Sarkozy spint garen bij drama U buitenland 19 Mooi makkelijk zo'n sta-op stoe Oslo wil 3reivik permanent achter tralies Belg krijg 30 jaar cel voor gooien zwavelzuur Merah filmde zijn aanslagen ©oH voor j vrijdag 23 maart 2012 msffismssmmsmm® Franse president doet het plots weer goed in opiniepeilingen Met zijn zware Colt 45 schoot Merah terrorisme en onveiligheid de Franse actua liteit in. En dat zijn.precies de thema's waar Nicolas Sar kozy goed op scoort. door onze correspondent Cees van Zweeden De kruitdampen van de politie-aanval op de wo ning van 'terrorist' Mo- hammad Merah, waar bij deze in een regen van 300 ko gels het leven verloor, waren nog niet weggetrokken of president Ni colas Sarkozy verscheen op de buis. De timing was perfect: tij dens het middagjournaal. Hij kon digde een verbod aan op het be- OSLO - De Noorse regering wil met een noodwet ervoor zorgen dat massamoordenaar Breivik voor de rest van zijn leven niet meer vrijkomt. Dat blijkt uit het wetsvoorstel waarover de Noorse TV2 gisteren berichtte. „Een patiënt zou voor zijn eigen veiligheid opgesloten kunnen blij ven in een behandelingsinstituut zolang de politie meent dat er ge vaar is dat iemand hem wil aanval len voor wat hij heeft gedaan", zou er in het voorstel staan. „Het gaat daarbij om heel speciale geval len waarbij de patiënt zware of schokkende handelingen heeft be gaan, zoals het plegen van massa moord." Als de wet direct van kracht wordt, moeten de Noorse rechters in de zaak de nieuwe re gels meewegen in hun oordeel. BRUSSEL - De rechtbank van Brus sel heeft een man gisteren veroor deeld tot 30 jaar cel omdat hij zwa velzuur had gegooid over zijn ex-maïtresse. De vrouw is sinds dien zwaar verminkt aan haar ge zicht. Ze onderging al 80 opera ties, mist een oor en is aan één oog blind. Richard Remes (57) kreeg de maxi mumstraf wegens de extreme ernst van de moordpoging. De ju ry sprak over het „onpeilbare lij den" dat slachtoffer Patricia Lef- ranc (46) nog elke dag ondervindt van de actie in december 2009. Volgens haar advocaat is de vrouw „sociaal dood" door haar vermin kingen en fysieke en mentale pro blemen. De dader zei spijt te hebben van zijn actie. Hij ontkende vergeefs dat hij de intentie had gehad zijn ex-vriendin te vermoorden. zoeken van websites die terroris me verheerlijken. Een dag eerder bracht hij een eer betoon aan de drie militairen die Merah had gedood. Opnieuw: breed uitgemeten op het scherm. Elders op het kazerneterrein ston den zijn poütieke opponenten. Het protocol gebood dat zij zwe gen. Na het bloedbad op de joodse school vroegen opiniepeilers de Fransen op wie zij bij de presi dentsverkiezing van 22 april hun stem uitbrengen. Sarkozy, een maand geleden nog kansloos, kreeg 30 procent. Dat was 2 pro cent meer dan de 'onoverwinnelij ke' socialist Francois Hollande. Sarkozy schortte zijn campagne op na het bloedbad van maandag. Hij was even kandidaat af, en hul de zich weer in de kleren van staatshoofd. Iemand moest het land door deze moeilijke wateren loodsen. Om niet harteloos te lij ken moest Hollande ook zijn cam pagne staken, waarmee hij zichzelf marginaliseerde. Dat niet alleen. Met zijn zware Colt 45 schoot Merah terrorisme en onveiligheid de actualiteit in. „Dat zijn de thema's waarop Sarko zy als geloofwaardiger dan Hollan de wordt beschouwd", aldus politi coloog Pascal Perrineau. Voordat Merah op het toneel ver scheen, was Sarkozy al begonnen in de vijver van extreem rechts te vissen. Zo bracht hij immigratie in verband met criminaliteit, en dreigde Frankrijk los te wrikken uit het Schengenakkoord dat een Europa zonder grenzen garan deert. Merah belichaamde in de optiek van rechts het gevaar van immigra tie. Hij was van Algerijnse af komst, wilde voetballer worden, maar eindigde als crimineel. In de gevangenis kwam hij in aanraking Mohammad Merah heeft de drie schietpartijen gefilmd waarbij hij in en rond het Zuid-Franse Toulou se in totaal zeven mensen doodde. De politie heeft de opnames terug gevonden en bekeken. De beelden zijn 'extreem expliciet', maakte een aanklager gisteren bekend. Me rah heeft tegen de politie gezegd dat hij de beelden op internet heeft geplaatst. Onduidelijk is waar, hoe of wanneer. BBsatBBSUmm met salafisten. Hij meldde zich bij het vreemdelingenlegioen, maar werd geweigerd. Daarna reisde hij af naar Pakistan, om via Afghanis tan als terrorist terug te keren. Het optreden van de politie, die wordt gezien als geesteskind van Sarkozy, kreeg waardering. De eni ge kritiek kwam van Francois Bay- rou, presidentskandidaat van het midden, die vond dat de contra spionagedienst DCRI gefaald had. Die had Merah in het vizier sinds zijn terugkeer uit Afghanistan, maar hoe was het dan mogelijk dat hij automatische wapens had kunnen bemachtigen? Een goede vraag, maar veel kiezers bleken ge rustgesteld bij de gedachte dat de DCRI terroristen afluistert. Bayrou zakte in peilingen naar 13 procent. zie onze website:buitenland Franse minister Cuéant vertelt hoe de fatale inval verliep ïSöZgïfiK-KKKi Heerlijk comfortabel zitten en dan weer moeiteloos opstaan. Dat is wat een Kwiek® fauteuil u biedt. Als u de kans krijgt van uw kleinkinderen natuurlijk, want die vinden de Kwiek® fauteuil minstens zo 'handig' als u. Kwiek, specialist in gezond zitten en opstaan. gratis zit Vraag de gratis zïtwijzer aan Demonstratie bij u thuis m- Zonder postzegel opsturen naar: Kwiek, Antw. nr. 149,2502 WB Den Haag Vraag de gratis uitgebreide zitwijzer aan. Daarin leest u alles over gezond zitten en kunt u onze collectie bekijken. «fes. 0 Kwiek komt kosteloos en vrijblijvend bij u thuis met 5 modellen om advies op maat te geven. Gezond zitten en opstaan We heten Kwiek en zijn specialist in gezond zitten. Voordat wij de deuren van ons eerste filiaal in Den Haag openen, demonstreren wij graag vrijblijvend bij 11 thuis. Bel 070 - 205 05 20 en ontdek wat Kwiek® zo uniek maakt' Eerste wmkel wordt medio april geopend!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9