'Vredesplan' voor hekken 241 zeeland Cees Covers heeft geen hekel aan carnaval, maar wel aan confetti Kogels in vele maten 'Niet meedoen aan duur VNG-feest' De nieuwe Toyota Verso S Tomorroui Nu bij ons in de showroom! vrijdag 23 maart 2012 Waterschap wil af van patstelling Ossenisse door Henk Boot OSSENISSE - Als het aan waterschap Scheldestromen ligt, wordt de pat stelling rond de hekken op de zee dijk bij Ossenisse snel doorbroken. Er is deze week in een overleg met Vogelbescherming, provincie Zee land, gemeente Hulst en camping Zeemeeuw een 'vredesplan' op ta fel gelegd. Dat voorziet in het verplaatsen van het hek op de Zeedijk naar de waterkant, het openstellen van de onderhoudsweg op de dijk voor re creatief medegebruik, het wegha len van het kleibed op dat pad en het openen van de pier bij het Hel legat (de Zuidnol) na het broedsei- zoen. Na aanleg van twee nieuwe strekdammen in het gebied voor de vogels zouden de huidige twee pieren tussen 15 mei en 15 septem ber opengesteld kunnen worden, inclusief het Puttenstrandje aan de Noordnol. Of dat voorstel toereikend is om de partijen uit de schuttersputjes te halen, moet volgens water schapsbestuurder Guiljan van der Schelde nog blijken. Afgesproken is dat de deelnemers aan het over leg met de eigen achterbannen rug gespraak houden. „Maar we ho pen dat ons voorstel een zitting van de Raad van State op 21 mei overbodig maakt." Cruciaal is de opstelling van twee partijen in het conflict: de Vogelbe scherming en de Dorpsraad van Ossenisse. De Vogelbescherming voelde tot nu toe niks voor open stelling van de pieren voor recrea tief gebruik. De provincie, die ver gunningverlener is, wilde dat in elk geval wel voor de periode tus sen 15 mei en 15 september, zeg maar het zomerseizoen. De Vogelbescherming vreest dat de rust voor de diverse soorten strandlopers dan wordt verstoord en dat ze er niet meer durven te fourageren. Ook zijn de nollen bij hoogwater in haar ogen een ge schikte uitwijkplek voor de bees ten. Wel mag het hek op de Zeedijk van de Vogelbescherming worden verplaatst, zodat het fiets- en wan delpad op de dijk weer toeganke lijk wordt. De Dorpsraad die niet mee wilde doen aan het ambtelijk overleg deze week, zou met het voorstel kunnen leven, aldus Jos de Schepper. „Het klinkt niet ver keerd, maar we hebben geleerd niet te vroeg te juichen. Eerst ho ren wat de Vogelbescherming er van vindt en hoe het plan op pa pier wordt verwoord." Uit de oude haven aan de Bierkaai zijn tientallen kanonskogels opgegraven. Ze werden door belegeraars over de wallen heen Hulst in geschoten. Veel dateren er van het beleg van 1596 door Albertus van Oostenrijk. HULST - Het college van Burgemees ter en Wethouders van Hulst moet afzien van deelname aan het jubileum feestcongres van de Vere niging van Nederlandse gemeen ten. Die oproep doet de fractie Pro gressief Hulst (PH) in een motie die donderdag in de gemeenteraad aan de orde komt. PH becijfert de totale kosten voor de gemeente Hulst al snel op 10.000 euro. In een tijd waarin de gemeentebegro ting sluitend is gemaakt met 'har de ingrepen in onder andere socia le voorzieningen, subsidieverla ging en belastingverhoging' is het volgens PH 'onverantwoord' om op kosten van de belastingbetalers aan een dergelijk feest mee te doen. De motie roept ook op om bij de VNG een'scherp protest' te laten horen tegen het 'verkwisten van schaarse door de burger opge brachte gemeenschapsgelden'. door Martijn de Koning AARDENBURG - Hij is een flauwe rik, een zuurpruim, iemand die een ander zijn' feestje niet gunt. De reacties op de brief die Aarden burger Cees Govers samen met buurtgenoot Willy van Helden aan het gemeentebestuur schreef, zijn talrijk. Het duo vroeg de gemeenteraad om het gebruik van confetti tij dens de carnavalsstoet te verbie den, omdat het spul zo'n rotzooi geeft. Op de website van deze krant stelde vervolgens iemand voor om de komende tijd regelma tig de brievenbus van het echtpaar vol confetti te stoppen. Govers ligt daar 's nachts wakker van. „Dan denk ik: zal ik maar een bak onder die gleuf hangen, zodat niet de he le meterkast onder de troep zit." Govers wil de redenen voor het schrijven van de brief graag verdui delijken. „Allereerst: het gaat mij niet om het verbieden van carna val, of om het beëindigen van de stoet. We hebben het feest vroeger ook meegevierd, dus we hebben er helemaal geen hekel aan. Het gaat ons om die confetti." Bij de woning van het echtpaar, aan de Hennequinstraat, staat de stoet regelmatig stil. „Dat komt door twee scherpe bochten, even verderop." Vanaf de wagens wordt dan massaal met de rondjes en strookjes papier gegooid, vertelt Govers. Vorige maand besloot het echtpaar Govers de drukte te ont vluchten. Bij thuiskomst, een paar uur na het passeren van de stoet, troffen ze een enorme zooi aan. „De confetti lag door de hele voor tuin, was bewust in potten gestopt en de hele brievenbus, en daar mee ook de meterkast, lag vol." Govers maakte er foto's van. Ook waren er een paar zakken confetti leeggegooid in zijn achtertuin. „Daarvoor zijn ze over een muur tje en door de heg van mijn tuin gekropen. Dat gaat toch echt te ver. Weet je hoe lang het duurt voordat je dat schoon hebt?" Voorzitter Germen Modde van de Aardenburgse carnavalsstichting De Nachtuuln kent het verhaal van Govers. „Dat ze zelfs in zijn tuin zijn geweest, is natuurlijk niet te tolereren. Maar voor ons is zo iets niet te controleren." De wagen bouwers nemen zelf hun confetti mee, benadrukt Modde. „Daar heb ben we nu als organisatie geen in vloed op." De stichting praat bin nenkort over confettigebruik. „Er zijn optochten waar alleen in be paalde straten met confetti ge gooid mag worden. Je zou hier ook aan zoiets kunnen denken." ■«mmi CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Toyota Vanaf 15.990,- k' fc' -—A1 IÜ: TOYOTA 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68