'Het maakt niet uit als je verder moet lopen' 'Het feest moet 281 zeeland 'Verplaatsing is geen doel op zich' Anke van Overloop De mdoiste cruises boekt u bij cruisewinkel.nl cruisewinkel.nl door Adriënne Glasbergen GOES - Om de hoek van het Luzac College in Goes zit coffeeshop High Life. Dat deze coffeeshop én die op de Grote Markt voor janua ri 2014 moeten verhuizen, is bij veel klanten nog niet bekend. Nicky (17) vindt het maar onzin dat coffeeshops moeten verhuizen omdat ze te dicht bij de school zit ten. „Ik denk dat zo'n verhuizing geen effect heeft. Het maakt niet uit dat je iets verder moet lopen." Dennis Verton en Mike, beide twintig jaar, zijn het met Nicky eens. „Als jongeren wiet willen hebben, dan gaan ze er toch wel om. Of ze nou honderd of driehon derdvijftig meter moet lopen. Dat scheelt bijna niks." Dennis Verton denk dat jongeren gewoon op een ander tijdstip wiet gaan halen als ze daar in de pauzes geen tijd voor hebben. Op dit moment wordt het de leer lingen van het Luzac College wel erg makkelijk gemaakt om rond schooltijd even wat te halen bij de coffeeshop. Ze hoeven er amper een minuut voor te lopen. Maarten Ket (27) vindt .dat een coffeeshop niet in de buurt van een school hoort te staan. Maarten heeft vroeger op de Vliedberg in Goes gezeten en later op het Gra fisch Lyceum in Rotterdam. Daar voerden ze de regel in dat shops op minstens 250 meter afstand van scholen gevestigd moeten zijn. Dat werkt volgens hem wel dege lijk „Je hoort toch vaak verhalen dat het uit de hand loopt met scho lieren en drugs. Ik heb vroeger ook wel eens onder invloed in de les gezeten." Wel vindt hij dat de gemeente Goes een goed alterna tief hoort te bieden voor vestiging van de shops. „Dit is een dood steek voor de coffeeshops in Goes. Zij moeten net zo goed bereikbaar zijn." Een achttienjarige klant van High Life komt de shop uit. Ze is scho liere van het ROC Zeeland, op ruim een kilometer van High Life. Ze vindt ook dat de maatregel te recht is, maar of die echt zin heeft betwijfelt ze. „Die driehonderdvijf tig meter is nog steeds makkelijk aan te lopen." Of de leerlingen van het Luzac College in Goes gebruik maken van de coffeeshops is onbe kend. Zij mogen van de rector niet reageren op de kwestie. door Luc Oggel GOES - Uit oogpunt van beheers baarheid zitten de twee Goese cof feeshops momenteel op de minst slechte plek. Verplaatsing is dan ook geen doel op zich, zegt burge meester René Verhulst. Per 2014 moeten coffeeshops op minimaal 350 meter afstand van school zijn gevestigd, als gevolg van nieuwe landelijke wetgeving. Voor Goes betekent dat dat beide coffeeshops moeten verkassen van wege de nabijheid van het Luzac College. Een scenario waarin de school uitwijkt is echter ook niet uitgesloten, zegt Verhulst. „Als het enigszins mogelijk is om de coffee shops op hun huidige plek te laten zitten, is dat wat ons betreft het beste. Je komt anders al gauw uit op een bedrijventerrein en dan komt de controleerbaarheid in het geding." Verhulst ziet nog wel mo gelijkheden. „Het Luzac heeft ook ideeën en plannen, dus daar gaan we mee in overleg. De school groeit ook nog, heb ik begrepen." Het huidige huurcontact voor het gebouw, het Oude Manhuis aan de Zusterstraat, loopt nog tot en met juli 2013. „Als het er echt op aan komt, dan kiezen we voor de school. Maar ik hoop dat we dat besluit niet hoeven te nemen." zaterdag 24 maart 2012 Jongeren betwijfelen of maatregel werkt om blowen tegen te gaan „Mijn zoons zijn al in de dertig, maar die komen nog elke keer terug voor Mosseldag. Daar komen ze name lijk iedereen die ze van vroeger kenden weer tegen. De opzet van Mosseldag 2012 moet anders, volgens de nieuwe organisatie. Minder massaal moet het vooral worden en daar om minder braderie, een prijs verhoging voor de mosselen en mogelijk geen kermis. Maar ook: meer culinair plein en infor matie over de mosselkweek. Niet iedereen op het dorp is en- - thousiast. door Lilian Dominicus YERSEKE - Op het terras van café 't Anker tegenover de kerk in Yerseke ligt de krant met het nieuws op ta fel: 'Mosseldag moet minder mas saal' staat er in de kop. De Vissers vereniging praat vandaag over de toekomst van de Mosseldag, maar ook in het dorp wordt er over ge sproken. Er komen teveel mensen op af, is de conclusie van het comité Mossel dag en daarom wordt in een plan van aanpak gesproken over een ont moedigingsbeleid: een kleinere bra derie, een euro vergoeding voor de vlootschouw, bakje mossels van twee naar vijf euro, mogelijk op lan ge termijn geen kermis meer. Maar het is ook een keuze voor meer kwaliteit, vindt het comité. Dus wordt er meer geïnvesteerd in het culinaire plein en informatie over de mosselkweek, de nieuwigheden op Mosseldag 2011. Het oordeel van de drie dames op het terras is unaniem: leuk, dat culi nair plein. Zeker doen. Maar zet dan wel de feesttent terug, want voor de jongeren blijft niets meer over. „Mijn zoons zijn al in de der tig, maar die komen nog elke keer terug voor de Mosseldag. Daar ko men ze namelijk iedereen die van vroeger kenden weer tegen", zegt Anke van Overloop. „Dat feest moet blijven", beklem toont de jonge vrouw naast haar. Ze wil liever anoniem blijven, er wordt veel gepraat in het dorp. „Van woensdag tot en met zondag moet je gewoon helemaal knock out kunnen gaan", zegt ze met een knipoog. Volgens haar is het een il- Vertrek: IncL vlucht Jva.€ 2.899,- Fjorden, Usland de Noordkaap Kiel, Lerwick, Reykjavik, Akureyri, Spitsbergen, Honningsvag (Noordkaap). Tromso, Gravdal, Bergen. Kiel AIDAcara Vertrek: 23 juni, 10 en 27 juli Duur: 18 dagen Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Weesperstraat 103 - Amsterdam Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen per hut en o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen Inclusief alle belastingen en volpension Zadar, Ravenna, Venetië AlDAaura Vertrek: 15,22, 20 april, 6, 13, 20 mei Duur. 8 dagen - Wèstelijke Middellandse Zee Palma de Mallörca, Tunis. Valletta, Palermo, Napels, Rome, Ajaccio, Palma de Maliorca Turkije en Griekenland Antalya, Istanbul, Izmir, Athene, Rhodos, Antalya AIDAdiva Vertrek' diverse data van 4 mei t/m 19 oktober Duur: 8 dagen Ind. vlucht Bij AIDAcruises verblijft u o.b.v. volpension aan boord. Daarnaast zijn diverse tafeldranken en de fooien inbegrepen! Oostelijke Middellandse Zee Venetië, Corfu-stad, Bari, Dubrovnik, AIDAbella diverse data van 30 april t/m 17 oktober Duuh 10 dagen Incl.. vlucht De nieuwe koers in cruisen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 116