zeeland i 19 Dit is zo puur, dit ben ik PRIJZEN i riDrnc 1 V&D Zenuwen 25 MAART TMC Opening sportkooi Croote Kreek op 30 april f KOOPZONDAG Passieconcerten in H. Corneliuskerk Lamswaarde en Grote Kerk Groede ikSSSI donderdag 22 maart 2012 Ellen Minderhoud: „Ik heb duizenden optredens gedaan in grote en kleine zalen, maar met deze cd-pr'esentatie stel ik mij heel kwetsbaar op. Ik ga vrijdag vast nog wel een paar keer op het toilet zitten vanwege zenuwen." Ellen Minderhoud (43) uit Hoek presenteert vrijdagavond na 25 jaar zingen haar eerste cd met ei gen nummers. In Porgy Bess in Terneuzen deelt ze voor het eerst haar gedachten. De titel van het schijfje is veelzeggend: Mijn gedachten zijn van mij. door Raymond de Frel Ellen Minderhoud is niet zo snel meer zenuwach tig te krijgen voor een optreden. Maar 25 jaar- podiumervaring doen er opeens helemaal niet meer toe als je liedjes presenteert die ontzet tend dicht bij jezelfliggen. „Ik ver moed dat ik vrijdag een aantal keer naar het toilet moet", zegt El len, Ze trad op in tal van regionale bands en showorkesten in de Be nelux, was achtergrondzangeres bij onder andere Albert West en Peter Koelewijn en verzorgde met Kloosterzandenaar Gino Buysrog- ge voorprogramma's voor De Dijk en Clouseau. Maar dit? Dit is ande re koek. Dit is Ellen, van de eerste tot de laatste toon. Het a capella gezongen openings liedje, Dit ben ik, vat het hele pro ces treffend samen. „Ik schreef vroeger al teksten, maar als ik ze te ruglas dacht ik steeds: da's er weer een van dertien in een dozijn. Ik Ellen Minderhoud laat in Porgy Bess na 25 jaar optreden voor het eerst eigen nummers horen tijdens de presentatie van haar solo-cd. foto Manon Koopman was ontzettend kritisch op en on zeker over mijn eigen werk. Het was nooit goed genoeg", vertelt ze. Anderhalf jaar geleden ging de knop om. Tijdens een weekendje weg schoot haar een tekst te bin nen. „En tegelijkertijd volgde de melodie. Dat had ik nog niet eer der gehad. Dat proces bleef zich maar herhalen. Na een nummer of drie, vier besloot ik dat ik het moest laten vastleggen door mijn man Peter de Krijger. Ik heb mij zelf geen deadline opgelegd, tot het moment dat ik elf nummers had. Toen heb ik een datum bij Porgy Bess vastgelegd. De pre sentatie is op de dag dat ik klok slag twaalf uur 44 word." Het maakt Minderhoud nü niet meer zoveel uit wat anderen van haar Nederlandstalige liedjes vin den. Mijn gedachten zijn van mij is vooral een persoonlijk tijdsdocu ment. Zo staat er onder meer een nummer op voor haar dochters Donna en Nina (Meisjes), waarin ze hen een boodschap meegeeft. „Laat niemand vertellen hoe je moet leven. Het liedje De Klok gaat daar in zekere zin ook over. Moet je toelaten dat anderen voort durend jouw agenda bepalen? Nee, dat moet je zelf doen." Minderhoud heeft geen ambitie om met dit solo-album door te bre ken, al zou het leuk zijn als een be kende artiest een van haar num mers overneemt. „Ik denk dat mijn teksten wel een bijdrage aan de wereld kunnen leveren. Sommi ge liedjes kunnen mensen tot tra nen roeren. Dat zegt wel iets, toch? En als ik mijn nummer De wereld is van ons hoor, krijg ik soms ook tranen in mijn ogen." HULST - De veelbesproken sport kooi op de hoek Stanleystraat/Wa- terstraat in de wijk Groote Kreek in Hulst wordt op Koninginnedag feestelijk geopend. De wijkraad Hulst Zuid heeft meer dan vier jaar allerlei procedu res moeten afwerken, maar nu is de kooi in aanbouw. Er is voor maandag 30 april een middagvullend openingsprogram- ma. Na de officiële opening om 13.30 uur zijn er vanaf 14.15 uur demon- VIDEO Luister en kijk naar Ellen Minderhoud uit Hoek, die vrijdag haar solo-cd pre senteert. www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto LAMSWAARDE/CROEDE - Op weg naar Pasen vinden zondagmiddag in Lamswaarde en Groede passie concerten plaats. Het concert in Groede wordt van af 14.00 uur gehouden in de Grote Kerk. Sopraan Esther Kronenburg en counter-tenor Peter van Wol- feren brengen onder begeleiding van organist Bas Groenewoud de len uit het Stabat Mater van Gio vanni Pergolesi. Het Stabat Mater vertelt het verhaal van de diepbe- I I vIKvUw START DONDERDAG 22 MAART VAN 13 TOT 17 UUR V&D Goes, Schutterhof 8 4 1 stratiewedstrijden voetbal, basket bal en hockey. Om 16.00 uur begint een voetbal wedstrijd tussen volwassen bewo ners uit de wijk. Vanaf 16.15 uur kan de sportkooi vrij gebruikt worden. EMMADORP Snel aanmelden voor Paaswandeltocht Bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp houdt zaterdag 7 april een Paaswandeltocht voor kinde ren (en ouders). Tijdens de tocht worden verstopte paaseieren ge zocht en spelletjes gedaan. Daarna wordt in de Schaapskooi geknut seld en iets gedronken en gegeten. Aanmelden kan nog tot en met vrij dag op het nummer 0114-633110. TERNEUZEN Het Steunpunt houdt dialectenmiddag Wie belangstelling heeft voor dia lect komt vanmiddag helemaal aan z'n trekken tijdens een bijeen komst van Het Steunpunt in de Chopinzaal van Ter Schorre aan de Bachlaan in Terneuzen. De dialect middag wordt gepresenteerd door Adri Scheele. Er worden onder meer verhalen verteld en er is een dialect-quiz. Aanvang: 15.00 uur. OOSTBURG Kleine karweitjes tijdens opplusdag De gemeente Sluis en de stadsraad houden vrijdag opplusdag in Oost burg. In het stadje worden allerlei kleine karweitjes gedaan. Iedereen kan meehelpen. Aanmel den kan door een mailtje te sturen naar info@stadsraadoostburg.nl. Deelnemers krijgen een lunch. HULST Beurs tweedehands kleding en speelgoed In het Rode Kruisgebouw aan de Tabakstraat in Hulst wordt zater dag van 10.00 tot 12.00 uur een tweehands kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Wie zelf tweedehands kleding of speelgoed heeft om te verkopen kan voor vra gen en aanmeldingen contact opne men via peter@ petsch.demon.nl en rodema@zee- landneinl. TERNEUZEN Welzijn voor Ouderen houdt grote bazaar Van kleding, boeken, elektrische ap paratuur, serviesgoed en glaswerk tot snuisterijen en rariteiten. Het is vrijdag allemaal te vinden in de re creatiezaal van De Veste aan het oostelijk Bolwerk in Terneuzen. De bazaar van de stichting Welzijn voor Ouderen begint om 10.00 uur en duurt de hele dag, tot 17.00 uur. Er is ook een rad van avontuur. HULST Lezing over artrose en osteoporose De afdeling Hulst van de Katholie ke Bond van Ouderen wijdt van avond een bijeenkomst aan artrose en osteoporose. In De Lieve geven fysiotherapeut Dominique Apers en ergotherapeut Chantal Uyte- haag uitleg over de aandoeningen en de behandeling. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. droefde Maria die bij haar zoon Je zus Christus aan het kruis staat. De entree is vijftien euro. In de H. Corneliuskerk van Lams waarde klinken vanaf 15.00 uur ko ralen uit de Johannes Passie en de Mattheus Passie, afgewisseld met gedichten. Het ruim vijftig leden tellende zangkoor Terra Sancta uit Lamswaarde treedt op onder lei ding van Willem Geus en pianist Marcel Mangnu?. Toegangskaarten kosten zeven euro. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 .tmcwoonwinkels.nl Mooi voor je woonideeën! inbouwkasten op maat www.cabinet.de/nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67