'De waarde van mijn werk staat nu vast' 241 zeeland Cd-presentatie in Porgy Veere positief over plannen voor verbouwen Domburgse watertoren 'Onderzoeken trillinghinder betrouwbaar' "Na mijn werk haal ik Lisa altijd met een goed gevoel op bij het kinder dagverblijf. Mijn dochter glundert en de pedagogisch medewerker vertelt uitgebreid hoe Lisa's dag was." www.kinderopvangwalcheren.nl vrijdag 23 maart 2012 B 1 W Veere wil ondernemersmanager behouden Ellen Minderhoud presenteert haar eerste solo-cd vrijdag om 21.30 uur in Porgy Bess in Terneuzen. De cd 'Mijn gedachten zijn van mij' is daar te koop voor tien euro. Bestellen kan ook. Stuur een e-mail naar: ellenminderhoud@kpnplanet.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - „De externe evaluatie van mijn werk heeft goed uitge pakt. Ik ben blij dat er nü geen twijfel meer is aan de zin van dit verhaal, de waarde staat vast." Veers ondernemersmanager Dick van der Velde toont zich 'gepast trots en blij' dat het college van B en W weer met hem in zee wil gaan voor een periode van drie jaar. Het college wil daar structu reel 20.000 euro per jaar in steken. De manager kost 45.000 euro op jaarbasis, de overige 25.000 euro moet door externe partijen gefi nancierd worden. De afgelopen pe riode betaalden de Rabobank, de Kamer van Koophandel en de fede ratie van ondernemers in Veere (FOV) mee. Het project werd in 2009 opgezet om het onderne mersklimaat in de gemeente te ver beteren. De invulling voor de komende drie jaar is 'wat concreter', meent Van der Velde. „De gemeente wil de Zeelandpas in Veere uitrollen. Ondernemers kunnen via die pas kortingen aan toeristen bieden. Dat kan die toerist aan de gemeen te binden, maar de pas geeft ook inzicht in wat die hier allemaal doet en waar die z'n'n geld aan uit geeft. Daar kan Veere dan weer op inspelen." Van der Velde heeft duidelijk de in druk dat de relatie tussen de on dernemers en de gemeente de afge lopen jaren is verbeterd. „Maar de communicatie kan beter. Dat wil ik straks als eerste aanpakken. Het gaat nu te omslachtig en is te ver snipperd. Een databank waarin al le ondernemers zitten, zou een verbetering zijn. Met gegevens van de ondernemers, maar ook infor matie over de Kamer van Koop handel, de gemeente en banken. Alles is dan gebundeld en snel be schikbaar. Dat werkt voor alle par tijen makkelijker en sneller." Hij betreurt het nog steeds dat het ondernemersfonds is afgeketst. „Die gedachte spreekt me nog steeds aan. Dat ondernemer en overheden samen, dingen oppak ken en ook samen financieren. Jammer dat het is misgegaan, maar het is nu nog te vroeg om dat weer op de agenda te zetten." Of de ondernemersmanager daad werkelijk blijft, hangt af van de ge meenteraad die daarover in de ko mende raadsvergadering (19 april) beslist. Ook moet het resterende bedrag nog worden opgebracht. „Ik hoop dat dat lukt, maar ik ben ondernemer. Niet in dienst van de gemeente, dus ik kan nergens rech ten aan ontlenen. Ik wacht af en besef dat het een lastige tijd is om dat geld bij elkaar te krijgen." De Veerse ondernemersmanager trad in 2009 aan voor drie jaar. Het Veerse college van B en W wil dat met drie jaar verlengen, archieffoto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Na jaren lijkt het nu toch zo ver: de Domburgse water toren wordt gerestaureerd, en ver bouwd. Het Veerse college van B en W staat positief tegenover het verlenen van een vergunning om twee woningen te bouwen in de monumentale toren. Volgens het college voldoet het laatste plan van de eigenaren aan alle eisen en gaan zowel de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed als provincie en welstandscommissie akkoord. De buitentrap uit een vorig plan ver valt, waardoor het silhouet van de toren onaangetast blijft Een specia le lamellenconstructie voor de ra men die de woningen straks krij gen, behoudt het gesloten karak ter. Beide woningen tellen drie ver diepingen. Er komt geen galerie bij, waarvan eerder sprake was. De eigenaren kregen vorig jaar een rijkssubsidie van ruim 350.00 euro voor restauratie van het casco. Dat werk moet dit jaar al beginnen. GOES - TNO en Peutz zien geen aanleiding om de conclusies van hun onderzoeken naar trillings- en geluidshinder van goederentrei nen die door Goes rijden te her zien. Dat antwoorden zij op vra gen van de Belangenvereniging Aanwonënden Spoorlijn, die de re sultaten in twijfel trok. De gemeen te had om metingen gevraagd voor een beslissing over de 40 mil joen euro kostende spoorbalc. De conclusie luidde dat een bak min der dan de helft van het geluid en trillingen wegneemt. De raad moet nog een besluit nemen, maar het college blijft bij het stand punt af te zien van aanleg. Eva Boonman, moeder van Lisa (2,5 jaar): Buitenhove 161 4337 HG Middelburg T 0118 61 45 32 E info@skow.nl Nooit had ik gedacht, dat ik het kon Dat het mij ooit zou lukken Jarenlang schreef ik op maar voerde niet uit Liet ik het steeds mislukken Altijd belandde het weer in de hoek Want wie zat te wachten op dat wat ik doe Toen kwam de dag, kwam het besef Dat het me niet kon schelen Wat een ander ook vindt, het werd hoog tijd Om mijn muziek te delen Emoties, gevoelens, gedachten in mij Ze komen eruit, ik laat ze nu vrij Woorden en tónen, die breng ik je hier Om jullie te raken, dat is mijn manier Mijn hart spreekt de taal waar ik zo van hou Dit ben ik, dit ben ik Dit ben ik nou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36