Doorstart Nedexco is van de baan Duinzand om de dijk te versterken BEVELANDEN/THOLEN almanak Tip? redactie@pzc.nl Excuus Transportbedrijf uit Rilland dinsdag failliet verklaard door de rechtbank door Lilian Dominicus RILLAND - Voor transportbedrijf Nedexco Logistics en Nedline BV uit Rilland is het over en uit: een doorstart is niet meer mogelijk. Nadat de directie vorige week had besloten het faillissement aan te vragen, was er nog hoop dat het bedrijf in afgeslankte vorm verder zou kunnen. Maar curator Jan de Meester uit Goes, afgelopen dins dag benoemd na de uitspraak door de rechtbank van het faillisse ment, denkt dat een doorstart on waarschijnlijk is. Op het hoofdkantoor in Rilland wordt nog doorgewerkt, maar dat is volgens directielid Johan Reits- ma vanwege de afwerking van de boekhouding. De vrachtwagens en trailers zijn al teruggebracht naar de leasemaatschappijen. Klanten hebben alweer nieuwe transpor teurs gevonden. Het personeel, 25 medewerkers op kantoor en 10 chauffeurs in vaste loondienst, moet op zoek naar an der werk. „Sommigen hebben al weer wat gevonden, anderen nog niet", zegt Reitsma. Het UWV zorgt ervoor dat zij hun geld krij gen. De 50 Britse uitzendkrachten, 15 vaste en een handjevol losse, voor zichzelf werkende chauffeurs, heb ben nog hooguit een week ar beidsloon tegoed. „Zij worden na melijk iedere week uitbetaald." Het transportbedrijf, gevestigd op industrieterrein De Poort in Ril land, kreeg te kampen met liquidi teitsproblemen, waarna de bank besloot de rekeningen te blokke ren. Daardoor kon Nedexco geen beta lingen rrteer verrichten en ontston den er acute operationele proble men. De directie stelt zich op het standpunt dat de bank daarin veel te voortvarend te werk is gegaan. Het bedrijf zou namelijk nog wel over een goede vermogenspositie beschikken. Naast de liquiditeitsproblemen wa ren er moeilijkheden bij de invoe ring van een nieuw computersys teem, dat gestroomlijnd zou wor den met de vestiging in Wietzen- dorf bij Hamburg. Deze Duitse vestiging blijft overi gens vooralsnog overeind, hoewel ook daar problemen zijn. De sec tor krijgt daarnaast de laatste tijd zware klappen te.verwerken, on der meer door de hoge dieselprijs. Het aantal faillissementen is in fe bruari explosief gestegen, meldt faillissementen.nl. KAMPERLAND - Het Sophiastrandje bij Kam perland wordt breder en hoger: het is een af spraak uit het Pact van Wissenkerke, dat gis termiddag door vertegenwoordigers van Rijks waterstaat, Waterschap Scheldestromen, ge meente Noord-Beveland, provincie Zeeland, stichting Ecoshape en Roompot is onderte kend. De dijk ter hoogte van het Sophiastrand van een kilometer lengte is te licht bevonden. Uit een studie is gebleken dat zandsuppletie mogelijk net zo goed werkt als verbetering van de dijkbekleding. Twee vliegen in een klap dus, want duinversterking gaat ook zand- honger tegen en is goed voor de ecologische waarden, het toerisme en de inwoners van Noord-Beveland. foto Willem Mieras DONDERDAG 22 maart 2012 17 Vlissingen gedoogt alle gevelkkleuren 20 en 21 NOORD-BEVELAND Abbenhuis voorzitter directie Rabobank Chris Abbenhuis is per 1 juni be noemd tot directievoorzitter van Rabobank Walcheren Noord-Beve land. Abbenhuis volgt Jaap Wiel- aart op, die regiodirecteur bij Rabo bank Nederland wordt. Abbenhuis werkt sinds 1990 bij de Rabobank-organisatie. Van 2001 tot 2007 was hij algemeen directeur bij Rabobank Haarlem en omge ving. DREISCHOR Coesenaar gepakt voor stropen kreeften Een 43-jarige Goesenaar is dinsdag avond rond 20.45 uur aangehouden aan de Adriaan Oudsweg in Dreischor voor stroperij. De man had gedoken in de Greve- lingen en was volgens de politie in het bezit van 26 kreeften. Voor dat feit werd hij aangehouden en inge sloten. De kreeften zijn door de politie te rug in het water gezet. OUD-VOSSEMEER Inloopdag Stad en Lande van Tholen Heemkundering Stad en Lande van Tholen houdt zaterdag de half jaarlijkse inloopdag. De fotowerk groep stelt een collectie oude foto's en prentbriefkaarten ten toon. Bezoekers kunnen oude portretfo to's bekijken of in de klappers van de burgelijke stand op zoek naar voorouders. Aanvang: 10.00 uur in De Vossen- kuil in Oud-Vossemeer. Bij het tafelvoetballen in dat Middel burgse kantoor is het gevaarlijk om grappen over de tegenstander te ma ken. Net als je denkt dat de voor sprong riant genoeg is om te zeggen dat het nóóit een wedstrijd is ge weest, vliegen de ballen op de meest onmogelijke manieren in het verkeer de doel en zijn de rollen omgedraaid. Eén van de vaste spelers, die altijd op zich laat wachten om de tegen stander al op voorhand te intimide ren, heeft een vast excuus als hij ach terstaat. 'Niet te vroeg pieken', is zijn vaak herhaalde devies. Gisteren nam een collega de telefoon voor hem op, toen hij aan zijn wel verdiende tweede wedstrijdje bezig was. Zijn echtgenote aan de andere kant: „O, is-ie weer aan het pieken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59