24 Niets is zeker voor scholen 'Slappe raad' laat inwoners spartelen leebonk 0,75 Samen zijn we sterk! RECLAME Veiligheidseisen Zwembad zondag vrijdag 23 maart 2012 door Rob Paardekamm THOLEN - Welke scholen in Tho- len-stad nieuwbouw krijgen en welke, het met renovatie moeten doen, is nog niet bekend. Dat stel de wethouder Peter Hoek woens dag tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. En dat terwijl in een document dat het college naar de raad stuur de klip en klaar staat aangegeven dat Ter Tolne en De Veste een nieuw gebouw krijgen, terwijl De Regenboog, Eben Haëzer en De Kraal worden gerenoveerd en mo gelijk uitgebreid. Volgens Hoek is echter nog niets zeker. „Laten we nog geen namen koppelen aan re novatie of nieuwbouw." De commissie sprak woensdag over het masterplan Tholen, waar de genoemde scholen deel van uit maken. Aan de orde was variant 7. In deze nieuwe variant kunnen zo wel scholen als sportvelden in het gebied rondom de Zoekweg blij ven zitten. In het verleden was er sprake van dat de sportclubs zou den verkassen naar een locatie bui ten de bebouwde kom. Voetbal club Tholense Boys ziet dat echter niet meer zitten. vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 •Oostsingel 44 Goes «tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl Sportclubs blijven waarschijnlijk aan Zoekweg „Yerseke is slecht te bereiken, met eigenlijk maar twee toegangswegen, terwijl de toestroom aan mensen nau welijks beheersbaar is. Het is tot nu altijd goed verlo pen, maar je moet er niet aan denken dat er iets mis gaat." Julien Barbé, comité Mosseldag Zonder al een definitieve keuze te maken, lieten veel fracties woens dag doorschemeren wel te voelen voor de nieuwe variant. Deze zal nog wel op details moeten worden uitgewerkt. Zo wil muziekvereniging Concor dia graag in de oude gymzaal aan de Zoekweg blijven zitten, terwijl het eigenlijk de bedoeling is dat de ze wordt gesloopt. Het is de vraag of de gemeenteraad de vereniging tegemoet wil komen. Ook over re novatie dan wel nieuwbouw voor de scholen moet dus in een later stadium nog worden besloten. Voorzitter Piet van der Vlies van Tholense Boys sprak tijdens de ver gadering zijn zorgen uit over het feit dat uitvoering van het master plan pas op z'n vroegst in 2018 be gint. Zijn club heeft op dit mo ment al te weinig velden. „Wij heb ben 23 teams. Dat betekent dat er zaterdagen zijn waarop 12 of meer teams een thuiswedstrijd spelen. Dat is nauwelijks meer te plannen. Soms worden de eerste wedstrij den al om 8 uur 's ochtends ge speeld. Je kunt je voorstellen dat de uit spelende teams, als die bij voorbeeld uit Roosendaal moeten komen, daar niet zo blij mee zijn." THOLEN - SGP en ABT hadden woensdag tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken een aanvaring over het zwembad. De SGP betreurt het dat zwembad De Spetter op zondag open is en wil graag dat het college bekijkt of dit anders kan. Daarop stelde Han van 't Hof (ABT) dat de SGP 'ook eens respect moet hebben voor mensen die wél op zondag naar het zwembad willen. SGP'er Bert van Eenennaam reageerde als door een wesp gestoken. „U doet aan stemmingmakerij." 'Wat een slappe raad', ver zuchtte een ambtenaar van de gemeente Tholen woens dag tijdens de commissie be stuurszaken. Ook veel inwo ners dropen teleurgesteld a£ Er komt nog steeds geen be sluit over de zwembaden. Veel inwoners van Tho- len-stad hadden zo graag die vier verlossen de woorden willen ho ren: 'De Spetter blijft open'. In Sint-Maartensdijk willen ze ook wel eens weten of er een buiten bad beschikbaar blijft. Een kleine honderd mensen be zochten woensdag de vergadering van de commissie bestuurszaken in de hoop duidelijkheid te krijgen verzoek om dit te onderzoeken komt echter rijkelijk laat. Dat er knopen moeten worden doorge hakt over de zwembaden is al lang bekend en ook het idee voor pu- bliek-private samenwerking komt niet voor het eerst langs. Als klap op de vuurpijl vragen de coalitie partijen ook nog of het onderzoek kan worden afgerond vóór in mei de kadernota wordt behandeld. Volgens wethouder Jan Oudesluijs is dat bijna onmogelijk. Voor zwembad De Spetter moet de ge meente immers nog op zoek naar een private partner die wil praten over de mogelijkheden. Alles wijst er dus op dat de inwo ners nog flink wat geduld moeten hebben voor ze duidelijkheid krij gen over de zwembaden. Voor hen is het te hopen dat de raadsleden na het komende onder zoek wél een besluit durven ne men en niet langer om de hete brij heendraaien. door Rob Paardekam over de toekomst van de zwemba den. Vóór de vergadering was ech ter al duidelijk dat die helderheid er niet zou komen. De coalitiepar tijen (SGP, PvdA, CDA en WD) hadden al besloten dat er extra on derzoek moet komen. De oppositie deed hard zijn best om de collegepartijen nu al tot een keuze te dwingen, maar dat lukte niet. Ja, natuurlijk wil ook de coalitie het liefst twee zwembaden behouden, maar niet tegen elke prijs. De partijen hikken aan tegen de hoge kosten. Zo kost renovatie van De Spetter 1,3 miljoen euro. Dan is er ook nog het jaarlijkse ex ploitatietekort van enkele tonnen. Maar er gloort hoop. Publiek- private samenwerking biedt wellicht soelaas. Door in zee te gaan met een private partner kan het in stand houden van De Spet ter misschien een stuk goedkoper worden voor de gemeente. De coa litiepartijen hebben daar hun hoop op gevestigd. Ook in Sint-Maartensdijk kan wel licht zo'n soort samenwerking ont staan. Eigenaar Knols van vakantie park De Pluimpot is al van plan een, binnenbad aan te leggen. De gemeente zou zich kunnen aanslui ten door het zo vurig gewenste buitenbad te betalen. Voor ze een defin itief besluit ne mén, willen de coalitiepartijen we ten welke kansen publiek-private samenwerking biedt voor beide zwembaden. Dat is logisch. Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62