gewoon Huisnaam van de reepe vandE 25 Sterrenhemel Een volle neef van de minister van Staat Boze merels willen druiven niet afstaan 'Onderzoeken trillingshinder betrouwbaar' Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere naam. In deze wekelijkse serie worden ze belicht vrijdag 23 maart 2012 De sterrenhemel en zonsopgangen zijn volgens Willemien Korthals-Altes prachtig in Nieuw-Haamstede. Ze geniet ook van de tuin. „Er zitten heel veel vogels en de tuinplanten komen vanzelf naar ons toe. We hebben teunisbloemen, koekoeksbloemen, akelei, vergeetmenietjes en Judaspenning terwijl dat ik die nooit heb geplant", lacht ze. Uiterlijk lijkt hij op hem. Dat is niet vreemd want Jan Paul Korthals Altes uit Nieuw-Haamste- de is een volle neef van Frits Kort hals Altes, de voormalige minister van Justitie en Voorzitter van de Eerste Kamer die sinds 2001 actief is als minister van Staat. De Haam- stedenaar heeft regelmatig contact met zijn neef, onder andere via de jaarlijkse familiereünie. De familie Korthals Altes is een geslacht van juristen afkomstig uit Amsterdam. Jan Paul: „Maar we zijn nu ver spreid over het hele land." Veel fa milieleden zijn actief in de advoca tuur, maar van daaruit worden ook uitstapjes gemaakt naar ande re functies. „Zo was Jan Paul Kort hals Altes onder meer tot ver na zijn 65e bestuurslid en toezicht houder van Teleac en de NOT (Ne derlandse Onderwijs Televisie). waterpoel waaruit koeien drinken. Even overwogen we om dit huis Klein Koebax te noemen, maar dat vonden we toch niet terecht om dat Kamperfoelie zo goed bij de omgeving hier past. Bovendien is het niet goed om een bestaande naam te veranderen." Willemien en Jan Paul Korthals Altes in hun tuin die als het ware een ver lengstuk vormt van de natuur in Nieuw-Haamstede. „De tuin is beeldschoon aangelegd door de vorige bewoner en wild door planten uit de omgeving die hier 'vanzelf groeien." foto Dirk-Jan Gjeltema Hoewel ze reeds vijftien jaar op Schouwen-Duiveland ko men en inmiddels permanent in Nieuw-Haamstede wonen, heb ben Willemien en Jan Paul Kort hals Altes nog volop oog voor de schoonheid van het eiland. Zij er varen die tijdens fietstochten waar bij ze het eiland doorkruisen. Jan Paul: „Heerlijk, die afwisseling in het landschap. Het contrast tussen het duingebied en de akkers." Dicht bij huis geniet het stel van de vele tuinvogels. „We zien kool mezen, Vlaamse gaaien, eksters, roodborstjes, merels, en twee jaar geleden zelfs een roerdomp." Deze vogels beschouwen de tuin van het stel als hun eigendom. Wille mien: „Toen ik in september drui- „ven plukte werden de merels zo kwaad dat er een in mijn hoofd pikte. Ik moest er kennelijk afblij ven. Toen dacht ik: „Ach ik kan ook druiven in de winkel kopen. Ze zijn toch wat klein in de tuin." Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, I za. en zo. om 18.00 uur ^www.z2.ni GOES - TNO en Peutz zien geen aanleiding om de conclusies van hun onderzoeken naar trillings- en geluidshinder van goederentrei nen die door Goes rijden te her zien. Dat antwoorden zij op vra gen van de Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn, die de re sultaten in twijfel trok. De gemeen te had om metingen gevraagd voor een beslissing over de veertig miljoen euro kostende spoorbak. De conclusie luidde dat een bak minder dan de helft van het geluid en trillingen wegneemt. De raad moet nog een besluit nemen, maar het college blijft bij het stand punt af te zien van aanleg. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl CherryHBB Wij hebben onze "Lindessa" naam ingeruild voor een nieuwe sprankelende naam, namelijk CherryLin. Om dit te vieren houden wij van donderdag 22 maart t/m koopzondag 25 maart 4 "vriendinnendagen" met 20% korting op de nieuwe collectie. Opril Grote Markt 11 4461 AK Goes www.cherryun.nl 25 maart koopzondag! Wie wij zijn? Wij zijn de kers op de taart!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57