College sluit boek scheepvaartreünie SCHOUWEN-DUIVELAND Joepie....lente! Overvaller nog steeds voortvluchtig almanak Slipje VRIJDAG 23 maart 2012 21 Archief geeft vergeten dorpjes prijs 22 en 23 Haven te klein en kosten te hoog voor watersportevenement in 2013 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - ZZ2013, de organisatie van de scheepvaartreünie die vol gend jaar in Zierikzee zou plaats vinden, vroeg wel degelijk 50.000 euro werkkapitaal. Daarnaast wordt het aantal bezoekers te roos kleurig voorgesteld. Dat antwoorden B en W op vra gen van de partij Alert!. De fractie is teleurgesteld over het besluit van B en W om niet mee te wer ken aan de reünie van eigenaren van historische beroepsvaartuigen. Met 192.500 euro zouden de kos ten voor de gemeente te hoog zijn. De scheepseigenaren praten nu met Vlissingen. „De Zilvervloot vaart weer voorbij aan Schouwen-Duiveland," twit- terde Alert! En het evenement past nog wel zo mooi in de ge meentelijke toekomstvisie, waarin het belang van de watersport wordt benadrukt. Met dat laatste zijn B en W het eens. Maar niet te gen elke prijs. De stichting ZZ2013 wilde volgens B en W 50.000 euro werkkapitaal. De organisatie zei eerder in de PZC dat ze voor 50.000 euro aan diensten van de gemeente wilde. Maar een bedrag van 30.000 euro aan kosten van schoonmaak en toezicht blijkt daar volgens B en W nog bovenop te komen. Tenslotte wilde ZZ2013 gratis ligplaatsen ter waarde van 12.000' euro. Als B en W dit geld op tafel hadden gelegd, konden ze wachten op dergelijke verzoeken van de Havendagen, de Visserijda- gen of de Deltaweek. Bij de reünie komen zo'n 150 tot 200 eigenaren van oude schepen bijeen. Dat aan tal kan Zierikzee niet bergen. „Er is plaats voor een stuk of tachtig grote schepen," legt wethouder Verseput uit. „Maar de ondergrens die de organisatie stelt, ligt op 120." De capaciteit van de havens kan wel omhoog, maar dat kost tijd en geld. Voor een steiger aan 't Sas bij wooncomplex Rollandt- hof moet de havenbodem worden gevlakt of gebaggerd. Dat gaat, ex clusief afvoer van vervuild slib, een ton kosten. Met meerpalen in de Museumhaven en een steiger bij Rollandthof kan Zierikzee 160 a 170 schepen kwijt. Tenslotte laten B en W weten dat Alert! zich het hoofd niet op hol moet laten brengen door genoem de bezoekersaantallen van 100.000 tot 150.000. „De laatste editie van de reünie trok vijfduizend men sen," zegt Verseput. „Toen regen de het weliswaar. Maar toch." Ze is vast niet de enige die van zomerse weer geniet, maar Die- ieder geval zonder enig voorbe- De Zierikzeese dreumes streek gistermiddag met oma Bep Voshart uit Zierik zee neer op het strandje van Ouwerkerk. Met schepje, emmertje en met een supergoed hu meur. Geen wonder met een temperatuur van rond de 18 graden. Vorige maand werd vol gens de cijfers van het Weerstation Schou wen-Duiveland een gemiddelde temperatuur van 1,4 graden Celsius gemeten; de cijfers lie pen uiteen van min 10,4 komende dagen blijft h voorspelling goed. !,3 graden. De ar volgens de foto Ronald den Dekker Dieven gaan aan de haal met VW-busje Bij de politie is aangifte gedaan van de diefstal van een busje in Zie rikzee. De bedrijfsauto stond gepar keerd aan het Rode Dorp. Volgens de politie moet de diefstal tussen woensdagavond 18.30 uur en donderdagochtend 11.00 uur hebben plaatsgevonden. Het gaat om een blauwe Volkswa gen Transporter met-het kenteken 72-BV-JX. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De man die woens dagavond een gewapende overval pleegde op sportwinkel Sports World aan de Markt in Middel burg, is nog steeds-voortvluchtig. De politie heeft een onderzoek in gesteld naar de overval en zoekt ge tuigen. De overval is gepleegd rond 18.15 uur. Op dat moment waren in de winkel twee medewerkers aanwe zig. De overvaller bedreigde hen met een wapen en dwong hen geld te geven. De medewerkers raakten niet gewond. De overval op de sportwinkel is de tiende sinds januari op Walcheren en de eerste op een winkel. Voor zitter Henk Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM) is hier bezorgd over. Boers zegt dat het moeilijk is iets te doen tegen overvallen in winkels. „Een winkel is open, iedereen kan zo naar binnen, er wordt een wapen getrokken en daar sta je dan." Ze is nogal chaotisch, die medewerk ster van dat Middelburgse kantoor. Vooral 's morgens als er in hoog tem po wordt gedoucht, gekleed, ontbe ten en de kinderen naar school wor den gebracht. Voor het gemak doet ze dan altijd een elastiekje in heur haar. Die ochtend kon ze zo'n ding niet vinden. 'Vooruit, een slipje dan maar. Dat is ook elastisch'. Whiiiii! Op weg van school naar werk, realiseerde ze zich dat ze het ondergoed nog op haar hoofd droeg: In het handschoenenkastje ermee. Veel later op de dag haalde ze haar auto op, die een APK had onder gaan. „Ik heb het kentekenbewijs in het handschoenenkastje gelegd," sprak de glimlachende automonteur. Whaaaa!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53