Croede in 1000 jaar zeeia Ét? PZC 22 Parkerende vrachtauto's in Waterlandkerkje kent felle vóór- en tegenstanders Sluise partijen peilen meningen bevolking tijdens 'coalitiecare' almanak Slipje fW: v m Speed of life vrijdag 23 maart 2012 door Raymond de Frel Groede ademt geschiedenis. Niet alleen het dorp zelf, maar ook de wijde omgeving. De eerste dijk is aangelegd in 1100, de laatste in 2009. In Groede zelf herinnert het beeld van Jacob Cats aan het verleden, in de polders laten fraaie kreken de historie herleven. Zeesluizen, ontpoldering, een tweede kerncentra le U maakt zich op on ze website druk over tal van belangrijke zaken. Maar het wordt pas echt spannend als het gaat om het parkeren van vracht wagens in Waterlandkerkje. Chauffeur Ronny van de Kerkho- ve maakte zich druk over een kla gende bewoner, die ervoor heeft gezorgd dat hij zijn voertuig niet meer bij 'de blauwe loods' in de Torontostraat kan parkeren. Deze overbuurvrouw ervoer geluidso verlast, dus vroeg ze de gemeente Sluis in te grijpen. Van de Kerkho- ve parkeert zijn wagen daarom nu buiten het dorp, in de polder. Hij vreest dat zijn cabine daar binnen de kortste keren wordt opengebro ken. Van de Kerkhove heeft wei nig begrip voor de klacht, ook om dat op deze locatie meerdere chauffeurs al sinds jaar en dag hun vrachtauto's stallen. Het internetbericht resulteerde al snel in ruim dertig reacties, die zijn op te delen in twee kampen: sympathisanten van de chauf feurs én steunbetuigingen aan de klager. De tegenstanders van de klager beroepen zich al snel op een sentimenteel argument: de klager zou geen Zeeuws-Vlaamse roots hebben. „Jammer dat in zo'n kleine gemeenschap zo wei nig verdraagzaamheid is, met dit soort vetes als gevolg. Als je voor de rust naar een dorp komt en aan de industriezijde een woning koopt, dan denk ik dat je sowieso zelf de problemen opzoekt", schrijft 'inwoner'. Over verdraag zaamheid gesproken, 'inwoner' toont zich meteen na voorgaande opmerking op dit vlak ook niet van zijn sterkste kant „Heren/chauffeurs, succes met de tegenwerkende Randstad-krach- ten, die vanwege hun financiën een goedkoop huis in het mooie Zeeuwse kopen en het daar dan 'even' gaan regelen." Reageerder 'Kerkjenaar' durft zelfs te reppen over de 'stadsen te gen de plattelanders'. Kerkjenaar vindt dat de chauffeur niet moe ten klagen. „Alleen maar omdat meneer de chauffeur iets vroeger uit zijn bed moet. Er zijn mensen die de fiets nemen om naar hun werk te gaan. Dus deze chauffeur is wel een beetje lui." Er werd nogal met modder gesme ten. Gedupeerde chauffeurs zou den in de vroege ochtend bij wij ze van protest klagers wakker toe teren, een ander vindt dat de chauffeurs de klagers maar eens op een flinke lading zand moeten trakteren en 'pieter' opteert om de klagers naar een bejaardente huis te sturen. U merkt het al: de vrachtwagens maken heel wat tongen los. En dat zal ongetwijfeld nog wel even zo blijven. Ook al probeert chauf feur Ronny met een reactie onder het internetbericht zelf een einde te maken aan de discussie. „Twee bewoners hebben gewonnen van het hele dorp, dus twee families hebben wat te vieren. Hiep, hiep, hoera, dat hebben we fijn voor el kaar. O ja, de landbouwer is van plan te vragen wanneer zijn aard appelen eruit mogen. En ook of er misschien zomertarwe in mag van jullie. Discussie vanaf nu ge daan, ik wil het er niet meer over hebben. Get a life!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. OOSTBURG - De Sluise coalitie houdt donderdag 29 maart vanaf 19.30 uur coalitiecafé in de Rabo- zaal van het Ledeltheater. Aan de hand van prikkelende stellingen kunnen inwoners in discussie gaan met wethouders en raadsle den van de coalitiepartijen CDA, WD, PvdA, D&T en D66. Na de verkiezingen beloofde de ge formeerde Sluise coalitie dat ze jaarlijks verantwoording zou afleg gen voor het beleid. Burgers moch ten én konden in het coalitiecafé vragen stellen, ideeën opperen en in discussie gaan met raadsleden en wethouders en zodoende een 'bijdrage leveren aan het toekom stig beleid' van de gemeente. Stellingen als 'landbouw is ook na tuur' en 'kleine scholen moeten zo snel mogelijk dicht' zullen van af 19.30 uur vermoedelijk voor fel le debatten zorgen. Tip? redactie@pzc.nl Ze is nogal chaotisch, die medewerk ster van dat Middelburgse kantoor. Vooral 's morgens als er in hoog tem po wordt gedoucht, gekleed, ontbe ten en de kinderen naar school wor den gebracht. Voor het gemak doet ze dan altijd een elastiekje in heur haar. Die ochtend kon ze zo'n ding niet vinden. 'Vooruit, een slipje dan maar. Dat is ook elastisch'. Whiiiii! Op weg van school naar het werk realiseerde ze zich dat ze het on dergoed nog op haar hoofd droeg: In het handschoenenkastje ermee. Veel later op de dag haalde ze haar auto op, die een APK had onder gaan. „Ik heb het kentekenbewijs in het handschoenenkastje gelegd", sprak de glimlachende automonteur. Whaaaa! tSSSSKEÖSSBHH8H WEBWINKEL OiscBi C-rv 3.000 beelden per seconde pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games 2 dvd-box Nog nooit werd de natuur zo wonderschoon in beeld gebracht. Met maar liefst 3.000 beelden per seconde heb ben meerdere "high speed camera's" de meest spectacu laire acties van vele prachtige dieren weten vastte leggen. In extreme close-ups en in de beste beeldkwaliteit mogelijk ziet u haarscherp wat voorheen niet waarneembaar was. Zie onder andere hoe een arend in volle vlucht zijn prooi pakt, hoe een kikker een bidsprinkhaan grijpt en hoe een ratelslang wordt verrast door een Koningsslang. Speed of Life is met recht de natuurdocumentaire van het jaar! Speelduurl30 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 12,95* exclusief verzendkosten. 1Platte Putje 2. Groede dorp 3. Grote Kerk 4. Markt 5. Jacob Cats 6. Vlaemsche Erfgoed 7. Lutherse kerk 8. Geuzendijk 9. Barendijk 10. Biosfeer 11Kasteelberg 12. Nieuwerkerkse kreek 13.Scherpbier 14. De Blikken 15. Marolleput 16. Krabbedijk 17. Nieuwerkerkse kreek 18. Torenhoeve 19. Schoondijkse weg 20. Baarzandsekreek 21. Kruisdijk 22. Boerenhol 23. Boerenhof 24_Hoerenkreek 25. Nolletjesdijk en Hogendijk 26. Zwartegatse kreek 27. Nieuwe Zwartegatse dijk 28. Groede Podium 29. Catshoeve 38 kilometer Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66