Heibel over schouwburg PZC 'Woonvoorziening Is buitenproportioneel' 221 zeeland 'Trillingsonderzoeken spoor zijn betrouwbaar' Speed of life Basisschool D'n Bogerd 2 dvd-box Nog nooit werd de natuur zo wonderschoon in beeld gebracht. Met maar liefst 3.000 beelden per seconde heb ben meerdere "high speed camera's" de meest spectacu laire acties van vele prachtige dieren weten vastte leggen. In extreme close-ups en in de beste beeldkwaliteit mogelijk ziet u haarscherp wat voorheen niet waarneembaar was. Zie onder andere hoe een arend in volle vlucht zijn prooi pakt, hoe een kikker een bidsprinkhaan grijpt en hoe een ratelslang wordt verrast door een koningsslang. Speed of Life is met recht de natuurdocumentaire van het jaar! Speelduurl30 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 12,95* exclusief verzendkosten. door Luc Oggel goes - De toekomstige woonvoor ziening voor cliënten van Emergis aan de Heemskerkstraat in Goes-West is buitenproportioneel. Dat zeiden omwonenden gistera vond tijdens een informatiebijeen komst over het plan .van woning corporatie RWS, ontwikkelaar Marsaki en centrum voor geeste lijke gezondheidszorg Emergis. De bedoeling is om een drie (ge trapte) lagen tellend complex neer te zetten in herstructureringswijk West, waar vanaf 2015 26 cliënten van Emergis een beschermd wo nen-programma. krijgen aangebo den. Hoewel er niet zozeer weer stand is tegen de cliënten, hebben bewoners van een handvol omlig gende koopwoningen vooral be denkingen over de hoeveelheid be woners in de kleine en besloten Heemskerkstraat. „Zo kunnen ze toch niet integreren, wat de bedoe ling is", zei een bewoonster. Volgens Henk Bekker van RWS is wel naar andere locaties gekeken, maar paste het gebouw daar niet. „Het is onze taak ook deze men sen fatsoenlijk te huisvesten. Het aantal van 26 kan door de zorg worden gefinancierd en gegaran deerd, legde Bianca van Teeffelen van Emergis uit. vrijdag 23 maart 2012 Goes weet niets van onderzoek Middelburg Deelt samen met D'n Akker een schoolplein in Waarde. De bovenbouw - de groepen 5, 6, 7 en acht heeft 19 leerlingen. De onderbouw - de groepen 1, 2, 3 en 4 heeft 17 leerlingen. D'n Bogerd heeft maar twee klassen. door Luc Oggel GOES - TNO en Peutz zien geen aanleiding om de conclusies van hun onderzoeken naar trillings- en geluidshinder van goederentrei nen die door Goes rijden te her zien. Dat antwoorden zij op vra gen van de Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn (BAS), die de resultaten in twijfel trok. De gemeente Goes had de onder zoeksbureau^ opdracht gegeven om metingen te verrichten, om zo een beslissing te kunnen nemen over het al dan niet aanleggen van een veertig miljoen euro kostende spoorbak. De conclusie van de me tingen luidde dat een bak minder dan de helft van het geluid en tril lingen zou wegnemen, terwijl dat wel een voorwaarde was voor het Goese college. De gemeenteraad zal nog een definitief besluit moe ten nemen over de spoorbak, maar het college blijft bij hèt stand punt af te zien van aanleg, zegt wethouder Loes Meeuwisse. door Frank van Cooten goes - De gemeente Goes is zeer onaangenaam verrast door het be sluit van Middelburg een finan- cieel-juridisch onderzoek te star ten naar de financiën van de Stich ting Theater Exploitatie Zeeland (TEZ). Dit is de werkmaatschappij van de schouwburgen in Middel burg en Goes. Middelburg heeft vooraf geen over leg gehad met Goes over het onder zoek. „Ik ben daar flink chagrijnig over", zei wethouder Jan de Poot- er gisteravond tijdens de raadsver gadering. De activiteiten van TEZ stopten op 30 juni 2011, nadat de gemeen ten een akkoord had bereikt over het in particuliere handen geven van de schouwburgen. Voordat de TEZ kan worden opge heven dienen alle financiële kwes ties afgerekend te worden via een zogeheten vereffening. Het Goese college was al akkoord met de vereffening, maar trok een voorstel hiervoor aan de gemeente raad staande de vergadering in door de 'verrassing' van Middel- burg. De Poorer zei dat de afgelopen maanden noch de accountant, noch de gemeente Middelburg richting Goes twijfels te hebben geuit over de cijfers. De Goese raadsfracties deelden de veront waardiging van De Pooter. „Deze verrassing brengt ons bijna in de verleiding een motie van treurnis of teleurstelling of zelfs een motie van wantrouwen tegen Middel burg in te dienen", zei Henk Hoo- gerland (PvdA). „Wij gaan daar echter niet over." De twee gemeenten staan garant voor de vereffening. Middelburg moet ruim zeven ton bijpassen, maar de gemeente heeft twijfels over de cijfers die het TEZ-bestuur heeft overlegd. De gemeente Goes staat voor 3,5 ton op de lat. Volgens Middelburg gaat het om veel geld. Er bestaat verschil van in zicht over een aantal posten. Mid delburg treedt hierover niet in de tail, maar in de stukken die door TEZ zijn overlegd valt op dat de personeels- en bureaukosten bij TEZ in haar laatste seizoen 280.000 euro hoger uit zijn geval len dan begroot. Het Goese college stuurt vandaag een 'stevige' brief naar de gemeen te Middelburg waarin om ophelde ring wordt gevraagd. „Naar aanleiding hiervan bepalen we ons standpunt over de voort gang van de vereffening:" Gregory schildert zijn kleiwerk. foto Willem Mieras ^WEBWINKEL pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60