart tussen 10.30 en 12.00 uur bekendgemaakt. Na de officiële opening kunnen nieuws gierigen tussen 12 en 17 uur en zon dag 1 april van 14 tot 17 uur de nieuwe winkei, de workshopruim te, appartementen en schuur en opslagruimte bewonderen. Dochter Danielle de Koeijer achter de balie, die lekker naar voren springt in de winkel. Aan de boven kant van de zuilen en onder de lui fel timmerde Lijsbert zelf wat latjes. „Niet strak, wel creatief." foto Mark Neelemans www.crea-trends.nl Nu compleet in onze winkel. Kom kijken en laat u verleiden door onze kleurrijke collectie. Ons verkoopteam zal u vakkundig begeleiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 131