281 sport Uran blijft Mentsjov Roerig weekje bij Ferrari centimeters voor lyüü En aan het einde wint Sablikova vrijdag 23 maart 2012 'Misschien wilde ik mezelf iets te graag laten zien voor eigen publiek. Brons is leuk, maar ik ga vrijdag op de i 500 meter voor goud.' Ireen Wüst, derde op de 3000 meter HEERENVEEN - Gary Lineker om schreef voetbal ooit als 'een simpel spel; 22 mannen rennen negentig minuten lang achter een bal en aan het eind winnen de Duitsers.' Als de Engelse voetballegende van schaatsen zou houden, wist hij het wel: de drie kilometer voor vrou wen is een simpel spel; 24 vrou wen schaatsen vier minuten lang rondjes en aan het einde wint Mar tina Sablikova. De Tsjechische langeafstandspecia- list won dit seizoen alle drie-kilo meters die ze reed. Zes keer zege vierde ze in de World Cup, net als tijdens de allroundtoernooien in Boedapest (EK) en Moskou (WK). Gisteren mocht ze het slotakkoord verzorgen op de eerste dag van het WK afstanden in Heerenveen. De te kloppen vrouwen, Stephanie Beckert en Ireen Wüst mochten, net als de toeschouwers die het ge duld opbrachten zich door acht nietszeggende ritten en een dweil- pauze heen te worstelen, aanschui ven voor de negende masterclass van Sablikova. Wüst had een meeslepend ge vecht met Linda de Vries in haar voordeel beslecht door een overtui gende, brutale wissel. Het bleek goed voor brons, De Vries werd vijfde. „Ik ben blij met de derde plek", aldus Wüst. „Mijn laatste drie kilometer was tijdens het WK allround, mijn laatste wedstrijd drie weken geleden. Ik heb veel wedstrijden nodig, nu moest ik het doen met trainingen en een lichaam dat terugkomt van ziekte. Ik ben misschien iets te snel be gonnen, ik wilde mijn titel verdedi gen." De derde Nederlandse, Diane Val kenburg, werd achtste na een ka mikazerace tegen Sablikova. Denny Morrison verrast de schaatselite op het WK afstanden door de 1500 meter als snelste te voltooien. Niet voor het eerst piekt de Canadees aan het einde van het seizoen. foto Jerry Lampen/ANP door William Pomp door Jochem Lippmann ASCO - Rigoberto Uran heeft giste ren de vierde etappe van de Ron de van Catalonië gewonnen. De wielrenner uit Colombia won de sprint van een grote kopgroep, die driehonderd meter voor de finish zes vluchters achterhaalde. Denis Mentsjov, in het verleden in dienst bij Rabobank, kwam aan het slot van de etappe over 199 ki lometer van Tremp naar Asco en kele centimeters tekort voor de rit- zege. De Pool Sylwester Szmyd ein digde als derde. Steven Kruijswijk handhaafde zich in de eerste groep en werd acht tiende. Zijn ploeggenoot Wilco Kelderman bij Rabobank was min der gelukkig. Hij viel over een bidon en belandde met een her senschudding en een gescheurde wenkbrauw in het ziekenhuis. Kel derman gaat vandaag niet meer van start. De Zwitser Michael Albasini, win naar van de eerste twee etappes, start ook vandaag in de leiderstrui. Deze rit voert van Ascó naar Man- resa over 207 kilometer. De Ronde van Catalonië duurt nog tot en met komende zondag. Diego Ulissi heeft gisteren de derde etappe van de Internationa le Wielerweek Coppi en Bartali ge wonnen. De 22-jarige Italiaan van Lampre was na iets meer dan 150 kilometer van Fiorano naar Leviz- zano in de sprint sneller dan Rory Sutherland uit Australië en Danilo di Luca, evenals de winnaar Itali aan. Weer een andere Italiaan, Cesare Benedetti, behoudt de leiderstrui. De Pool Bartosz Huzarski is op vier seconden tweede, de Tsjech Jan Barta op zes seconden derde. DEN HAAG - Het moment plaatste alles even in perspectief Op het Se- pang International Circuit, waar de Formule 1 deze week neer streek voor de dit weekeinde te verrijden Grand Prix van Maleisië, toog een select gezelschap van Fer rari gisteren met een pitbord naar bocht 11. 'Sic sempre con noi' viel er met felgele letters op te lezen. 'Voor altijd bij ons.' Het was een emotioneel eerbetoon aan Marco Simoncelli, de Italiaanse Mo- toGP-coureur die vorig jaar novem ber op hetzelfde circuit om het le ven kwam na een bizar ongeluk. Toen de Ferrari-coureurs Fernan do Alonso en Félipe Massa na de herdenking terugkeerden naar de renstal, was er meteen weer de rea liteit van alledag. En die is niet zo fraai bij Ferrari, om niet te zeggen dat er sprake is van paniek bij het team van de rode bolides. Gebrek aan topsnelheid brak de Italianen op tijdens de eerste GP van het sei zoen, die in Melbourne werd ge wonnen door Jenson Button. Daar waar de McLaren van de van pole vertrokken Lewis Hamilton op het rechte stuk 314 kilometer per uur haalde, bleef het Italiaanse raspaardje van Alonso en Massa steken op 304 kilometer per uur. Daar waren geen aansprekende re sultaten mee te behalen. De vijfde plaats van de Spanjaard kon er nog mee door, maar Massa viel uit, was daarvoor ook al niet voor uit te branden en kwam deze week hevig onder vuur te liggen. Het was dus op zijn zachtst gezegd een onrustig weekje bij Ferrari. Een weekje dat begon met het hoogst ongebruikelijke terugvlie gen tussen twee overzeese races van teambaas Stefano Domenicali en technisch directeur Pat Fry naar de thuisbasis in Maranello. De auto's gingen mee. Redden wat er te redden viel, heette het. „De prestaties in Melbourne waren on gebruikelijk", gaf Domenicali toe. De verbeteringen aan de F20i2's zullen in een week tijd niet revolu tionair zijn. „Maar we hopen de auto qua afstellingen en aërodyna mica toch zo goed mogelijk aan de Maleisische omstandigheden te hebben aangepast", liet Ferrari we ten. Bij de bolide van Massa gaan de aanpassingen nog wat verder dan afstellen. De auto van de Brazili aan is deze week voorzien van een geheel nieuw chassis. Boze tongen beweren dat dat is om te bewijzen I dat de slechte prestaties van Massa niet door de auto komen, maar aan de kwaliteiten van de coureur zelf liggen. Een voortijdige ontbin ding van zijn aan het eind van het seizoen aflopende contract zou de Ferrari-rijder boven het hoofd han gen als het in Maleisië niet beter S gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40