Overgewicht? 81 buitenland Bewijsvoering tegen Naar n kilometer diepte Karadzic bijna rond nveeb 'Aspirine kan kanker voorkomen' Vro di med health beauty Succes verzekerd! 040-2074400 donderdag 22 maart 2012 DEN HAAG - De jarenlange presenta tie van het bewijs tegen Radovan Karadzic (66) wordt eind april of begin mei afgerond. Dit is gisteren vernomen van het Bureau van de Hoofdaanklager van het Joegosla- vië-Tribunaal. De ex-president van Republika Srpska staat sinds 26 oktober 2009 terecht voor het VN-hof in Den Haag. Momenteel wordt bewijs ge presenteerd inzake de genocide na de val van Srebrenica in 1995. Ne derlandse VN-militairen konden de volkenmoord op duizenden' Bosnische moslims toen niet voor komen. De Internationale Commissie voor Vermiste Personen (ICMP), die stoffelijke overschotten uit massa graven identificeert met behulp van DNA-analyse, presenteerde gis teren een geactualiseerde doden lijst: 6606 personen zijn met naam en toenaam geïdentificeerd, veelal door vergelijking met erfelijk mate riaal uit bloed van nabestaanden. Daarnaast kunnen zeker 166 perso nen worden onderscheiden in de nog niet geïdentificeerde menselij ke resten. Dit betekent dat over blijfselen van in totaal 6772 te on derscheiden mensen zijn gevon den in massagraven die door het tribunaal of de ICMP in verband worden gebracht met de gebeurte nissen van Srebrenica. In Bosnië werden de afgelopen ja ren steeds nieuwe massagraven ge vonden. -Over het precieze aantal slachtoffers van de genocide van Srebrenica bestaat dan ook enige onduidelijkheid. Op basis van ver- mistenlijsten wordt meestal een ge tal boven de 7000 genoemd. Karadzic eiste vorig jaar kopieën van de duizenden DNA-profielen waarvan een instituut in Bosnië zegt dat zij van slachtoffers van Srebrenica zijn. Met nieuwe tests wilde hij aantonen dat een aantal moslims die tot de slachtoffers wordt gerekend, niet dood zijn of elders zijn overleden. Zodra de aanklagers over enkele dagen klaar zijn, gaat Karadzic een tussentijds verzoek indienen om op één of meerdere punten van de aanklacht te worden vrijgespro ken. Dit zei zijn belangrijkste juri disch adviseur, Peter Robinson, gis teren tegen voorzittend rechter Kwon O-gon. Zodra dat verzoek, zoals waarnemers verwachten, is afgewezen, is Karadzic aan de beurt met de presentatie van zijn eigen bewijs en zijn eigen getui gen. Hij noemde de genocide van Srebrenica tijdens zijn openings verklaring in maart 2010 al een 'mythe'. Karadzic is dertien jaar voortvluch tig geweest. Hij werd na een jaren lange zoektocht in juli 2008 opge pakt in Belgrado. Hij was er lang in geslaagd met een lange baard in de hoofdstad van Servië te leven zonder herkend te worden. MARIANENTROG - Filmregisseur Ja mes Cameron (Titanic, Avatar) ging gisteren de diepte in. In zijn sigaar- vormige duikboot gaat de filmer naar de diepste plek op aarde: de Marianentrog in de Stille Oceaan ter hoogte van de Filippijnen. Die af stand van bijna 11 kilometer, meer dan de Mount Everest hoog is, hoopt hij binnen acht uur af te leg gen. foto GPD zie onze website:buitenland Cameron maakt een testduik met de Deepsea Challenger LONDEN - De dagelijkse inname van een aspirientje kan ertoe bij dragen dat mensen geen kanker krijgen. Dat suggereren de resulta ten van drie nieuwe studies in het Verenigd Koninkrijk waarover het medische tijdschrift The Lancet pu bliceert. Veel mensen nemen elke dag een aspirientje in om het risico van een hartaanval te verkleinen. Eer der hadden de wetenschappers on der leiding van Peter Rothwell, hoogleraar in Oxford, geconclu deerd dat aspirientjes kanker zou den kunnen helpen voorkomen, maar de heilzame invloed zou pas na ongeveer tien jaar merkbaar zijn. Uit de nieuwe onderzoeken komt naar voren dat dat mogelijk drie tot vijf jaar is. Vooral tegen darmkanker zou het middel wer ken. Aspirine lijkt niet alleen kan ker te voorkomen, maar er ook toe bij te dragen dat de ziekte zich niet in het lichaam verspreidt. Britse wetenschappers hebben eer der gewaarschuwd voor de geva ren van een dagelijkse inname van een aspirinetablet. Er is vooral bij dagelijks gebruik meer kans op maagbloedingen. Het risico daar van kan bij gezonde mensen zwaarder wegen dan het vermin derde risico van hart- en vaatziek ten en kanker. Htfgrïi Almere mpLJ Amersfoort Apeldoorn 0jLV|-p Arnhem Breda 's-Hertogenbosch Ede Groningen Hengelo Hilversum Hoofddorp Leeuwarden Maastricht Nijmegen Rotterdam Rijswijk Utrecht Valkenswaard Venlo Zwolle Door persoonlijke begeleiding van één van onze diëtistes en met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect. Voor meer informatie: www.bodyinvest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8