Extra controles rond coffeeshop ZEEUWS-VLAANDEREN Leerlingen De Kreeke planten bomen in havengebied Mislukte plofkraak geldautomaat Sluis Weigerambtenaren ontbreken in Sluis DONDERDAG 22 maart 2012 17 Eerste cd van Ellen Minderhoud 18 en 19 Terneuzen houdt mogelijke illegale straathandel na invoering wietpas in het oog door Wout Baremaim TERNEUZEN - Direct na de invoe ring van de wietpas verscherpt de gemeente Terneuzen de controle op eventuele illegale straathandel rond de enige overgebleven coffee shop, Miami. Dat is met de politie afgesproken. De wietpas - alleen bestemd voor Nederlandse ingezetenen en be doeld om drugstoeristen te weren - wordt op mei van kracht. Vanaf dat moment zijn coffeeshops beslo ten clubs met maximaal 2000 le-r den. Drugstoeristen worden via de campagne New Rules, No Drugs zo veel mogelijk op de hoogte ge bracht van de nieuwe regelgeving. Dat gebeurt eind april al, maar ook in de hele maand mei. Boven dien is er die maand dagelijks toe zicht van politie en gemeentecon troleurs in de omgeving van coffee shop Miami. Worden drugstoeris ten aangetroffen, dan worden ze geïnformeerd over de nieuwe situa tie. Tegen straathandelaren wordt direct opgetreden. De eerste maan den na de invoering van de wiet pas wordt ook in Miami zelf regel matig gecontroleerd op naleving van de nieuwe regels. Burgemeester Jan Lonink besloot eind 2010 dat Miami nog maar twee gram wiet per persoon mocht verkopen in plaats van het landelijk toegestane maximum van vijf gram. Op die manier wil de hij de. drugstoerist ontmoedi gen. Nu de Belgen en Fransen he lemaal niet meer welkom zijn, wordt die twee gramsregel tóch ge handhaafd. Het is, meent Lonink, een goede manier om doorver koop (op straat) aan drugsgebrui kers zonder wietpas te ontmoedi gen. Zulke kleine hoeveelheden zijn immers de inspanningen niet waard, is het oordeel. Volgens Lonink heeft de sluiting van Checkpoint duidelijk gemaakt dat een dergelijke maatregel niet automatisch hoeft te leiden tot een toename van de illegale (straat)handel. Drugstoeristen kun nen ook in eigen land bij illegale handelaren terecht. Miami moet vanaf 1 mei vooral de lokale en re gionale markt bedienen. Onder zoek heeft uitgewezen dat Terneu zen zo'n 1400 gebruikers telt, heel Zeeuws-Vlaanderen een kleine 2500. Miami verwerkte, volgens ei gen tellingen, de afgelopen maan den zo'n 200 klanten per dag. De helft kwam uit België. De gemeen te gaat ervan uit dat de wietpas leidt tot een daling van het aantal bezoekers naar 150 per dag. - ..v'" ecologische hoofdstructuur en compenseert de aanleg van kassen voor de glastuinbouw in de Kanaalzone. foto Peter Nicolai WESTDORPE - Leerlingen van groep acht van bij Westdorpe. Daar plantten ze in het zicht Het was gisteren immers nationale Boomfeest- basisschool De Kreeke uit Westdorpe trokken van passerende schepen op het Kanaal de eer- dag. De leerlingen hadden er net als de wet- gisteren met wethouder Pirn Broekhuysen van ste boom in het nieuwe natuurgebied van Zee- houder zin in, het weer werkte daarbij ook pri- gemeente Terneuzen naar de Autrichepolder land Seaports. ma mee. Het nieuwe natuurgebied ligt in de BRESKENS Actie bij statenbezoek aan Waterdunen Actiegroep Vrienden van Waterdu nen Nee heeft alle anti-ontpolde- raars opgeroepen morgenmiddag om 13.30 uur te demonstreren bij een werkbezoek van statenleden aan Breskens. Thema van het be zoek is natuur- en recreatieplan Wa terdunen bij Breskens. Van ontpol- dering is daar geen sprake, wel zal er zeewater worden toegelaten. Het protest is op het Veerplein. OOSTBURG Bij de gemeente Sluis werken geen 'weigerambtenaren', melden B en W na een vraag daarover van raads lid Albert de Bruijn (D66). „Al bij sollicitatiegesprekken wordt kandi daten verteld dat ze geen huwelij ken kunnen weigeren", aldus een gemeentewoordvoerster. De kwes tie rond het weigeren van (homo) huwelijken heeft in Sluis ook nog niet gespeeld, voegt zij toe. VLISSINGEN Aanhouding handel in verdovende middelen Een 20-jarige Vlissinger is gisteren in de Bloemenlaan in Vlissingen aangehouden door de Regionale Ondersteuningsgroep van de poli tie op verdenking van handel in verdovende middelen. Bij zijn aan houding was hij ook in het bezit van verdovende middelen. Er werd ook een woning aan de Hogeweg in Vlissingen doorzocht. Het onder zoek wordt voortgezet. SLUIS - Dieven hebben gisternacht tussen 03.00 uur en 03.30 uur ge probeerd de geldautomaat van de Rabobank aan de Sint Annastraat in Sluis op te blazen. De poging mislukte. De geldautomaat liep wel veel schade op. Na de mislukte plofkraak bleef een tas bij de geldautomaat achter. De politie vond dit verdacht en schakelde de Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) uit voorzorg in. EOD-medewerkers waren te gen 06.00 uur 's ochtends in Sluis. Ze hebben de tas voorzichtig geïn specteerd. Er bleken geen explosie ven of andere gevaarlijke stoffen in te zitten. De directe omgeving van de Sluise Rabobank is tot ongeveer 08.00 uur afgezet geweest voor onder zoek door de forensische recher che. Van de daders ontbrak giste ren nog elk spoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65