Naar Dirk dus! Pil* Bas Besluit over baden blijft uit Yeter Türk In Vlissingen doen ze niet zo moeilijk 2ol zeeland Veel belangstelling Brandende voor woonzorgcomplex fetisj-shop flesjes tegen donderdag 22 maart 2012 SHS£5K535Ê3a83SKS< Nieuw onderzoek door Rob Paardekam THOLEN - Bijna honderd mensen, met name uit Tholen-stad, bezoch ten gisteren de vergadering van de commissie bestuurszaken om dui delijk te maken dat ze hun zwem bad niet kwijt willen. Veel wijzer werden ze niet. De gemeenteraad moet keuzes ma ken over de toekomst van de twee openluchtbaden in de gemeente: De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk. De oppositie partijen lieten gisteren klip en klaar weten dat beide dorpen een zwembad moeten behouden. Dat kan voor Sint-Maartensdijk overi1 gens ook een nieuw bad op vakan tiepark De Pluimpot zijn. De coalitie (SGP, CDA, WD en PvdA) is nog niet zo ver. CDA en PvdA spraken wel voorzichtig de wens uit dat er twee zwembaden kunnen blijven, maar niet tegen el ke prijs. WD en SGP bleven vaag. Hoewel er onlangs al onderzoek is verricht naar onder meer de kos ten van het openhouden van de baden, willen de coalitiepartijen nóg een onderzoek, deze keer naar de mogelijkheden voor een pu- bliek-private samenwerking voor zwembad De Spetter. Ze denken dat geld bespaard kan worden als de gemeente met een private part ner in zee gaan Als De Spetter open blijft zonder zo'n samenwer king zal de gemeente elk jaar met een fors exploitatietekort blijven kampen. De oppositiepartijen hekelden het feit dat de coalitie nog geen duide lijk standpunt wilde geven over het wel of niet openhouden van de zwembaden. Han van 't Hof (ABT) zocht daar iets achter. „Met zo'n onderzoek naar een mogelij ke publiek-private samenwerking probeert u de geesten rijp te ma ken voor sluiting." Die beschuldiging wierpen de coa litiepartijen verre van zich. „Altijd maar dat wit en grijs. Dit is toch veel gezelliger? Sterker: over twee weken laat ik op ons woonhuis naast de bakkerij, dat nu nog wit is, een graffititekening maken." In Middelburg heb je je kwast nog niet in de verfpot gedoopt, of de welstandscommissie staat met een camera op de stoep. In Vlissingen daarentegen lijken alle gevelkleuren geoorloofd. door Wendy van den Hurk Eigenlijk wilde ik bor deauxrood, maar dat vond de gemeente te fel. Ze zeiden: je mag alle kleuren, behalve bor deauxrood. Dus toen heb ik maar blauw genomen, ook al is dat ei genlijk ook fel." Yeter Türk, de Turkse bakker in de Scheldestraat in Vlissingen, heeft na de schilderbeurt weinig kritiek gekregen op haar hemelsblauwe bakstenen. „Van de gemeente Vlis singen heb ik niemand meer ge zien. Ik denk dat zij het ook mooi vinden. Altijd maar dat wit en De bakkerij van Yeter Türk. grijs. Dit is toch veel gezelliger?" En dat terwijl de Middelburgse frietbakker Patrick Lammers eind vorig jaar nog zoveel heibel op zijn dak kreeg omdat hij de gevel van zijn zaak van een kleurtje en recla meletters voorzag. In Vlissingen is men nu eenmaal véél soepeler, blijkt uit navraag bij de gemeente. Die verwijst naar de treftvoorden in haar vastgestelde DNA: kleurrijk, no-nonsens, onge polijst. Daarin past ruimte voor an- dere kleuren dan alleen maar wit met donkergroene kozijnen. Dat blijkt. Waar tot voor kort al leen Boulevard Evertsen een Antil- len-achtig beeld vormde met het rijtje gekleurde huizen, vallen nu overal in Vlissingen gevels op door hun kleur. Een frietzaak in de Bloe- menlaan, een bakkerij in de Schel destraat, winkeltjes in de Jacobs- straat, woonhuizen in het Groene- 1 woud. De een vindt het schitte rend, de ander verschrikkelijk. Maar voor de gemeente Vlissingen is 'mooi' geen criterium. Die volgt slechts de landelijke wet en de lo kaal vastgestelde welstandsnota. In de wet staat dat pandeigenaren voor schilderen geen vergunning nodig hebben, tenzij het een mo nument betreft. Daar bestaan duidelijke regels voor. Maar ook in het beschermd stadsgezicht, waarin het Groene- woud zich bevindt, en op de bou levard die valt binnen het streng ste welstandsniveau, is schilderen vergunningvrij. Enkel op het mo ment dat er sprake is van een ex ces, kan de gemeente optreden. Maar wat een exces nou precies is, staat niet vast. S£?22??ffiS8KiKr-SJS5S5S55SS3 door Rob Paardekam Geldig t/m zaterdag 24 maart SINT-ANNALAND - Woningcorpora tie Stadlander hoeft niet bang te zijn dat de toekomstige apparte menten in het woonzorgcentrum aan het Havenplein in Sint-Anna- land leeg blijven. Een enquête wijst uit dat er veel interesse is. In Sint-Annaland klinkt al jaren de roep om meer seniorenwonin gen. Stadlander wil deze bouwen, maar nam het zekere voor het on zekere door de behoefte te peilen. Bijna 70 procent van de aange schreven senioren zegt belangstel ling te hebben voor het woonzorg complex. 71 huishoudens willen daar binnen nu en vijfjaar naartoe verhuizen. Bijna de helft van de responden ten zegt een voorkeur te hebben voor een combinatie van een woonzorgcomplex en kleinschali ge groepswoningen voor de ver- pleegzorg. Veel mensen zien graag een 24-uurs zorgpost in het com plex verschijnen. Bijna de helft (46 procent) van de senioren wil het liefst een zorgorganisatie van alge mene signatuur. 23 procent kiest voor een christelijke zorgaanbie der. De rest heeft geen voorkeur. Stadlander zal de resultaten gebrui ken voor de definitieve invulling van het woonzorgcentrum. MIDDELBURG - Bij de erotische-fe- tisj-shop Libertines aan de Dam in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag gepoogd brand te stichten. Eigenaar Ivo Greeven, die boven de winkel woont, ontdekte dinsdagochtend dat de gevel geblakerd was. Er la gen de resten van twee flesjes op de grond die door de daders bran dend tegen de gevel zijn gegooid. Greeven zoekt de reden van de brandstichting in de aard van zijn winkel. Hij verkoopt er seks-speel- tjes, fetisj- en erotische kleding en SM-attributen. In de drieënhalf jaar dat de zaak open is, heeft hij nooit bedreigingen gekregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62