Archief geeft twee vergeten dorpjes prijs 221 zeeland Minder bezwaarschriften over sociale zekerheid Parkeren Zierikzee in beweging FZC Gedoe rond bizzen kost gemeente 37.000 euro Leerlingen Pieter Zeeman in halve finale van Bizzkidz Speed of life vrijdag 23 maart 2012 door Piet Kleemans zierikzee - In .2011 zijn bij de Ka mer Sociale Zekerheid van de com missie Bezwaarschriften - de in stantie waar mensen terecht kun nen die bijvoorbeeld vinden dat ze door de gemeente onterecht ge kort zijn op hun uitkering - de helft minder bezwaarschriften in gediend. Dat blijkt uit het jaarver slag van de commissie Bezwaar schriften. Volgens Piet Verkaart van de afde ling Financiën en Juridische zaken van de gemeente is sprake van een opmerkelijke daling. „Het is echt een stuk minder dan het jaar er voor en de jaren daar weer voor." Waar de daling aan te danken is, is volgens hem moeilijk te zeggen. „Echt geen idee. Het enige dat ik kan bedenken is dat er tegenwoor dig -veel gewerkt wordt met pre-mediation, gesprekken naar aanleiding van klachten." Feit is in ieder geval dat het aantal bezwaarschriften tegen beslissin gen van de gemeente voor wat be treft de sociale zekerheid daalde van 72 in 2010 naar 35 in 2011. Bij de Kamer Sociale Zekerheid van de Bezwaarschriftencommis sie kwam onder meer een be zwaarschrift binnen tegen het op leggen van een forse boete wegens het niet nakomen van inburge- ringsplichten. De klager kreeg ge lijk en de boete werd verlaagd. Een ander geval betreft dat van een Schouwen-Duivelander die stalling voor zijn scootmobiel wil de en niet kreeg. De commissie Be zwaarschriften floot de gemeente terug. Bij de Kamer Algemene Za ken van de commissie ging het vaak om ruzie tussen burgers eïi zierikzee - Leerlingen van 5 vwo Management en Organisatie van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee hebben na vier zware voorrondes de landelijke halve finale bereikt van de Bizzkidz Management Competitie. Ruim 5000 leerlingen uit Nederland en België doen aan deze strijd om de titel Manager van het Jaar 2012 mee. In januari is zierikzee - Vanaf juni moeten be zoekers van Zierikzee er aan gelo ven. Dan wordt - volgens planning - betaald parkeren ingevoerd op de Mosselboomgaard. Daaraan gekoppeld wordt de wijk Malta deels tot blauwe zone omge doopt. Het gaat om de westkant van de wijk, tot aan de Calandweg. Beide maatregelen vloeien voort uit het in 2008 vastgestelde Verkeersplan Binnenstad Zierikzee. Het parkeer terrein aan de Mosselboomgaard wordt uitgebreid en geoptimali seerd. Daarvoor moet'het bestem mingsplan worden aangepast. Tegen het ontwerpbestemmings- plan zijn zes zienswijzen inge diend. Deze geven de gemeente echter geen aanleiding het ont werpplan aan te passen. 2 dvd-box Nog nooit werd de natuur zo wonderschoon in beeld gebracht. Met maar liefst 3.000 beelden per seconde heb ben meerdere "high speed camera's" de meest spectacu laire acties van vele prachtige dieren weten vastte leggen. In extreme close-ups en in de beste beeldkwaliteit mogelijk ziet u haarscherp wat voorheen niet waarneembaar was. Zie onder andere hoe een arend in volle vlucht zijn prooi pakt, hoe een kikker een bidsprinkhaan grijpt en-hoe een ratelslang wordt verrast dooreen koningsslang. Speed of Life is met recht de natuurdocumentaire van het jaar! Speelduur 130 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs 12,95* exclusief verzendkosten. pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games de gemeente of tussen burgers on derling naar aanleiding van het ver lenen van een bouwvergunning. Het aantal bij de Algemene Kamer ingediende bezwaarschriften steeg van 79 in 2010 naar 122 in 2011. Vol gens de bezwaarschriftencommis sie is dat beeld wel enigszins verte kend omdat bij die 122 bezwaar schriften er 30 zitten die betrek king hebben op het door de ge meente niet verlengen van de huurovereenkomst met de Konink lijke roei- en zeilvereniging De Maas uit Rotterdam. „Dat in ogen schouw nemend, is slechts sprake van een lichte stijging van het aan tal bezwaarschriften", aldus het jaarverslag. Met de afhandeling van de be zwaarschriften gaat het goed. Ruim 85 procent van de bezwaar schriften werd binnen 14 weken af gehandeld. de competitie, dié geheel online wordt gespeeld, van start gegaan. Leerlingen moeten hun eigen fic tieve bedrijf runnen. Op zaterdag 21 april is de finale in Amsterdam. Het nu nog gratis parkeerterrein Mosselboomgaard, foto Ronald den Dekker Wie vandaag de dag op Schou wen vraagt waar Vannekinsdorp en Noirtdorp te vinden zijn, krijgt waarschijnlijk gefronste wenkbrauwen te zien. Eind vijf tiende eeuw was dat wel anders, ontdekten onderzoekers Sander den Haan en Henk Dalebout. door Joeri Wisse Verdwenen dorpjes, Zeeland kent er ruim honderd. De meeste plaatsjes werden ver zwolgen door de gol ven, maar op de Kop van Schou wen zijn ook nederzettingen ver dwenen door oprukkende duinen. Dankzij het spitwerk van' Sander den Haan, archivaris bij het Zeeuws Archief en Henk Dale bout, vrijwilliger bij het Gemeen tearchief Schouwen-Duiveland hebben twee van deze buurtschap- pen^ Noirtdorp en Vannekinsdorp weer een naam. De tot voor kort onbekende plaats namen doken op in een docu ment in de perkamenten jaarreke ning 1465/1466 van de Rekenka mer van Zeeland. Achterin zag Den Haan een papieren katern over de Duynpacht op het eiland Schouwen in 1465. Dit middel eeuwse belastingdocument bevat namen van bezitters van binnen- duinpercelen' op het eiland Den Haan en Dalebout hebben ge probeerd na te gaan waar de ver dwenen nederzettingen eeuwen geleden te vinden waren. In beide gevallen valt de locatie niet met ze kerheid vast te leggen. Noirtdorp zou dichtbij de dorpskom van Ren- esse aan de weg richting Slot Moer- mond gelegen kunnen hebben. Vannekinsdorp lag waarschijnlijk meer richting het westen, onge veer waar nu Nieuw-Haamstede te vinden is. „Misschien lag Vanne kinsdorp op de plaats waar de ka pel Onze Lieve Vrouwe op Zee heeft gelegen", zegt Den Haan. Een bord ter herinnering aan deze tijdens de Reformatie door Water geuzen geplunderde kapel werd vo rig jaar rond déze tijd onthuld. Een andere mogelijkheid is dat Vannekinsdorp even ten zuiden van de kapel heeft gelegen. Deze nederzetting wordt ook al aangege ven op eerste gedetailleerde kaart- van het gebied, die uit 1540 stamt. In tegenstelling tot wat de namen suggereren, waren de plaatsjes waarschijnlijk niet meer dan een buurtschap zonder kerk. Volgens de onderzoekers zijn er in Zeeland meer buurtschappen die 'dorp' in hun naam hadden, zoals JPoppekin- derendorp op Walcheren en 's Heer Lauwendorp, dat nu nog als straatnaam bestaat in Zierikzee. Overigens was het grondge bied van Vannekinsdorp aanzienlij k> Met een af meting van 'zeventig gegoede me ten' (ongeveer 167 hectare) was het ongeveer even groot als Renes- se destijds. Dat Vannekinsdorp echter maar één keer in de tiental len jaarrekeningen wordt vermeld, is waarschijnlijk veelbetekenend. „Een en ander doet vermoeden dat het ging om een nederzetting in de duinen met weinig bebou wing.- Een bescheiden woonplaats waar men ploeterend met schrale grond en strijdend met de elemen ten zijn basale bestaan leidde." door Ton van den NoaiweBand zierikzee - De poging om vier Be drijven Investerings Zones (biz) op te richten heeft de Schou- wen-Duivelandse samenleving 37.443 euro gekost. Het gemeentebestuur stelde vorig, najaar zevenduizend euro per biz beschikbaar voor die van 'Groot Renesse', 'Zierikzee 2012' en Zierik- zee Zuid'. Later werd nog vijfdui zend opzij gelegd voor de biz 'Winkelboulevard Zierikzee West' in oprichting. Met die 26.000 euro droeg de gemeente eenderde van de totale oprichtingskosten. Ka mer van Koophandel en de onder nemers zelf betaalden ook ieder eenderde. Bedoeling was dat de biz-verenigingen de bedragen aan de gemeente zouden terugbetalen. De bizzen zijn echter nooit opge richt, waardoor de gemeente vrij wel zeker kan fluiten naar haar geld. De vier bizzen - bedrijfsfond sen voor gemeenschappelijke in vesteringen - zijn in draagvlakme tingen door de ondernemers weg gestemd. Een Zierikzeese notaris controleerde en begeleidde die opi niepeilingen. De rekening hier voor bedraagt 11.443 euro. De gemeente boekt de bedragen af op de posten»'onvoorzien' en 'eco nomische aangelegenheden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54