Verrassing zit in slotakkoord zeeland 123 Zwingastvrouwen Fons Roctus en Piet de Geen wateroverlast bij Cock uit Hulster raad breder Schipdonkkanaal Scoutingactiviteiten op Grote Markt 'Oefening Kweekt Kunst' treedt op vrijdag 23 maart 2012 door Sheila van Doorsselaer HULST - Fons Roctus (75) en Piet de Cock (76) nemen na een jaren lange carrière per 1 april afscheid van'de Hulster politiek. De politieke loopbaan van Roctus uit Kloosterzande begint in 1970, waar hij raadslid was in de toen malige gemeente Hontenisse. In de raadsperiode 1998 tot 2002 is hij er ook wethouder financiën voor de partij Algemeen Belang ge weest. Na de gemeentelijke herin deling in 2003 komt hij weer een periode terug als raadslid voor Al gemeen Belang in de gemeente raad van Hulst en in 2010 werd hij wederom met voorkeursstemmen in de raad gekozen voor de fusie partij Algemeen Belang Groot Hulst. Nu is het echter mooi ge weest. De Cock uit Nieuw Namen zit sinds 1994 in de Hulster ge meenteraad. Eerst namens Groot Hulst en sinds 2010 namens Alge meen Belang Groot Hulst. Bij de gemeente is de brief, waarin beide heren aangeven hun zetel be schikbaar te stellen, nu in behande ling. Volgens de kieslijst zou Hul stenaar Alois de Deckere (78) in de raad komen, maar die geeft te ken nen dat niet meer te ambiëren. Toon Maas en Marina Strooband zijn volgende op de lijst. VIDEO Dethon-medewerkers demonstreer den tegen nieuwe Wet Werken naar Vermogen. Zie www.pzc.nl/video. KLASSENWERK Lees alle vorige afleveringen van de rubriek Klassenwerk op de website! www.pzc.nl/klassenwerk TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Wout Bareman TERNEUZEN - In het Vlaams parle ment zijn twee studies gepresen teerd die duidelijk maken dat een eventuele verbreding van het Schipdonkkanaal, net over de Vlaams-Zeeuws-Vlaamse grens, niet leidt tot overstromingen of an derzijds watertekort. De waterhuis houding in de Vlaamse grens streek baart deskundigen al jaren zorgen. De afvoermogelijkheden zijn ge brekkig. Er moet al te vaak een be roep worden gedaan op het Ka naal Gent-Temeuzen en de slui zen in Terneuzen voor het spuien van het overtollige water uit het Vlaamse achterland. En dat wekt weer irritatie bij de scheepvaart. Langdurig spuien via de sluizen leidt tot soms lange wachttijden. Verbreding en verdere aanpassing van het Schipdonkkanaal tussen Deinze en Zeebrugge is van levens belang voor de ontsluiting naar achterland van de haven van Zee- brugge. Die haven wordt op die manier ook aangesloten op de Sei- ne-Scheldeverbinding, die in 2018 in gebruik moet worden geno men. De aanpassing van het Schip donkkanaal stuit echter al jaren op felle protesten van met name de milieu- en natuurorganisaties. Astrid van Domme (foto) van mini-camping Het Platte Putje bij Groede maakte, met Nathalie en Christianne de Maertelaere van mini-camping Boerenhof in Boerenhol, de fietsroute Groede in 1000 jaar in kader van cursus gastvrouw/gastheer Zwinstreek. pekaar 1 gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden Weerman Jos Broeke kondigt op de radio bij Omroep Zeeland 'de mooiste dag van het jaar' aan. „Tot nu toe", voegt hij er wijselijk aan toe. Tijd om de fiets te pakken om een splinter nieuwe route te verkennen, Groede in 1000 jaar. door Harmen van der Werf Op internet circuleert de fietsroute al een tijdje. Toch is As trid van Damme van Het Platte Putje bij Groede verbaasd als een liefheb ber zich meldt. Het lijkt nog niet de bedoeling dat die wordt verre den. Komende maandag eindigt in het Belgische Damme de cursus Gastheer en gastvrouw van de Zwin streek. Pas dan is het officieel. En wie weet heeft Astrid met haar mede-ontwerpers Nathalie en Christianne de Maertelaere uit Boerenhol wel één van de beste drie arrangementen gemaakt. De kans is aanwezig. En die kans is niet alleen aanwezig omdat iedereen altijd kans maakt. Het enthousiasme van de maak sters voor hun streek straalt af van hun 38 kilometer lange fietsroute. Ze brengen de onverwacht rijke historie van Groede en omgeving tot leven. „Met dank aan Huib van Iwaarden van de supermarkt in Groede", merkt Astrid direct op. „Hij is een levende encyclopedie als het om de geschiedenis van Groede gaat." Ze is er zelf ook door gegrepen. „Waar komt de naam Zwartegatse Kreek bijvoor beeld vandaan? Dat is aardig om te weten." Het Platte Putje aan de Woordweg is het startpunt van de ontdek kingstocht. De route is te rijden met satellietnavigatiesysteem gps, van internet te plukken op www.routeyou.com/route/view /404612/fietsroute-groede-in- 1000-jaar.nl, of gewoon met een kaartje in de hand. Wel zo eenvou dig, al moet je wel goed opletten. Allereerst is het dorp Groede aan de beurt, met de fraaie Grote Kerk die, rijdend door de polder, steeds een baken blijft. Groede is geluk kig in de Tweede Wereldoorlog ge spaard gebleven als Rode Kruis- vluchtelingendorp. Jacob Cats zetelt onder de Grote Kerk, in brons. De dichter en poli ticus heeft rond Groede veel geld verdiend met inpolderingen, maar wie had dat anders moeten doen? Niet alle sporen van natuur- of menselijk geweld heeft hij overi gens kunnen laten uitwissen. Her en der zijn nog oude waterlopen te vinden, kreekresten, nu vaak na tuurgebieden. In combinatie met 'gewoon' akkerland zorgen ze voor de juiste, spannende verscheiden heid. Zoals natuurgebied De Blik ken bij Scherpbier, de buurtschap die eindelijk met een - mooi - fiets pad van Groede naar Oostburg is 'ontsloten'. Helaas zijn enkele stukjes in de route, zoals een deel van de Henri- cusdijk bij Scherpbier, niet geasfal teerd. Op een wielrenfiets is dat niet lekker; van de andere kant, zo waren alle wegen vroeger. Geluk kig komt er geen landbouwtrekker voorbij die stofwolken veroor zaakt. Boeren zijn volop op het land bezig. Aan de Torenweg tus sen Groede en Schoondijke wor den aardappelen gepoot. De oos tenwind is nog behoorlijk fel. Snel richting Boerenhol - naar Boere' nol; een nol is een zandrug - en richting de kust, waar bijna aan het einde een verrassing wacht. Dwars door de Zwartegatse Kreek is een fietspad aangelegd. Daar doe je het voor, 38 kilometer fietsen, voor zulke briljantjes. HEIKANT Inbouwapparatuur bij garagebedrijf gestolen Tussen dinsdagavond 20.15 uur en woensdagochtend 08.00 uur is er ingebroken in een garagebedrijf in Heikant. Uit het pand zijn gereedschappen en elektrische inbouwapparatuur met een totale waarde van vele dui zenden euro's weggenomen. Er is een ruit vernield. HULST Scouting 't Jagertje Hulst houdt morgenmiddag Scout It Out op de Grote Markt in Hulst. Tijdens deze middag kunnen kin deren allerlei scoutingactiviteiten doen, waaronder reuzetwister, marshmallows roosteren en een mega-stoelendans. De scoutingmid- dag start om 13.00 uur. SCHOONDIJKE In dienstencentrum de Moaneblus- ser in Schoondijke trakteert mu ziekvereniging 'Oefening Kweekt Kunst' de bezoekers morgenavond op een muzikale avond. De muzikanten spelen zowel mars muziek als muziek van Michael Jackson. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN Kraampjesmarkt op koopzondag centrum De maandelijkse koopzondag in het centrum van Terneuzen wordt zondag voor het eerste gecombi neerd met een kraampjesmarkt. Op de Markt staan van 12.00 tot 18.00 uur 54 kramen, met een tota le lengte van ruim 220 meter. Het aanbod is breed: kleding, planten, curiosa en lekkernijen uit de Hol landse, Surinaamse en Thaise keu ken. De winkels zijn geopend van 13.00 tot 17.00 uur. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67