d c d f3 3 d wonen In vrijdag 23 maart 2012 Op foto's zien lampen er altijd prachtig uit. Maar als je een lelijk, wit snoertje het plaatje finaal te bederven, bungelt steeds vaker een bij het design passend, mooi door Cor-Peter Pasma n lamp eenmaal hebt aangeschaft en uitgepakt, blijkt Oc bij ontwerpers is die kritiek geland: aan nieuwe lampen d aadje. Opvallend vaak in de kleur rood. Eerste generatie Een goed idee ontstaat vaak op meerde re plekken tegelijk. In dit geval is dat niet anders. In 2008 presenteerden de Engelse ont werpers Benjamin Hubert en Ilse Crawford, vrij wel gelijktijdig, hun creaties. Hubert ontwierp de lam penserie Heavy voor het merk Decode. Zowel de bureau lamp Desk (430 euro) als de hanglamp (260 euro, foto 3) zijn voorzien van een rood elektriciteitssnoer dat di rect de aandacht trekt en een wezenlijk onderdeel vormt van het ontwerp. Crawford deed hetzelfde voor het Zweedse merk Wastberg, een begrip in de lampenwereld. Haar wto84-serie (479 euro, foto 1) trok veel aandacht en kenmerkt zich ook door het gebruik van een rood elektrici teitssnoer. Overigens valt bij beide ontwerpen ook de'uitgesproken mate riaalkeuzes op: combinaties van beton, hout en staal. Reageren? wonen@wegener.nl Tweede generatie Sinds de introductie van beide lampen in 2008 hebben meer merken en ontwer pers dit idee overgenomen en er hun eigen interpretatie aan gegeven. Kijk bijvoorbeeld eens naar lamp Rockcoco van Fatboy (499 euro, foto 5). Dat merk heeft het basisidee verder doorge trokken en laat ook in de lamp zelf de rode draad zien. Of wat te denken van de lamp Nessie (prijs nog onbe kend, foto 2) die door het Franse ontwerpbureau At-Once begin dit jaar in Parijs werd gepresenteerd. De rode draad loopt op een bepaalde manier door het frame, zodat deze de rug van het wereldberoemde monster van Loch Ness verbeeldt. Het Nederlandse designduo Daphna Laurens combineerde niet alleen verschillende materialen, maar ook verschillende functies. Zijn lampen collectie Tafelstukken (prijs nog onbekend, foto 4) viel niet alleen overal in de prijzen, maar werd opgepikt door het grote Italiaanse merk Cappel- lini. Ook hier een hoofdrol voor de snoeren. Alleen niet in het rood. Maar dat is geen probleem; té veel rood wordt op den duur net zo saai als het wit van nu. Zelf pimpen met DIY Wat te doen met je oude arma turen met van die lelijke zwar te of witte snoeren? Gewoon, pimpen met een leuk hip ge kleurd strijkijzersnoertje. Wie een beetje handig is, heeft zijn lamp voor nog geen 20 euro ge- pimpt. Op Snoerboer.nl is een enorm assortiment te vinden. Deze webwinkel annex groot handel is opgericht door Derk van Mameren in 2009. Hij was destijds zelf op zoek naar een decoratief elektriciteitssnoer. Het bleek echter een lastige zoektocht als je een snoer zón der strijkijzer wilde kopen. Daarop begon Van Mameren, die al een winkel in elektrici- teitsbesparende materialen had, zelf met Snoerboer.nl. Zijn snoeren zijn inmiddels overal in Nederland te koop en ook uitgebreid met zelfbouw pakketten. Zo kun je bijvoor beeld een leuke weckpot ko pen, Cable jar (30 euro, foto on der), met daarin een compleet setje. Ook leuk om cadeau te geven. Uiteraard kun je gewoon naar de bouwmarkt. Ook daar zijn dergelijke snoeren te vinden en bovendien iets goedkoper. Maar het assortiment is in de bouwmarkt wel veel beperkter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31