crepeert' binnenland 15 Genoeg geld, zegt De Krom MPmr m SCHOOTHOND - n„VAN EU DOE TOCH US PW: 'Verwerk afval buurlanden bij Covra' Wereldomroep neemt afscheid m Teeven: Nadelen aan ruimer spreekrecht je zult maar arbeidsongeschikt raken en niet meer bij een gewone werkgever aan de slag kunnen.' Come van Breuk, AbvaKabo FNV vrijdag 23 maart 2012 KABiNET DEN haag - Staatssecretaris Paul de Krom (Sociale Zaken) is ervan overtuigd dat gemeenten kunnen toekomen met het geld dat be schikbaar is om werklozen met een handicap zo veel mogelijk aan een 'normale' baan te helpen. De Krom wil vanaf volgend jaar de bijstand, sociale werkplaatsen en de regeling voor jonggehandi capten grotendeels samenvoegen in een nieuwe wet Zo wil hij in een periode van 30 jaar 1,8 miljard euro bezuinigen. Volgend jaar bedraagt de bezuini ging 260 miljoen. Gisteren meldde De Krom aan de Tweede Kamer dat hij de kritiek van de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG) niet deelt dat de kosten voor gemeenten gelijk blij ven en zij daardoor miljoenen te kort zullen komen. De staatssecretaris meent dat de ge meenten kunnen besparen door ef ficiënter te werken. Verder wijst De Krom er op dat ook een door de VNG ingestelde commissie eer der concludeerde dat het budget voldoende moet zijn. Voor een overgangsperiode heeft het kabi net 400 miljoen euro beschikbaar gesteld. Onlangs brachten uitvoerders van de nieuwe wet, met name gemeen ten, hun zorgen over tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer. den haag - Al het radioactief me disch afval, besmet schroot, dier lijk materiaal van proefdieronder zoek en laboratoriumglaswerk uit buurlanden moet worden ver werkt bij de Covra in Zeeland. Dat vindt de PW in de Tweede Kamer. „Door de geringe hoeveel heid afval per land en het feit dat ieder land zijn eigen verwerkings machines heeft staan, is de efficiën tie op dit moment ver te zoeken", zegt Kamerlid Richard de Mos. „De machines voor het verwerken van laag- en middelradioactief af val kosten vele miljoenen euro's per stuk. Het zou een flinke kos tenbesparing zijn als er één plek komt waar het afval wordt ver werkt. Doe dit in Zeeland dan le vert het ook werkgelegenheid op." De Mos heeft minister Maxime Verhagen (Energie) gevraagd of Nederland het laag- en middelra- dioactieve afval van andere Euro pese landen kan verwerken. Directeur Hans Codée van de Covra vindt het geen gek idee. „De verwerking kan efficiënter. Toen 15 jaar geleden de installaties in Nederland en België werden ge bouwd was het onbespreekbaar om radioactief afval over grenzen te vervoeren. Elk land bouwde zijn eigen verwerking. Nu is er overcapaciteit Het is van belang om te zien hoe in de toekomst de verwerking efficiënter kan. De wet is geen belemmering en de Covra hoeft niet te worden uitgebreid." HILVERSUM - Een live-uitzending van 24 uur. Dat staat de Wereldom roep voor ogen als afscheid. Na ruim 65 jaar komt er dit jaar een einde aan de Nederlandstalige ra dio-uitzendingen van Radio Ne derland Wereldomroep (RNW). Op 10 en 11 mei wordt afscheid ge nomen met de uitzending Tot zo ver de Wereldomroep. De hoogte punten passeren nog één keer de revue. Medewerkers van Dethon demonstreren op het Malieveld in Den Haag. ties en vakbonden blijft het stil. „Het grote publiek is inderdaad nog onvoldoende doordrongen van de effecten van deze wet, de grootste bezuiniging van dit kabi net", zegt Van Brenk. „Als je zelf geen kind of partner hebt met een handicap, heb je geen idee hoe groot de gevolgen zijn. Maar het kan iedereen gebeuren. Je zult maar arbeidsongeschikt raken en niet meer bij een gewone werkge ver aan de slag kunnen. De gevol gen zijn voor velen echt een dra ma." Van Brenk deelt de kritiek niet dat de bond met zijn campag ne te veel op de persoon van Rut- te speelt. „We richten onze pijlen op het héle kabinet. Met gera niums redden we het niet, is de af- foto Sam Claeys gelopen maanden gebleken, dus komen we als het nodig is met zwaarder geschut." Hoe zwaar dan? „Daar ga ik niet op vooruit lo pen. We zullen er alles aan doen om de rest van werkend Neder- land ervan te doordringen dat de WWVN niet alleen het probleem is van de 'stumpers' in de sociale werkplaatsen." Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl den haag - Staatssecretaris Fred Teeven (Justitie) waarschuwt dat verdere uitbreiding van het spreek recht van slachtoffers nadelen kan hebben. De WD wil dat slachtof fers tijdens een proces ook kunnen aangeven welke straf de dader moet krijgen. Teeven wees er giste-, ren op dat de officier van justitie en de rechter alle informatie mee moeten wegen. Als hun afweging anders uitpakt, kan het slachtoffer teleurgesteld raken. Ook krijgt de verdediging dan de mogelijkheid het slachtoffer te ondervragen over zijn suggestie voor een straf of over het bewijs. Sommige slachtoffers zullen dit niet prettig vinden. De positie van het slachtoffer was giste ren ook aan de orde tijdens een de bat over het wetsvoorstel om de verjaringstermijnen voor strafbare feiten te verlengen. De Kamer ging hier op hoofdlijnen mee akkoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5