gjfr Militairen eisen macht op in Mali KRAS.NL THURINGEN SAKSEN ITALIAANSE BLOEMENRIVIERA NOORD-ITALIAANSE MEREN MILAAN DEVON CORNWALL LOURDES PYRENEEEN ■kras.nl/39285 ■kras.nl/39323 ■kras.nl/35502 ■kras.nl/39295 ■kras.nl/39243 Vertrek: 25 april 5-daagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 4-sterren hotel, ontbijt en diner extra ingekochte voorjaarsaanbieding tip: boek voor slechts 39 extra ook het Vertrek: 7 en 21 april 8-daagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf in een hotel nabij de kust en ontbijt voor maar 299 een week naar de Bloemenrivièra? Dat kan bij KRAS.NL! Geniet aan de kust of kies voor de optionele excursies naar o.a. San Remo en de Cinque Terre Vertrek: 27 april t/m 14 december 4-daagse reis incl. Comfort Class busreis, overtochten, verblijf en ontbijt gegarandeerd vertrek op 27/4, 25/5 en 8/5 weekendje shoppen en/of de Tower Bridge, Big Ben en Buckingham Palace bewonderen optioneel citytour of bezoek aan een musical Vertrek: 6 april - gegarandeerd vertrek 4-daagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, (paas)diner en excursies 4-sterren hotel met vele faciliteiten laat u tijdens de paasdagen eens lekker in de watten leggen en beleef de lente in Bad Arolsen, Winterberg en aan de Móhnesee kras.nl/39320 I optionele excursiepakket, met o.a. Weimar, Erfurt, Leipzig en de Saalfelder Feeengrotten Vertrek: 2 juni t/m 22 september 8-daagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, diner en excursies gegarandeerd vertrek in juni en juli hotel met zwembad en div. thema-avonden beleef de gezelligste streek van Oostenrijk, met o.a. Mariastein, Innsbruck en Achensee Vertrek: 28 april t/m 6 oktober &daagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, diner en excursies gegarandeerd vertrek op 28/4 en 26/5 bewonder aan de oevers van het Lago Maggiore, Comomeer en Gardameer kleunge stadjes met boulevards en palmbomen. Zie www.kras.nl/39300 Vertrek: 19 mei, 16 juni ,11 aug. en 15 sep. fklaagse reis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, diner en excursies met Nederlandssprekende reisbegeleiding bezoek het unieke Lourdes, waar u diverse plechtigheden bijwoont en de heiligdommen kunt bekijken. Met ook een dagje Pyreneeën. waarom zou je meer betalen vrijdag 23 maart 2012 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 il Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zlln exclusiet reserveringshosten en Calamiteitenfonds. President Touré zou zijn afgezet Malinese militairen zeggen dat ze de macht hebben overgeno men van het 'incompetente regi me' in het West-Afrikaanse land. President Amadou Toumani Touré zou zijn afgezet'. Ook is een avondklok ingesteld en is de grondwet opgeschort. door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - „We willen deugdelijk wapentuig om de oorlog met de Toeareg-rebellen te winnen. We hebben genoeg van mooie praat jes." Zo verwoordde een Malinese korporaal het ongenoegen van zijn troepen. Niet veel later sloegen de soldaten aan het muiten en na men de macht over. De spanning binnen de Malinese strijdkrachten was de laatste tijd al om te snijden door het onvermo gen om Toeareg-rebellen in het noorden te verslaan. Door gebrek aan voldoende deugdelijk materi eel zijn recentelijk tientallen solda ten gesneuveld en hebben de rebel len strategisch gelegen steden kun nen veroveren. Meer dan eens heeft het leger zich terug moeten trekken omdat de munitie op was. In Aguelhoc zijn soldaten omsin geld door Toeareg en daardoor af gesloten van de toevoer van mate rieel. Pogingen om het beleg te bre ken zijn tot dusver mislukt. Foto's van gedode soldaten met hun han den op de rug gebonden, wat sterk doet vermoeden dat ze standrech telijk zijn geëxecuteerd door de op standelingen, hebben de woede binnen het leger verder aangewak kerd. Aanhoudende pleidooien van generaals voor betere wapens zijn steeds genegeerd. Toen de minister van Defensie woensdag opnieuw weinig meer bood dan zalvende woorden, was de maat vol. Wat in eerste instan tie vooral op een muiterij leek om het ongenoegen kenbaar te maken over de aanpak van de rebellie door president Touré, ontpopte zich tot een staatsgreep, iets meer dan een maand voor de presidents verkiezingen, op 29 april. De rebellen vechten al decennia voor een onafhankelijke staat voor de Toeareg, een nomadisch woes tijnvolk, maar de strijd stond jaren lang in de sluimerstand en de rege ring besteedde er nauwelijks aan dacht aan. Totdat vorig jaar duizen den Toeareg die in het leger van de Libische leider Kaddafi hadden gevochten, terugkeerden en de strijd nieuw leven inbliezen. De goed getrainde en bewapende strijders begonnen een nieuwe be weging, de National Movement for the liberation of Azawad (MN- LA), die met gemak het slecht uit geruste en gedemoraliseerde Mali nese leger onder de voet liep. De rebellen kregen ook versterking van overlopende officieren. Volgens analistenis hulp van bui ten onontbeerlijk om de MNLA, die gelieerd zou zijn aan Al-Qaida, te verslaan.Ook voor het leger dat de macht nu in handen heeft, is westerse hulp in de vorm van in lichtingen, materieel en gevechts vliegtuigen van doorslaggevend be lang om de rebellen een definitie ve klap toe te brengen. Militairen patrouilleren in de hoofdstad Bamako. Ze pleegden een staatsgreep omdat ze het niet eens zijn met de manier waarop de regering de opstand van Toeareg-rebellen in het noorden aanpakt. foto Malin Palm/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8