Rust voor Thoolse strijders CRUISES Driehonderd Denen waanden zich even lottomiljardairs KRAS, VRIJDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Mooi lenteweer 23maart2012 I 254e jaargang nr. 71 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 I 16' ZEELAND BIJLAGEWONEN Steeds minder Wonen in een hoeve boerenbedrijven met historie Lichamen van drie vermiste Zeeuwse verzetshelden waarschijnlijk gevonden in Loonse en Drunense duinen PZC 2 en 3 door Rob Paardekam THQIEN - „Dit is geweldig nieuws", zegt een geëmotioneerde Jan-Lau- rens Everaers uit Tholen-stad. Zijn broer Jacob was één van de veer tien verzetsstrijders die in de lente van 1944 werden omgebracht in de Loonse en Drunense duinen. „Ik ben altijd blijven hopen dat hij zou worden gevonden." Vorige week stuitten militairen bij de Loonse en Drunense duinen op twee mogelijke massagraven. Onder de veertien mannen die destijds sneuvelden voor een Duits vuurpeloton, en nu waar schijnlijk zijn gevonden, bevon den zich drie Tholenaren: Jacob Everaers (26), Nap Hage (23) en Cornelis Waghto (22). Die laatste werd door de Duitsers ter dood veroordeeld wegens zijn aandeel in een overval op een distributie kantoor in Bergen op Zoom. Ever aers en Hage moesten sterven, om dat ze wapens zouden hebben gele verd aan wat de bezetters een ter reurgroep noemden. Op 24 mei 1944 werd het doodvonnis over de drie Tholenaren uitgesproken. Twee dagen later werd het al vol trokken in de Loonse en Drunen se duinen. De afgelopen tientallen jaren is in het gebied fegelmatig te vergeefs gezocht naar het massa grafvan de veertien verzetshelden. Jan-Laurens Everaers (81) was een keer aanwezig bij zo'n zoekactie. „Het was een enorme teleurstel ling dat mijn broer niet werd ge vonden. Als dat deze keer wel het geval is, zou dat een hele opluch ting zijn. Ik was nog maar dertien jaar oud toen mijn broer werd ver moord, maar het heeft veel indruk op me gemaakt." Ook de dood van Nap Hage uit Sint-Maartensdijk veroorzaakte veel verdriet bij zijn familie, zo kan zijn nicht Bella Hage zich her inneren. Haar vader, de broer van Nap, heeft er zijn leven lang ver driet om gehad. „Mijn broer is op zijn dertigste overleden aan de ziekte van Hodgkin, maar daar is mijn vader nooit zoveel mee bezig geweest als met de dood van zijn broer Nap." Ook Bella is haar oom nooit vergeten, ook al heeft ze hem niet gekend. „Toevallig heb ik een paar weken geleden nog wat brieven gelezen die Nap heeft ge schreven toen hij in de gevangenis zat. Mijn ouders hebben die altijd bewaard. Om die reden was ik er juist de laatste tijd weer wat meer mee bezig." Bella vindt het jam mer dat haar vader niet meer mag meemaken dat zijn broer is gevon den. Hij is enkele jaren geleden overleden. Als het aan haar ligt, krijgt Nap alsnog een begrafenis op zijn geboortegrond. „Dat zou mijn vader ook hebben gewild." Jan-Laurens Everaers uit Tholen met een foto van zijn broer Jacob, die in 1944 door de Duiters werd vermoord en nu waarschijnlijk is teruggevonden. foto Leo Adriaansen KOPENHAGEN - Driehonderd De nen droomden even van een leven vol champagne en kaviaar. Ze had den bericht gekregen -van de Deen se staatslotto Keno, die meldde dat ieder omgerekend ruim een mil jard euro had gewonnen. Een van de winnaars, Flemming Dahl, las in het mailbericht dat hij zelfs 3 miljard euro zou krijgen. „Mijn hart sloeg over en ik begon te denken aan alle dingen die ik zou doen met het geld: vakantie, een nieuw huis, een nieuwe auto", zei hij tegen nieuwssite nord- juske.dk. Anderhalf uur later kregen hij en de anderen echter bericht dat er een foutje was gemaakt. „Het spijt ons heel erg. We hebben ze nu een bericht gestuurd van het be drag dat ze wel hadden gewon nen", aldus een woordvoerder van het organiserende lottobedrijf Danske Spil gisteren. Volgens hem reageerden de meesten teleurge steld. „Sommigen waren furieus en dat kan ik goed begrijpen." DESTELLING Brus.sel moet zich niet bemoeien met Nederland Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 12 UW MENING 243 reacties Zeeland mist de boot met waterrecreatie eens seg^Mfflegssfflaroaaei 69% oneens iih>e*c—31% -#MSC 3 VAARROUTES: j IJmuiden - Noorse Fjorden 9-daagse cruise, vertrek: 9/6 IJmuiden - West-Europa 9-daagse cruise, vertrek: 3-11-19-27/7 IJmuiden - St. Petersburg 11-daagse cruise, vertrek: 4-14/5 3 daëen v waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1