Lentekind Bewegingsspel zeeland 123 'Benoem Schouwenaar tot Middelburg dreigt fietsambassadeur van de stad' pianoleraar met rechter Kinderdagcentrum Lentekind in Middelburg pekaar De naam Lentekind verwijst naar de gedachte achter het kinderdagcentrum. Lente staat voor groei en ontwikkeling. KSS5H5SÖ8^3S®i4BSS58BKS Kinderdagcentrum Lentekind vangt kinderen op van nul tot achttien jaar. Het dagelijks bewegingsspel bij Lentekind helpt de kinderen bij hun ontwikkeling. vrijdag 23 maart 2012 gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden bestratingwnaterfalen b door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een gratis fietsenstal ling bij de Markt, het oplossen van knelpunten op fietsroutes, niet minder maar juist meer fietsbeu- gels in het centrum, een beter weg- i dek voor fietsers en verkeerslich ten beter afstellen voor fietsers. Het zijn slechts enkele van de vele verbeterpunten die gisteravond door Middelburgers werden aange dragen tijdens een debat over fiet sen in de stad. De druk bezochte bijeenkomst in grand café Willem was georganiseerd door de - Christenunie in Middelburg. De gemeente wil het fietsgebruik in Middelburg verbeteren en in 2013 Beste Fietsstad van Neder land worden. De stad doet mee aan het interregionale project Bike Friendly Cities en krijgt hiervoor subsidie van de Europese Unie. Middelburg staat wat fietsgebruik betreft al op de 15e - en hoogste Zeeuwse - plek van de 443 ge meenten in Nederland. Van alle rit ten die in Middelburg gemaakt worden, wordt in 31 procent van de gevallen de fiets gebruikt. Maar het kan nog beter, zei 'fietsprofes- sor' Ineke Spapé gisteravond tij dens haar presentatie. Spapé is lec tor verkeer en stedenbouw in Bre da en als zodanig door de gemeen te aangetrokken voor het project Beste Fietsstad. Om Beste Fiets stad te worden moet de gemeente, in overleg met allerlei organisaties, nadenken over een visie op de stad en fietsen, aldus Spapé. Wethouder Chris Simons zegde gisteravond toe te zullen kijken naar de knelpunten die werden aangedragen. Zo wordt al onder zocht of vijf parkeerplaatsen bij de versmalling op de Dam kunnen worden opgeheven, zodat er op de weg meer ruimte is voor fietsers. En nog een idee uit de zaal: 'Be noem burgemeester Schouwenaar bij zijn afscheid tot fietsambassa deur van de stad'. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Pianoleraar Govert Mingelen krijgt van de gemeente Middelburg nog tot dinsdag de tijd om in te stemmen met verhuizing vanuit de Kloveniersdoelen. Doet hij dat niet, dan spant de gemeen te een kort geding aan. Mingelen huurt van de gemeente een ruimte in de Kloveniersdoe len. De gemeente en de nieuwe huurder van het pand - de directie van boekhandel De Drukkerij - willen beginnen met de verbou wing van het pand. In de Kloven iersdoelen komen onder meer een filmzaal voor Cinema Middelburg en een horecagelegenheid. De ope ning hiervan loopt vertraging op omdat pas begonnen kan worden met verbouwen als Mingelen uit de Kloveniersdoelen is. De gemeente heeft Mingelen een ruimte in het voormalig ROC-ge- bouw aan de Ravensteijnweg aan geboden als tijdelijk onderkomen. Volgens de gemeente wijst Minge len dit af omdat het te ver van het centrum is. Een alternatieve loca tie die Mingelen op het oog heeft, vraagt te veel verbouwingskosten, die de gemeente niet wil vergoe den. De gemeente wil wel tijdelijk de meerkosten aan huur en de ver huizing betalen. MIDDELBURG LÉchtjesactie Rotary voor operatieteam De Stichting Medisch Operatie team Vlissingen-Ambon heeft 7250 euro gekregen van de Rotary Mid delburg. Die verkocht lichtjes voor de kerstboom op de Markt in Mid delburg. De stichting voert staar operaties uit op Ambon. Dit jaar wordt daar bovendien een oogkli niek. gebouwd en Molukse artsen en verpleegkundigen worden opge leid om het werk van de Vlissingse artsen over te nemen. De Vlissingse Rotary houdt van daag een grote belactie om deelne mers te werven voor de 24uurvan- deboulevard, op 22 juni. Dit evene ment zamelt geld in voor onder zoek naar MS bij kinderen. VLISSINGEN Politie houdt drugsdealer aan De politie heeft eerder deze maand in Vlissingen een 40-jarige man aangehouden op verdenking van handel in verdovende middelen. De man was vorig jaar al aangehou den en veroordeeld voor handel in drugs. Na zijn invrijheidstelling was hij weer gaan dealen. De Vlis- singer is inmiddels via een zogehe ten snelrechtzitting veroordeeld tot tachtig dagen gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een verlenging van zijn proeftijd met 1 jaar. MIDDELBURG Kringloopwinkel geeft geld aan Clinidowns Kringloopwinkel De Aanwinst in Middelburg heeft gisteren weer een cheque overhandigd aan am bassadeur John Donks van Clini downs. De Aanwinst bestaat deze maand precies vijf jaar. Al vanaf het begin geeft de kringloopwinkel aan het Zusterplein elk jaar rond deze tijd tien procent van haar op brengst aan de Clinidowns. Hoe veel dat precies is, willen de eigena ren Patrick de Jongh en Martin Hol- lestelle nooit zeggen. „Maar John Donks was er erg blij mee." Lentekind is een kinderdag centrum voor beweging en ontwikkeling en richt zich op kinderen vanaf nul jaar met een (lichamelijke en/of verstande lijke) beperking. Sommige kinderen stromen op hun vierde jaar door naar een vorm van onderwijs, of al eerder (afhankelijk van de ontwikkeling) naar reguliere kinderopvang. Andere kinderen, zoals kinderen met een ernstige meervoudige be perking, kunnen tot de leeftijd van achttien jaar gebruik blijven maken van het kinderdagcentrum. De stichting Lentekind hanteert in haar visie vier belangrijke uitgangs punten: - ieder kind, ongeacht de mate van de beperking, heeft behoefte aan ontwikkeling; - beweging en ontwikkeling gaan hand in hand; - contact, spel en plezier zijn be langrijke voorwaarden voor ont wikkeling; - contacten met leeftijdsgenoten zonder beperking dragen bij aan de ontwikkeling. De Stichting Lentekind is een orga nisatie die erkend is via de AWBZ. Voor plaatsing van een kind is een zogeheten CIZ-indicatie nodig. Lentekind heeft onlangs het HKZ-kwaliteitscertificaat behaald, wat staat voor harmonisatie kwali teitsbeoordeling zorgsector. Dankzij de steun van sponsors is het de stichting de afgelopen jaren gelukt om extra faciliteiten voor de kinderen aan te schaffen. meer info: www.stichtinglentekind.nl Bewegingstherapie is een belangrijk onderdeel van de kinderopvang. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35