Onderzoek financiën theaterstichting 'Een winkel is open, iedereen kan zo naar binnen' Goese coffeeshops moeten verkassen j WALCHEREN almanak Slipje VRIJDAG 23 maart 2012 21 Met kleine stapjes Ellen Minderhoud vooruit 22 en 23 presenteert cd 24 en 25 Middelburgs college B en W heeft twijfels over cijfers voormalig schouwburgbestuur door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg begint een fmancieel-juri- disch onderzoek naar de financiën van de stichting Theater Exploita tie Zeeland (TEZ), de werkmaat schappij van de schouwburgen in Middelburg en Goes. De activiteiten van TEZ stopten op 30 juni 2011, nadat de gemeen ten een akkoord had bereikt over het in particuliere handen geven van de schouwburgen. Voordat de TEZ kan worden opgeheven die nen alle financiële kwesties afgere kend te worden via een zogeheten vereffening. Middelburgs heeft vooraf geen overleg gehad niet de Goes over het onderzoek. De Goese wethou der Jan de Pooter zei gisteravond tijdens de raadsvergadering 'zeer onaangenaam verrast' te zijn. Het Goese college was al akkoord met de vereffening, maar moest een voorstel hiervoor aan de gemeente raad staande de vergadering intrek ken. De Pooter zei dat de afgelo pen maanden noch de accountant, noch de gemeente Middelburg richting Goes twijfels te hebben geuit over de cijfers. De twee gemeenten staan garant voor de vereffening. Middelburg moet ruim zeven ton bijpassen, maar de gemeente heeft twijfels over de cijfers die het TEZ-bestuur heeft overlegd. De gemeente Goes staat voor 3,5 ton op de lat. „Het gaat om veel geld", verklaart Aalberts. „Er zijn nu nog te veel twijfels." Volgens hem bestaat er verschil van inzicht over een aan tal posten. Hij wil hierover niet in detail treden, maar in de stukken die door TEZ zijn overlegd valt op dat de personeels- en bureaukos ten bij TEZ in haar laatste seizoen 280.000 euro hoger uit zijn geval len dan begroot. Het onderzoek zal moeten uitwij zen of in de bedrijfsvoering van de TEZ op de juiste wijze besluiten zijn genomen. Daarbij wordt ook bekeken wie voor eventuele fou ten aansprakelijk gesteld kan wor den, aldus Aalberts. Er komt eerst een verkennende studie, zo nodig gevolgd door een diepgravend on derzoek. Het onderzoek heeft geen gevol gen voor de bedrijfsvoering van de theaters in Goes en Middelburg, die sinds 1 juli in handen zijn van ondernemer Frans Lievens. Het onderzoek heeft uitsluitend betrek king op het tijdperk vóór de over name. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De man die woens dagavond een gewapende overval pleegde op sportwinkel Sports World aan de Markt in Middel burg, is nog steeds voortvluchtig. De politie heeft een onderzoek in gesteld naar de overval en zoekt ge tuigen. De overval is gepleegd rond 18.15 uur. Op dat moment waren in de winkel twee medewerkers aanwe zig. De overvaller bedreigde hen met een wapen en dwong hen geld te geven. De medewerkers raakten niet gewond. De overval op de sportwinkel is de tiende sinds januari op Walcheren en de eerste op een winkel. Voor zitter Henk Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM) is hier bezorgd over. Boers zegt dat het moeilijk is iets te doen tegen overvallen in winkels. „Een winkel is open, iedereen kan zo naar binnen, er wordt een wapen getrokken en daar sta je dan." Het onderwerp komt zeker ter sprake tijdens de eerstkomende vergade ring van de VOM. „We gaan kijken wat we eraan kunnen doen. Des noods met camera's. Dit moet zich niet verder uitbreiden." Een aantal winkeleigenaren in Middelburg heeft volgens Boers onderling contact waarbij ze el kaar melden als ze verdachte perso nen in hun winkel zien. In Vlissin- gen is dit contact uitgebreider. Daar zijn veel ondernemers aange sloten bij een sms-alert. Vlissingen heeft sinds anderhalf jaar ook het keurmerk Veilig Ondernemen. De politie zette woensdagavond een deel van de Markt af na de overval op Sports World. foto Manfred Berrevoets Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De twee Goese coffees hops, Aarden op de Grote Markt en Highlife aan de Wijngaard straat, moeten per 31 december 2013 weg zijn van hun huidige loca tie. Zo niet, dan krijgen ze geen ge doogvergunning meer van de ge meente. Dat is een gevolg van nieu we regelgeving rond coffeeshops die door het ministerie van Justitie zijn bepaald. Zo moet onder meer per 1 mei dit jaar de wietpas zijn ingevoerd, waarmee de shops be sloten clubs worden. De wetgever hoopt op die manier het drugstoe risme aan banden te kunnen leg gen. Een andere regel, die op 1 ja nuari 2014 ingaat, is het afstands criterium. Coffeeshops moeten zich vanaf die datum minimaal 350 meter van een school bevin den. De beide Goese etablissemen ten voldoen daar op dit moment niet aan. Ze staan allebei te dicht bij het Luzac College, een particu liere school aan de Singelstraat. Wethouder Loes Meeuwisse weet niet waar de coffeeshops naar toe moeten. „De shops zullen voorstel len moeten doen waar wij dan over beslissen." Ze is nogal chaotisch, die medewerk ster van dat Middelburgse kantoor. Vooral 's morgens als er in hoog tem po wordt gedoucht, gekleed, ontbe ten en de kinderen naar school wor den gebracht. Voor het gemak doet ze dan altijd een elastiekje in heur haar. Die ochtend kon ze zon ding niet vinden. 'Vooruit, een slipje dan maar. Dat is oók elastisch'. Whiiiii! Op weg van school naar werk, realiseerde ze zich dat ze het ondergoed nog op haar hoofd droeg: In het handschoenenkastje ermee. Veel later op de dag haalde ze haar auto op, die een APK had onder gaan. „Ik heb het kentekenbewijs in het handschoenenkastje gelegd", sprak de glimlachende automonteur. Whaaaa!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33