Oproep PvdA Hulst ketst af iSl zeeland Eerste Elfkroegentocht vereist goede conditie Laatste voorronde van Steenworp Tweedaagse rommelmarkt Kloortje almanak Excuus Zangeres Do geeft concert met Young Ones Cd-presentatie in Porgy donderdag 22 maart 2012 Brandmeldinstallatie veestallen landelijke zaak door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst mag op eigen houtje geen aanvullende eisen stellen aan de brandveilig heid in veestallen. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat uitgezocht naar aanleiding van vragen van raadslid Frank Smits (PvdA). Bij grote branden in veestallen ko men vaak grote aantallen dieren om, omdat de brandmelding te laat komt, aldus Smits. Branden in veestallen worden veelal ontdekt door toevallige voorbijgangers, als de vlammen al om zich heengrij- pen. Het is dan meestal te laat om de dieren nog te redden. Met een goede brandmeldinstallatie kun nen branden volgens Smits veel sneller ontdekt worden en kan veel dierenleed worden voorko men. Veestallen moeten aan een heel oerwoud van regeltjes voldoen, maar aan een brandmeldinstallatie worden geen eisen gesteld. De ge meente zou bedrijven moeten ver plichten een professioneel alarme ringssysteem te installeren, opper de Smits. Aan stallen worden vele brandvei ligheidseisen gesteld, bevestigt het Hulster college van B en W. Die zijn vastgelegd in het Bouwbesluit. Ze hebben betrekking op de inde ling van de stallen, vluchtwegen, brandslanghaspelsen de bereik baarheid van bluswatervoorzienin gen voor de brandweer. Een brand meldinstallatie is echter niet ver plicht. B en W van Hulst zijn niet van plan die verplichting op eigen houtje in te voeren. Dat is geen on wil, maar de speelruimte van ge meenten is gewoon zeer beperkt. „Het huidige Bouwbesluit noch het nieuwe Bouwbesluit dat april in werking treedt, staat toe op ge meentelijk niveau aanvullende ei sen te stellen wat betreft brandvei ligheid. Maatwerk in de gemeente lijke bouwverordening wordt steeds minder toegestaan", stellen Ben W. Er gloort wel enige hoop. Volgens het college wordt het Bouwbesluit in de toekomst mogelijk aange scherpt. Staatssecretaris Henk Ble ker is ermee bezig. Hij werkt - naar aanleiding van een motie van de Partij voor de Dieren - aan een actieplan om stalbranden te voor komen en beter te kunnen bestrij den. PvdA-raadslid Smits is er nog niet gerust op. Hij gaat landelijke partijen aansporen de regels snel te wijzigen. OOSTBURG - De laatste ronde van de Zeeuws-Vlaamse bandwed strijd Steenworp vindt zaterdag plaats in The Lane in Oostburg. Deelnemers zijn Dread (beukme- tal), The Fictionals (poprock), Sha meless Lies (rock 'n roll) en Stun ned Ziggy (grunge/rock). De afslui ting wordt, buiten mededinging, verzorgt door The Sloofs. Zij bren gen hiphop in het dialect van het Meetjesland. Steenworp begint zaterdag om 19.30 uur. De finale van de wedstrijd is op za terdag 21 april in De Pit in Temeu- zen. Daar zijn onder meer optre dens te winnen op The Road to Graauwrock en de Vestrockrally. Tijdens twee eerdere voorronden plaatsten de bands Zebrapad (Hulst) en Bloodshift (Goes) en singer/songwriter Geert van Oor schot zich al voor de finale. KLOOSTERZANDE - Showband Kloortje en tafeltennisvereniging SAR in Kloosterzande houden za terdag en zondag een grote rom melmarkt in de Emmahal, het nieuwe clubgebouw van beide ver enigingen. Het is één van de groot ste rommelmarkten in Zeeland. Een week geleden hebben leden van Kloortje en SAR een grote hoeveelheid bruikbare tweede hands spullen opgehaald. Die staan zaterdag en zondag uitge stald in de hal. Beide dagen gaat de Emmahal open om 10.00 uur. Zaterdagavond is er ook bingo. Die begint om 20.00 uur. Bezoekers kunnen zich tegoed doen aan wa fels. De opbrengst gaat in de kas van beide clubs. Tip? redactie@pzc.nl Bij het tafelvoetballen in dat Temeu- zense kantoor is het gevaarlijk om grappen over de tegenstander te ma ken. Net als je denkt dat de voor sprong riant genoeg is om te zeggen dat het nóóit een wedstrijd is ge weest, vliegen de ballen op de onmo gelijkste manieren in het verkeerde doel en zijn de rollen omgedraaid. Eén van de vaste spelers, die altijd op zich laat wachten om de tegen stander al op voorhand te intimide ren, heeft een vast excuus als hij ach terstaat. 'Niet te vroeg pieken', is zijn vaak herhaalde devies. Gisteren nam een collega de telefoon voor hem op, toen hij aan zijn wel verdiende tweede wedstrijdje bezig was. Zijn echtgenote aan de andere kant: „O, is-ie weer aan het pieken?" Nooit had ik gedacht, dat ik het kon Dat het mij ooit zou lukken Jarenlang schreef ik op maar voerde niet uit Liet ik het steeds mislukken Altijd belandde het weer in de hoek Want wie zat te wachten op dat wat ik doe HULST - Zangeres Do is dit jaar gast- artiest bij het jaarlijkse concert van het orkest The Young Ones, op za terdag 14 april in Den Dullaert in Hulst. De presentatie is in handen van een goede bekende van het or kest, Danny Rook. Het concert is opgebouwd rond het thema 'Heaven'. Niet alleen de keuze van de muziek is daarop af gestemd, maar ook de aankleding van de zaal en het podium. Een grote groep vrijwilligers bouwt in drie dagen de Noordhal om in he melse sferen. Voor de pauze verzorgt het orkest onder leiding van dirigent John Curfs een afwisselend program ma. Daarna wordt er een mini-con cert verzorgd met zangeres Do. Ze brengt natuurlijk haar hit Heaven en ook haar recente hit Hij gel- looft in mij. Kaarten via de websi te www.the-young-ones.com. door Wout Bareman TERNEUZEN - De 'tocht der toch ten' werd op het laatste moment afgelast, maar de hoogoplopende emoties rond de Elfstedentocht brachten kroegbazen in Terneu- zen wel op een idee: een Elfkroe gentocht, ter afsluiting van de win ter. De eerste editie wordt zaterdag gehouden. De plannen werden de afgelopen weken in ijltempo uitge werkt door de bedenkers, Moni que Harte van De Paerdestal en Sascha Snap van Du Commerce. Ze kregen medewerking van ne gen collega-horecaondernemers. Coördinator Jan Harte van Cen trum Management Terneuzen: „Het wordt een barre tocht met al le mogelijke hindernissen. De fi nish ligt in de Nieuwstraat. Dat wordt zaterdag een beetje de Bon- ke Vaart van Terneuzen." Ellen Minderhoud presenteert haar eerste solo-cd vrijdag om 21.30 uur in Porgy Bess in Terneuzen. De cd 'Mijn gedachten zijn van mij' is daar te koop voor tien euro. Bestellen kan ook. Stuur een e-mail naar: ellenminderhoud@kpnplanet.nl Toen kwam de dag, kwam het besef Dat het me niet kon schelen Wat een ander ook vindt, het werd hoog tijd Om mijn muziek te delen Emoties, gevoelens, gedachten in mij Ze komen eruit, ik laat ze nu vrij Woorden en tonen, die breng ik je hier Om jullie te raken, dat is mijn manier Mijn hart spreekt de taal waar ik zo van hou Dit ben ik, dit ben ik Dit ben ik nou. De tocht start zaterdag om 16.00 uur in café De Vriendschap op de Kop van de Noordstraat. Voorzien van een heuse stempelkaart vol gen de deelnemers vervolgens de route langs De Paerdestal, Du Commerce, 't Bierwinkeltje, De Pub, Café Bee, Wilhelmina, De Kroeg, De Schelde en De Haan. De finish is in 't Bolle Schaep in de Nieuwstraat. De deelnemers worden op de helletocht begeleid door de Totjeblauwband. Uitbater Ronald Meyer van Pays du Mer voorziet de klunende kroegtijgers onderweg van een versterkende soep. Wie aan de finish een volle stempelkaart kan tonen, ontvangt geen Elfstedenkruisje maar een -medaille. Er is plaats voor maxi maal 80 deelnemers. Die kunnen een stempelkaart afhalen bij Du Commerce (vanavond), De Paerde stal (vrijdagavond) en aan de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66