Kinderopvang verenigt zich Exclusiviteit en onderscheid 2 o I zeeland Centrales kunnen in 2015 dicht regioagenda Activiteitendag voor Ethiopië donderdag 22 maart 2012 Samenwerking particuliere organisaties door Eugène Verstraeten HULST - Zeven particuliere kinder opvangorganisaties uit Zeeuws- Vlaanderen gaan nauw samenwer ken. Ze hebben daarvoor de stich ting Eigen Wijs opgericht. Door de handen ineen te slaan ho pen de organisaties een belangrij kere gesprekspartner te worden voor instanties en gemeenten. Die doen op dit moment vooral zaken met de grotere spelers op de Zeeuws-Vlaamse markt voor kin deropvang, Prokino en Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaande- ren. De 'kleintjes' worden daar door nogal eens gepasseerd. Onder de vlag van stichting Eigen Wijs werken samen kindercen trum Kidz in Oostburg, kinderdag verblijf 't Gabbertje in IJzendijke, kinderdagverblijf Duimelotje in Hoek, kinderdagverblijf het Koot- ertje in Temeuzen, kinderdagver blijf 't Kreekeitje in Westdorpe, kinderopvang de Tivoli en Kinder villa Reyntje in Hulst. „Het unieke van onze samenwer king is dat we allemaal onze eigen toko houden, ons eigen beleid blij ven voeren en dus ook gewoon ei gen baas blijven", zeggen Annelies Geene van de Tivoli en Claudine Mahu van Kindervilla Reyntje. El ke organisatie behoudt zijn eigen identiteit en karakter „We slaan de handen ineen, omdat we vaak over het hoofd worden gezien door de overheid." Samen vormen de zeven organisa ties een grote speler op de markt voor kinderopvang in de regio. „Te zamen willen we ook de professio naliteit en kwaliteit van onze me dewerkers en managers van de or ganisaties bewaken en verbete ren." De deelnemers aan de stichting doen dat door middel van het orga niseren van gezamenlijke cursus sen en trainingen voor pedagogi sche medewerkers en managers. Geene en Mahu: „We wisselen on derling informatie uit die je dan zelf weer heel goed kunt gebrui ken." Op deze manier, zo is het doel, kunnen de particuliere kinderop vangorganisaties kwalitatief hoog waardige kinderopvang op maat blijven bieden in de regio. door Wout Bareman DOEL - De twee oudste kerncentra les in Doel en de oudste in het Waalse Tihange kunnen in 2015 toch dicht. Dat beweren de mi lieuorganisaties Greenpeace en de Bond Beter Leefmilieu. Voorwaar de is wel dat de Belgische regering direct werk maakt van een ingrij pend energiebesparingsplan. De organisaties hebben het gespe cialiseerde studiebureau Climact la ten onderzoeken of er voldoende alternatieve energiebronnen kun nen worden aangeboord om de sluiting van de oudste drie van de zes centrales in België (vier in Doel, twee in Tihange) te recht vaardigen. Volgens de onderzoe kers is dat inderdaad het geval. Mits energiebesparing en zonne- en windenergie fanatieker worden gepropageerd. In 2003 besloot de regering dat de drie oudste centra les in 2015 moesten sluiten en de overige drie medio 2025. Dat werd vastgelegd in de wet Kernuitstap. Sindsdien groeit de twijfel over de beschikbaarheid van voldoende al ternatieven. Zijn die niet voorhan den dan wordt de sluiting uitge steld. De regering Di Rupo laat dat momenteel onderzoeken. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. DONDERDAG 22 MAART AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bie den; t De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 19.15 uur: Schooluitvoering Prinses Marij ke; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek, ANBO dansen; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaar ten bieden; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST Reynaertcollege aan de Giidenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hart patiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Gedacht; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compute ren, pedicure, vluchtelingenwerk, SWH; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pedicu re, SWH, info KBO; 13.30 uur: Handwerken; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de ka pel; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Optreden Ti meless en zingende zusters; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.00 uur: Kreatieve vorming; 13.00 uur: Biljarten; 15.30 uur: Kreatieve vorming, compute ren; 18.30 uur: FNV belasting invullen; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljar ten,koersbal, line dance; TERNEUZEN De Veste, 11.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos, sjoelen, ca nasta; 16.30 uur: repetitie koor; 17.30 uur: Biljarten; 18.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Knutselen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; Ter Schorre, 15.00 uur: Vertelmiddag in Zeeuws dialect; WESTDORPE WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwerken; ZANDSTRAAT De Straete, 14.00 uur: Koffieklets. Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in- terjnationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Dehoka. door Sheila van Doorsselaer Tuinkabouters in alle soorten en maten uit Polen, prachtige aarde werken potten, lamp voeten en decoratieve figuren uit Portugal, fijn glaswerk uit Spanje, Boeddha's uit India en Indonesië en schilderijen uit Chi na. In het enorme magazijn van Dehoka in Eede komen de mooi ste artikelen voor binnen- en bui tenhuisdecoratie uit de hele we reld bij elkaar. Oprichters van Decoratie Houben Kado's zijn vader en zoon Fons en Jean Michel Houben. In 1983 is De hoka begonnen vanuit vier garage boxen in Sluis. Jean Michel: „We waren toen met name gespeciali seerd in decoratieartikelen van aar dewerk en dat kochten we in Gou da. Helaas ging de ene na de ande re fabriek failliet en zo zijn we uit eindelijk in het buitenland terecht gekomen en zijn we gaandeweg ook ons assortiment gaan uitbrei den." De internationale groothandel maakte een ongekende groei door aan de Industrieweg in Sluis en be trok enkele jaren geleden een 2500 vierkante meter groot modern bedrijfspand aan de Wervenweg in Eede. Het grootste deel (twee duizend vierkante meter) van het pand beslaat het magazijn, waar op metershoge stellages alle artike len netjes ingepakt staan te wach ten om verstuurd te worden naar of persoonlijk afgeleverd bij de in ternationale klanten. Als die cliën ten Dehoka bezoeken, kunnen ze de artikelen, mooi uitgestald en al geprijsd, bekijken in de ruime showroom en worden ze gefêteerd in de gezellige onthaal, met een in richting waar menig brasserie ja loers op zou zijn. „Wij staan ga rant voor service en kwaliteit en dat je je klanten dan verwent met een hapje en een drankje, dat hoort er dan helemaal bij", zegt Jean Michel Houben. Behalve in de eigen showroom, presenteert Dehoka haar artikelen ook op (in ternationale) beurzen, waarvan die in Gorinchem, Brussel en Pa rijs de belangrijkste zijn. Vader Fons werkt nog altijd inten sief mee in de zaak. Zo reist hij bin nenkort weer af naar China om daar ter plaatse artikelen voor De hoka uit te zoeken. Jean Michel is kortgeleden teruggekomen uit In donesië, ook voor een bezoek aan leveranciers; van kleine ambachte lijke werkplaatsjes tot grotere fa brieken. Jean Michel: „Hun waren moeten perfect zijn van kwaliteit, daar sta ik voor. Wij zijn altijd op zoek naar nieuwe decoratieartikelen, je moet je verplaatsen in de klant, wat vindt die mooi. Jaren geleden waren wij een van de eersten die Buddhabeelden en -hoofden aan boden, nu heeft bijna iedereen er wel een in huis. De trend is nog. J niet ten einde, ik heb laatst in In- i dia weer twee containers vol Bud- dha's uitgezocht. Nieuwe materia- i len, nieuwe kleuren, heel bijzon- der en exclusief" Onderscheidend zijn en ex clusief; dat is het doel van Dehoka. De concurrentie volgt de Eedese groothandel op de voet. De Houbens proberen dan ook zo mogelijk met een fabrikant af te spreken dat hij bepaalde arti- 535«SS&msSB!8£S9&i&S3SS6^ Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo, om 18.00 uur www.z2.nl HOOFDPLAAT - De Vastenactiewerk- groep van de Emmanuelparochie houdt zaterdag een activiteiten middag in het dorpshuis in Hoofd plaat. De opbrengst gaat naar slop penwijkbewoners in Ethiopië. Er zijn spelletjes te doen, waaron der enveloppe trekken en een foto- raadspel en er draait een rad van fortuin. De organisatie bakt wafels en ver koopt er een drankje bij. De activi teitenmiddag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. "Mijn AF-erkende glaszetter was een tip van vrienden. Dat gaf me dubbel vertrouwen." j kwaliteit, vakmanschap, i ':~~J vertrouwen uw schilder, glaszetter behanger Wilhelm BV Bedrijvenstraat 1 4543 NZ Zaamslag B90115-431602SflB'ilhélrnb' "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moet je ook doen!" j kwaliteit, vakmanschap, ï~~°j vertrouwen uw e l schilder, glaszetter behanger Er werkt ook een erkende schilder bij u in de buurtwww.af-erkend.nl Hermans Schilderwerk Koninginnestraat 15 4515 CH IJzendijke Tel. 0117-301282 www.hermans-schilderwerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68