Fiets kwijt? naar de Afac! V&D zeeland 119 goes.nl/afac 25 MAART TMC KOOPZONDAG Politie arresteert zware Engelse crimineel Henri's Fashion Week donderdag 22 maart 2012 Op die site zijn alle bij de Centrale binnegekomen fietsen te bekijken. Mensen die menen dat het om hun fiets gaat, kunnen hem dan tegen betaling van tien euro en bewijs van eigendom ophalen. Mensen die zich verloren zoeken naar hun fiets, hebben vanaf vandaag grote kans hem te kunnen terugvinden bij de Algemene Fiets Afhandel Centra le (Afac) in Goes. door Luc Oggel Het is eigenlijk maar moeilijk voor te stel len. Regelmatig wor den er in het sta tionsgebied in Goes tientallen verkeerd of gevaarlijk ge parkeerde fietsen weggehaald en opgeslagen, maar het merendeel wordt nooit meer opgehaald. En dan zitten er ook 'merkfietsen' bij. Voorheen gingen die rijwielen naar de afdeling openbare werken van de gemeente, maar sinds giste ren worden ze ondergebracht de Algemene Fiets Afhandel Centrale (Afac), ondergebracht bij het Nij verheidscentrum aam de Dirk Dronkersweg. „Professioneler en overzichtelijker, omdat alle fietsen digitaal worden geregistreerd", zegt bedrijfsleider Jan-Kees Karel- se. Het doel van de Afac is tweeledig. Enerzijds moet de opslag de rom melige en bij veel Goesenaren er gerniswekkende aanblik van sta len rossen rond het station verbete ren. Anderzijds kan de diefstal van fietsen erdoor worden terugge drongen. Elke fiets die bij de Afac binnenkomt, wordt gecontroleerd en geregistreerd. Gestolen fietsen die zijn gevonden gaan niet meer naar het politiebureau, maar recht streeks naar de Afac. „Veel nieuwe Bedrijfsleider Jan-Kees Karelse (links) van de Afac en medewerker Henk van Tilborg bekijken de eerste 'fietsenoogst' in opslagloods. foto Luc Oggel VAN 13 TOT 17 UUR V&D Goes, Schutterhof 8 fietsen zijn tegenwoordig gechipt, maar als we de eigenaar niet kun nen achterhalen zorgen we ervoor dat zo'n fiets niet meer in omloop komt", zegt Karelse. „Zouden we een gestolen fiets verkopen, dan zijn we feitelijk aan het helen." Medewerkers van de Afac zullen met name fietswrakken en zogehe ten 'weesfietsen', tweewielers waarvan de eigenaar onbekend is maar die wel in de weg staat, weg halen. Het is de bedoeling dat er vaker ruimingsacties worden ge houden, vertelt Karelse. „Eerst op een publieksvriendelijke manier, met een waarschuwing aan de fiets. Bij het station zijn borden ge plaatst met daarop de tekst 'Fiets fout is fiets weg'. De wrakken wor den gelabeld en na 28 dagen ver wijderd. Karelse: „De ruimingsac ties zijn periodiek, maar echt ge vaarlijk neergezette of gegooide fietsen, die bijvoorbeeld op een trottoir liggen, kunnen elke dag door de politie of stadstoezicht bij ons worden aangemeld." De voorziening is de eerste in Zee land, maar in den lande zijn er al meer. De ervaringen zijn positief, weet Karelse. Er is ook begrip voor de 'boete' van tien euro die recht matige eigenaren moeten betalen om hun fiets weer mee te krijgen. „Het is simpel, als je auto verkeerd staat geparkeerd krijg je ook een bekeuring." De tien euro zijn adminsitratiekosten. „We gaan niet op zoek naar verkeerd gepar keerde fietsen om geld te verdie nen of klantje te pesten." Alle fietsen die bij de Afac binnen komen, worden met foto op de website www.goes.nl/afac ge plaatst. Wrakken worden maximaal twee weken bewaard. Fietsen die nog in goede staat zijn, blijven dertien we ken staan. Daarna kunnen ze wor den afgestaan aan een goed doel of verkocht. ZIERIKZEE - Tony Downes, een van de meest gezochte criminelen van Engeland, is op 9 maart opgepakt door een arrestatieteam van de Zeeuwse politie. Dat gebeurde op camping Family- land in Hoogerheide. Kort daar voor woonde Downes enkele we ken op een vakantiepark op Schou- wen-Duiveland. De 26-jarige inwo ner van Liverpool ontsnapte acht maanden geleden samen met me de-arrestant Kirk Bradley tijdens het transport van de gevangenis naar de rechtbank. Downes werd in Engeland bij verstek veroor deeld tot levenslang voor gewelds delicten. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 www.tmcwoonwinkels.nl Mooi voor je woonideeën! HEINKENSZAND Energielabels voor gebouwen gemeente Twintig gebouwen van de gemeen te Borsele krijgen een energielabel. Dat moet van de Europese Unie. Het gemeentebestuur liet inventari seren welke gebouwen van een der gelijk label voorzien moeten wor den. Een energielabel laat zien hoe energiezuinig een gebouw is. De gemeente gaat de labels de ko mende tijd aanbrengen. KAPELLE Digitale lezing voor aquaria liefhebbers Het houden van een aquarium is een hobby met grenzeloze moge lijkheden. Op vrijdag 23 maart geeft Leo Brand een lezing waar tal van speciale aquaria passeren. De nadruk ligt vooral op Cichliden. De avond begint om 20.00 uur bij Aquariumvereniging de Vuumeon in Kapelle. De toegang is gratis. SLUIS Ramkraak mislukt bij geldautomaat bank In de nacht van dinsdag op woens dag is tussen 03.00 uur en 03.30 uur vergeefs gepoogd de geldauto maat van de Rabobank aan de Sint Annastraat in Sluis op te blazen. De automaat liep wel veel schade op. Een bij de mislukte kraak ach tergelaten tas bleek geen explosie ven te bevatten, constateerde de Ex plosieven Opruimings Dienst. HENRI S ladie e n t 3 OVEZANDE Gestopt met werken, kinderen de deur uit? De seniorenraad Borsele verzorgt de workshop Nieuwe Kansen op 23 en 30 maart. De eerste workshop is een focustest over persoonlijke in teresses. De tweede bijeenkomst gaat over vrijwilligerswerk en tijdsbesteding. Kosten bedragen 20 euro. Aanmelden voor 15 maart. Tel: 0113 - 311999 of via de email: sen.raadborsele@zeelandnet.nl KAPELLE Paaszangavond in de Petrakerk in Kapelle In de vernieuwde Petrakerk wordt zaterdag een paaszangavond gehou den. De gemengde koren Crescen do uit Kapelle en Sursum Corda uit Middelburg zullen op deze avond de zang verzorgen. William Ver- wey en Rien Troost bespelen het kerkorgeL Het gratis evenement be gint om 19.30 uur. GOES Puzzelen per auto, ook voor beginners MAC De Bevelanden houdt zater dag 24 maart de eerste autopuzzel- rit van het seizoen. Iedereen is wel kom om mee te doen. De routes zijn door Digny Sinke uitgezet over de binnenwegen rondom Goes. Inschrijven kan bij de showroom van Autocentrum Goes vanaf 13.30 uur. De rit start om 14.00 uur. Raadhuisstraat 77 Hodgerheide www.henrisfashidn.nl 20 t/m 25 maart Gadgets, fast cars, live fingerfoad, drinks more Zaterdag 24 Maart van 9:30 tot en met 10:00 uur 4döms dames- en heren modebeleving inbouwkasten op i www.cabinet.de/nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61