de trein stilstaan Topvoordeel ITALIË 7 'Schade economie valt mee' Fout in software Rover wil bus inzetten BB Nabestaanden in de bres tegen amnestie Bouterse 93391 KRAS» NI BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 23 maart 2012 Wachtende reizigers krijgen een taxi toegewezen bij Amsterdam Centraal foto Evert Elzinga/EPA Lege perrons op station Amsterdam Centraal. Door een technische storing ondervond het treinverkeer rond de hoofdstad de hele dag hinder. foto Evert Elzinga/EPA Bussen zijn nergens te bekennen. „Helaas is het op de drukste trajec ten van Nederland in de spits on doenlijk om bussen in te zetten. Hoe graag we dat ook zouden Wil len. Sterkte!", leest reiziger Bas Flesseman op Twitter. Even later tweet de NS dat er wel degelijk en kele bussen rijden. Via andere ka nalen wordt dit niet bekend ge PARAMARIBO - Nabestaanden van de slachtoffers van de December moorden in Suriname hebben er gisteren bij de Nationale Assem blee op aangedrongen om de voor gestelde amnestie voor president Desi Bouterse en 24 andere ver dachten te verwerpen. In een brief aan de leden van de Assemblee schrijven de nabestaanden dat het onder de Surinaamse en internatio nale wetten illegaal zou zijn om Bouterse amnestie te verlenen voordat er een uitspraak is gedaan in de rechtszaak tegen de presi dent. Op 8 december 1982 werden vijftien tegenstanders van het mili taire regime in Fort Zeelandia in Pa ramaribo omgebracht. Bouterse wordt gezien als hoofdverdachte. Mogelijk stemt de Nationale As semblee vandaag al over de voorge stelde wetswijziging die amnestie mogelijk maakt. maakt omdat er te weinig bussen voor alle gestrande passagiers zijn. De Tweede Kamer wil uitleg van minister Schultz. Later verdedigt NS-woordvoerder Erik Trintha- mer zich dat er geen bussen zijn in gezet omdat de prognoses van Pro- Rail steeds zijn veranderd. Als het probleem om 7.00 is opgelost, heeft het geen zin bussen te bestel len. De hele dag ondervond het treinverkeer nog problemen en ook gisteravond moesten reizigers nog rekening houden met vertra gingen in de omgeving van Am sterdam en Schiphol. zie onze website:binnenland Reizigers reageren geïrriteerd AMSTERDAM - De schade als gevolg van de treinstoring is niet eenvoudig te berekenen. Dat zegt vervoerseconoom Piet Rietveld van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. De storing was volgens hem ernstig, maar dat wil niet zeggen dat de economische gevolgen dat ook zijn. „We moeten het niet dramatiseren." De schade is afhankelijk van het aantal mensen dat door de storing is geraakt, maar vooral door hoe zij daarmee om gaan. „Een redelijk aantal mensen heeft een alternatief', stelt Rietveld. Ze kunnen bijvoorbeeld thuis werken of een keer de auto nemen in plaats van de trein. Het verhes aan productiviteit valt in dat geval best mee. „Mensen blijken inventief', aldus de econoom. „Je ziet in dit soort gevallen ook dat mensen die niet naar hun werk kun nen komen, dan maar een vrije dag opnemen", zegt Rietveld. Ook dat helpt volgens de econoom de daadwerkelijke schade te verminderen. UTRECHT - De treinstoring is veroorzaakt door een fout in het back-up- systeem. ProRail heeft laten weten dat zich een fout heeft voorgedaan in de schakelsoftware. Het systeem kon daardoor niet in werking treden. Vervolgens konden de seinen en wissels niet bediend worden. Treinver keer van en naar Amsterdam was tijdenlang niet of beperkt mogelijk. De storing deed zich voor rond 04.30 uur gistermorgen op de verkeer- sleidingspost Amsterdam. Om 08.40 uur was de softwarefout hersteld, aldus ProRail. AMSTERDAM - Reizigersorganisatie Rover wil dat er pendelbussen komen op belangrijke trajecten, bijvoorbeeld tussen Amsterdam- Zuid en Schip hol, om mensen te kunnen vervoeren als het treinverkeer plat komt te liggen. Tijdens een sein- en wisselstoring bij Amsterdam gisteren, die tienduizenden mensen in de Randstad tot in de avonduren dupeerde, was het volgens de Nederlandse Spoorwegen niet mogelijk om vervan gend busvervoer te regelen. De Nederlandse Spoorwegen adviseerden reizigers hun reis naar Amsterdam of Schiphol uit te stellen of de auto of bus te pakken. Later meldde de NS dat er toch bussen beschikbaar wa ren. Omdat er niet genoeg bussen voor alle reizigers waren, werd dit al leen via Twitter bekendgemaakt. De stremming op het spoor leidde tot extra drukte op de wegen rond Amsterdam. Sommige treinstations, zoals in Utrecht en Zaandam, raak ten overvol met gestrande reizigers. Streekvervoerder Connexxion zette alle beschikbare bussen en andere vervoermiddelen in om zo veel mo gelijk mensen op weg te helpen. Desondanks puilden de busstations uit. PM, 51EEP 6 M 30 SCH1PHOU Vertrek: 2/6 t/m 22/9 verlenging aan het levendige Gardameer mogelijk! met o.a. romantisch Venetië, Padua, Florence, Lucca, het beroemde Pisa, het pittoreske Cinque Terre en Verona incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38306 ADRIATISCHE KUST Vertrek: 12/5 en 2/6 altijd 100% vertrekgarantie! verblijf in 4-sterren hotel op slechts 50 m van het strand! met o.a Florence, Venetië, San Marino en optionele excursies naar Rome en Ravenna incl, vlucht, verblijf, ontbijt, 7 x diner, NL-spr, reisleiding en excursies ITALIA GRANDIOSA Vertrek: 11/4 t/m 17/10 strandverlenging mogelijk! met o.a. Palermo, Cefalu, "St Segesta, Agrigento, Syracuse sE en Taormina en een optionele excursie naar de Etna-vulkaan inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 2 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35610 Vertrek: 2/5 t/m 31/10 zeer complete rondreis! met o.a. de unieke stad Venetië, Verona, het fotogenieke Cinque Terre, bruisend Rome, Napels, Assisi, Pompei en Florence inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, ji#, 9 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38307 ROME, SORRENTO CAPRI Vertrek: 18/4 t/m 17/10 verlenging in Sorrento mogelijk! met o.a. de vele hoogtepunten van Rome, het beroemde klooster Montecassino, het fascinerende Pompei en Napels incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 3 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 ZUID-ITALIE SICILIË Vertrek: 13/5 t/m 30/9 wegens groot succes herhaald! met o.a. het trullistadje Albero- bello, Napels, Sorrento, Pom pei, Palermo, Syracuse en (optioneel) de Etna-vulkaan inclusief vlucht, verblijf, 13 x ontbijt, 5 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38200 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7