Goese coffeeshops moeten verkassen Goes ziet af van aquaduct BEVELANDEN/THÖLEN Nieuwe school Oostdijk is bijna af almanak VRIJDAG 23 maart 2012 21 Jongleert van oud in de klas 22 en 23 Afstandscriterium in nieuwe regelgeving schrijft afstand van minimaal 350 tot een school voor door Luc Oggel GOES - De twee Goese coffees hops, Aarden op de Grote Markt en Highlife aan de Wijngaard straat, moeten per 31 december 2013 weg zijn van hun huidige loca tie. Zoniet, dan krijgen ze geen ge doogvergunning meer van de ge meente. Dat is een gevolg van nieuwe regel geving rond coffeeshops die door het ministerie van Justitie zijn be paald. Zo moet onder meer per 1 mei dit jaar de wietpas zijn inge voerd, waarmee de shops besloten clubs worden. De wetgever hoopt op die manier het drugstoerisme aan banden te kunnen leggen. Een andere regel, die op 1 januari 2014 ingaat, is het afstandscrite rium. Coffeeshops moeten zich vanaf die datum minimaal 350 me ter van een school bevinden. De beide Goese etablissementen vol doen daar op dit moment niet aan. Ze staan allebei te dicht bij het Luzac College, een particuliere school aan de Singelstraat. Voor de gemeente Goes is het lasti ge materie, erkent wethouder Loes Meeuvyisse. „Op zich is het nu best goed geregeld, in de binnen stad werkt het nu eigenlijk prima, doelt ze op het cameratoezicht. „Maar de minister wil niet afwij ken van het afstandscriterium." Waar de coffeeshops naartoe zou den moeten, weet ze niet. „Omdat er sprake is van een gedoogcon- structie is het niet aan de gemeen te om een nieuwe locatie te vin den. De shops zullen voorstellen moeten doen waar wij dan over beslissen." Het Luzac College ver plaatsten wil het college ook niet. „Die zitten goed in het oude Man huis", zegt Meeuwisse. Dat de cof feeshops er eerder zaten dan het Luzac doet niet ter zake, ook weer met de gedoogcriteria als argu ment. Meeuwisse voorziet nog een hoop discussie over de coffeeshopproble- matiek. De raadscommissie praat volgende week donderdag over het onderwerp. Ook komt het handhavingsplan van de politie rond de wietpas dan aan de orde. Eigenaar Gerard Aarden van de ge lijknamige coffeeshop in Goes wil de gisteren niet op de kwestie rea geren. Inmiddels hebben vier advocaten namens eigenaren en personeel van coffeeshops in Nederland een kort geding aangespannen tegen de staat om invoering van de wiet pas te voorkomen. door Luc Oggel GOES - Goes ziet af van de aanleg van een aquaduct op de plek van de Ringbrug. In plaats daarvan zal die laatste worden gerenoveerd. Het aquaduct, dat al jaren op het lijstje van zogeheten majeure pro jecten in Goes staat, is te duur, zegt wethouder Loes Meeuwisse. Een aquaduct is een betonnen bak voor scheepvaartverkeer, waar au to's onderdoor gaan. Zo zóu de doorstroming op de Ring baan-West kunnen worden verbe terd. „We voeren het nu officieel af', zegt Meeuwisse. In plaats daar van zal de Ringbrug worden opge knapt. Renovatie van het brugdek is absolute noodzaak, het is al eens provisorisch gerepareerd nadat er een bus doorheen was gezakt. Dat karwei moet volgend jaar gebeu ren, kosten naar schatting een mil joen euro. Voor technisch onder zoek is 50.000 euro nodig. „De brug kan niet maandenlang om hoog staan, dus we willen bekij ken of een nieuw brugdek er in één keer kan worden ingelegd." Tip? redactie@pzc.nl Ze is nogal chaotisch, die medewerk ster van dat Middelburgse kantoor. Vooral 's morgens als er in hoog tem po wordt gedoucht, gekleed, ontbe ten en de kinderen naar school wor den gebracht. Voor het gemak doet ze dan altijd een elastiekje in hear haar. Die ochtend kon ze zo'n ding niet vinden. 'Vooruit, een slipje dan maar. Dat is ook elastisch'. - Whiiiii! Op weg van school naar werk, realiseerde ze zich dat ze het ondergoed nog op haar hoofd droeg: In het handschoenenkastje ermee. Veel later op de dag haalde ze haar auto op, die een APK had onder gaan. „Ik heb het kentekenbewijs in het handschoenenkastje gelegd", sprak de glimlachende automonteur. Whaaaa! zit erop, alleen de pannen ontbreken nog. Ook de bouw van het woonwijkje Moerdam- me, tussen de Tweede Vlietweg, Vreijenpol- derstraat en Lavendeldijk, schiet al aardig op. De nieuwbouw komt als geroepen. Het huidi ge gebouw, waar groep 3 tot en met 8 in is gehuisvest, dateert uit 1957. De school krijgt vier groepslokalen, een multi functionele ruimte, remedial teaching- en di rectiekantoortjes, toiletten, personeelskamer en een speelplein. foto Willem Mieras OOSTDIJK - De contouren van het nieuwe on derkomen voor basisschool De Bornput in Oostdijk worden steeds beter zichtbaar, zoals goed te zien is vanuit deze luchtfoto. Het dak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59